۱۳٪ از معاملات پولشویی بیت کوین از طریق کیف پول های خصوصی اتفاق افتاده است

13٪ از معاملات پولشویی بیت کوین از طریق کیف پول های خصوصی اتفاق افتاده است

گزارش اخیر یک شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین نشان داد که مجرمان شروع به استفاده از کیف پول های خصوصی برای پنهان کردن معاملات غیرقانونی بیت کوین خود کرده اند. استفاده از چنین کیف پول هایی از سال ۲۰۱۹ تاکنون سر به فلک کشیده است و اکنون بیش از ۱۳٪ از کل درآمد جرم از طریق آنها صورت می گیرد.

نقش رو به رشد کیف پول های حریم خصوصی برای فعالیت های غیرقانونی

شرکت تحلیلی Elliptic مستقر در انگلیس در آخرین گزارش خود افزایش تعداد موارد پولشویی با استفاده از بیت کوین را عنوان کرد.

در این مقاله مشخص شد که بیشترین ابزار مورد استفاده برای پولشویی ،mixer های بیت کوین بوده. به زبان ساده ، چنین میکسرهایی تصادفی عمل می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بیت کوین های ارسالی و دریافتی متفاوت هستند. در نهایت باعث دشواری در ردیابی معامله به کیف پول اولیه می شود.

کیف پول بیت کوین (چه گرم و چه سرد) که به جای صرافی متعلق به افراد خاصی است. این کیف پول ها با شبکه ناشناسTor  همراه می شوند و می توانند تراکنش های CoinJoin را منتقل کنند.

از طرف دیگر ، CoinJoin فرآیند ایجاد معاملات چند طرفه BTC است که ردیابی آن دشوار است. نتیجه نهایی این خدمات از سال گذشته تاکنون به میزان زیادی در بین پولشوییان محبوب شده است. همانطور که نمودار زیر نشان می دهد ، معاملات کیف پول محرمانه که به بازیگران بد مرتبط هستند ، ۱۳٪ را تشکیل می دهند و از میکسرها پیشی گرفته اند.

سال ۲۰۲۰ چندین نقض امنیتی قابل توجه در صنعت ارز رمزنگاری شده مشاهده شده است. گزارش نشان داد که کیف پول های حریم خصوصی در دو مورد از معروف ترین  پول شویی ها استفاده شده است.

با هک توییتر که ده ها حساب کاربری برجسته برای تبلیغ یک بیت کوین جعلی و حمله به KuCoin باعث شد  ۲۸۰ میلیون دلار از ارزهای دیجیتالی مختلف به سرقت برده شود.

با این حال ، این گزارش مشخص نکرد که چه بخشی از وجوه مسروقه با موفقیت از طریق کیف پول های حریم خصوصی پول شویی شده است. یک ماه پس از هک در صرافی ارز رمزنگاری شده ، مدیر عامل KuCoin گفت که آنها ۲۳۵ میلیون دلار – یعنی ۸۴٪ از کل وجوه را بازیابی کرده اند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید