Defi Aggregator در روز راه اندازی خود توسط پنج هکر مورد حمله قرار گرفت!!!

Forcedao پروتکل مالی غیرمتمرکز، به محض لانچ شدن پروژه پس از چند ساعت با حملات مکرر هکرها روبرو شد.

Aggregator که مبتنی بر Ethereum است در تاریخ ۳ آوریل، AirDrop خود را راه اندازی کرد، زمانی که چهار هکر سیاه (منظور هکرهای مخرب میباشند)،موفق به تخلیه در مجموع ۱۸۳ اتریوم به ارزش حدودی ۳۶۷،۰۰۰ دلار در آن زمان بود. پس از این اتفاقات یک هکر”سفید” (هکری که تنها باگ های پروژه ها را به تیم مربوطه گوش زد میکند) به تیم مربوط این پروژه هشدار داد و از آنها خواست تا از زیان های بیشتر جلوگیری کنند.

این تیم پس از انجام این حملات، وقوع این اتفاقات را در توییتر منتشر کرده و این کوتاهی را از سمت”نظارت مهندسی پروژه” نامید. 

 

پس از هک این پروژه فردی توضیح داد که پلت فرم XFORCE تحت تاثیر یک قرارداد هوشمند Sushiswap بود که شامل مکانیسم برای بازگرداندن وجوه در صورت هک احتمالی بوده است. پروتکل XFORCE را به عنوان نسخه “بهره برداری” ، نشان می دهد.

“این امر می تواند با استفاده از یک استاندارد Zeppelin ERC-20 باز شود یا اضافه کردن یک بسته بندی Safetransferfrom در قرارداد Xsushi.”
او افزود که هک در حال حاضر تحت بررسی قرار گرفته است، زیرا برخی از آدرس ها از صرافی های محبوب FTX و Binance بوده اند،همچنین وی افزود  XFORCE جدید دوباره راه اندازی خواهد شد.

پس از راه اندازی و AirDrop، قیمت Token Force به بیش از ۲ دلار در تاریخ ۴ آوریل افزایش یافت، اما به محض روبرو شدن این پروژه با هک به شدت سقوط کرد و به ۰.۰۵ دلار سقوط کرد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید