کاردانو و اتفاقات مثبت پیش روی آن!!!

 پروژه کاردانو (CARDANO)

 ۱۱ اسفند اتفاقی بزرگ برای کاردانو رخ می‌دهد : فورکی به نام مری(mary) برایش شکل می‌گیرد. این فورک سبب می‌شود که بدون نیاز به قرارداد هوشمند یک توکن به این شبکه تعریف شود و همچنین اشخاص بتوانند حتی توکن خود را در این شبکه تعریف کنند که هر وقت دلشان خواست آن را حذف نمایند. 

خب این چه سودی برای شبکه دارد این موضوع نشان دهنده این است که شبکه بلاکچین کاردانو مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم را دیگر نخواهد داشت. 

کاردانو معروف به قاتل اتریوم است البته بلاکچین‌های دیگری هستند که ادعای از دور خارج کردن اتریوم را دارند اما کاردانو بیش از پیش این عنوان را به خودش نزدیکتر کرده است آن هم به خاطر انجام کارهایی که در این مدت انجام داده. 

 کاردانو یک شبکه بلاکچین مختص به خود را دارد که همچون اتریوم هم توانایی ایجاد قراردادهای هوشمند را دارد و هم توانایی پذیرش توسعه دهندگان برای ایجاد برنامه‌های غیر متمرکز. بر روی شبکه. 

 الگوریتم اجماع کاردانو اثبات سهام است.نحوه عملکرد به این گونه است که افرادی که می‌خواهند جزئی از جامعه تأیید کنندگان تراکنش‌ها باشند باید مقداری از ارز شبکه با نام آدآ (ADA)  را در کیف پول ذخیره کنند و آن را به شبکه اختصاص دهند و مادامی که آن را ذخیره می کنند، از تراکنش‌هایی که صورت می‌گیرد و آن را تایید می‌کنند بخشی از کارمزد آن را از آن ِ خود می‌کنند این روش منجر به افزایش سرعت تراکنش ها و کاهش کارمزد می‌شود. 

 کاردانو برای افزایش مقیاس‌پذیری و یا ثابت نگهداشتن مقیاس‌پذیری در هنگام ازدحام شبکه بلاکچین از تکنولوژی به نام رینا (Rina) استفاده می‌کند. هدف رینا جلوگیری از افزایش هزینه کارمزد شبکه است که برای بهره مندی از این تکنولوژی از دولایه با نام‌های LCC و CSL استفاده می‌کند. 

 در لایه CSL تمامی تراکنش‌ها و تایید آنها اتفاق می‌افتند و اثبات سهام در این لایه رخ می‌دهد. لایه CCL به اطلاعات مرتبط با نحوه انجام تراکنش ها مرتبط است از این لایه برای ایجاد قوانینی استفاده می‌شود که این قوانین بر لایه CSL تاثیر می‌گذارد و کمک می‌کند تا هنگام ازدحام شبکه کارمزدها بالا نرود. 

 از ارز آدآ علاوه بر استفاده برای ذخیره کردن (STAKING) و جابجای پول در شبکه بلاکچین برای رای گیری هم استفاده می‌شود. در شبکه‌های بلاکچینی که بر اساس اثبات سهام هستند افرادی که توکن‌های خود را در شبکه ذخیره کرده‌اند حق دارند تا برای تغییرات شبکه اظهار نظر کنند و بر روی آن نظر رای گیری بشود در صورتی که این نظر رای بیاورد تغییرات در شبکه اعمال می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید