کمپانی Coinbase از سهام خود به کارمندانش هدیه داد!!!

سهام Coinbase ، ساعاتی پیش از لیست شدن مستقیم در بورس اوراق بهادار ایالات متحده، از Nasdaq قیمت مرجع ۲۵۰ دلار دریافت کرده است،‌ که این قیمت بسیار پایین تر از قیمت فعلی پیش معاملات FTX با قیمت حدود ۶۰۰ دلار است.

این صرافی به جای IPO از طریق لیست مستقیم در معرض دید عموم قرار می گیرد ، به این معنی که قیمت مرجع شاخص مستقیمی برای مارکت کپ این شرکت نیست.

در اطلاعیه Nasdaq آمده است که قیمت مرجع ، منعکس کننده معاملات گذشته است اما با مشورت با مشاوران مالی Coinbase تعیین شده است ، به دلیل این واقعیت ایجاد شده است که این سهام هیچوقت در یک بازار خصوصی قرار نداشته و در بازار معاملات پایدار نداشته است.”

در این اطلاعیه به طور واضح اعلام شده است که: قیمت مرجع منعکس کننده قیمت لیست شدن نیست:

“لطفا توجه داشته باشید که قیمت مرجع قیمت پیشنهادی نیست و هیچ کس سهام را با این قیمت خریداری نکرده و یا نفروخته است.

قیمت عمومی در زمان لیست شدن براساس سفارشات خرید و فروش در زمان لیست شدن در Nasdaq تعیین خواهد شد. ”
این اولین لیست مستقیم قابل توجه در Nasdaq است. طبق گزارش CNBC ، در سراسر “پنج لیست مستقیم قابل توجه در بورس اوراق بهادار نیویورک – Spotify ، Slack ، Palantir ، Asana و Roblox – قیمت زمان لیست شدن  به طور متوسط ​​حدود ۳۷٪ بالاتر از قیمت مرجع بود…

در ابتدای لیست شدن Coinbase در Nasdaq این کمپانی به ۱۷۰۰ کارمند خود به هر کدام به میزان ۱۰۰ سهم از سهام این شرکت را به عنوان هدیه ۲۵March اعطا کرد که ارزش تقریبی تمام سهام های اعطا شده مبلغی حدود ۲۵۰۰۰ ارزش داشت و این امکان از طرف کمپانی به کارمندان داده شده که درست بعد از لیست شدن سهام coinbase در NASDAQ بتوانند سهم های خود را به فروش برسانند..

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید