کمیته سنا به اتفاق آرا به یلن به عنوان وزیر خزانه داری رأی می دهد

جانت یلن ، رئیس سابق فدرال رزرو ، یک قدم تا کسب نامزدی وزارت خزانه داری فاصله دارد.

کمیته دارایی سنا صبح جمعه به اتفاق آرا، به تأیید نامزدی یلن رأی داد و زمینه را برای رای گیری کامل سنا فراهم کرد. چاک گراسلی ، سناتور جمهوری خواه ، اظهار امیدواری کرد که حمایت حزب جمهوری خواه نشانگر حمایت “دو حزب” در دولت جدید دموکرات ها باشد.

هموطنان جمهوری خواه گفتند که علیرغم اختلاف نظر در چندین موضع گیری سیاسی وی ، از یلن حمایت میکنند. اتفاق نظر کلی این بود که او برای این کار واجد شرایط است.

اعضای کمیته امیدوار بودند که رای کامل سنا برای تأیید انتصاب یلن در روز جمعه تأیید شود ، اما از زمان انتشار ، هنوز محقق نشده است.

اگر یلن به عنوان وزیر خزانه داری تأیید شود ، به یکی از اعضای اصلی کابینه رئیس جمهور بایدن تبدیل می شود و به عنوان مشاور اصلی در زمینه مسائل اقتصادی و سیاست های مالی عمل خواهد کرد. وی همچنین اولین زنی خواهد بود که این پست را به خود اختصاص داده است.

یلن روز سه شنبه در جلسه تأیید سنا ، خواستار “اقدامی بزرگ” در مورد بحران Covid-19 شد. او گفت:

“اقتصاددانان همیشه موافق نیستند ، اما من فکر می کنم که اکنون یک اجماع وجود دارد: بدون اقدامات بعدی ، ما اکنون رکود طولانی تر و دردناک تری را به خطر می اندازیم – و بعداً مشکلی بلند مدت در اقتصاد به وجود می آید.”
یلن بین سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ ریاست فدرال رزرو را بر عهده داشت و اولین زنی شد که این کار را انجام داد. تحت رهبری وی ، بانک مرکزی اولین تلاش خود را برای عادی سازی سیاست های پولی انجام داد – ابتکاری که بعداً تحت مدیریت جروم پاول محدود شد.

صنعت ارزهای دیجیتال روند نامزدی یلن را از نزدیک دنبال می کند. رئیس سابق فدرال رزرو سیگنال های مختلفی را درباره دارایی های دیجیتال ارائه داده است. از یک طرف ، او بیت کوین (BTC) و سایر دارایی های دیجیتال را به عنوان یک نوآوری مهم در بهینه سازی معاملات جهانی معرفی کرده است. از طرف دیگر ، او نگرانی هایی را در مورد نقش رمزنگاری در پولشویی و تأمین مالی غیرقانونی مطرح کرده است.

پس از آنکه استیون منوچین وزیر خزانه داری وقت آمریکا برای پیگیری سریع مقررات جدید کیف پول های رمزنگاری خود میزبان ، آخرین روزهای دولت ترامپ اضطراب سنگینی را برای صنعت ارز رمزنگاری ایجاد کرد.

رئیس جمهور بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود ، به طور کلی قوانین مربوط به آژانس های فدرال را مسدود کرد و عملاً از پیشرفت چندین سیاست دوران ترامپ جلوگیری کرد. مقررات پیشنهادی کیف پول ارزهای دیجیتال از جمله این موارد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید