چین در حال بررسی ارزهای دیجیتال به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری است!!!

ارزهای دیجیتال

معاون PBoC (بانک مرکزی جمهوری خلق چین) می گوید: چین در حال مطالعه و بررسی  ارزهای دیجیتال به عنوان یک ابزار سرمایه گذاری است.

 

این مقام بانک مرکزی گفت:استیبل کوین هایی که توسط شرکت های خصوصی صادر می شوند ممکن است به “قوانین نظارتی قوی تر” نسبت به بیت کوین نیاز داشته باشند.

طبق گزارش‌ها، لی بو- Li Bo، که اخیراً به عنوان قائم مقام ریاست بانک مرکزی چین یا PBoC منصوب شده است، در مورد مزایای ارزهای دیجیتال به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری صحبت می‌کند در حالی که معتقد است قوانین نظارتی پیرامون دارایی‌های دیجیتال قابل اطمینان نیست.

لی‌بو این اظهارات را روز یکشنبه در مجمع Boao در جنوب چین ارائه داد و گفت PBoC درصدد است  محیطی مناسب از لحاظ نظارتی و فعالیت برای این ابزارها فراهم کند و باید اطمینان حاصل شود که سفته‌بازی در رابطه با ارزهای دیجیتال خطرآفرین نیست. به همین دلیل شرایط و سیاست‌های کنونی برای این دارایی‌ها باقی خواهد ماند. 

 همچنین بانک مرکزی چین در حال کار برای پیشبرد پروژه یوان دیجیتال است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ پیشنهاد شد و اکنون این ارز دیجیتال را در شهرهای بزرگ کشور آزمایش می‌کند.

لی افزود چین ممکن است برای پرداخت‌ها و معاملات برون مرزی از یوان دیجیتال استفاده نماید. گفته می‌شود این کشور قصد دارد از ارز دیجیتال خود در بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در پکن استفاده کند.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید