پیشی گرفتن بیت کوین از PayPal ، Coca-Cola ، Netflix ، Disney

پیشی گرفتن بیت کوین از PayPal ، Coca-Cola ، Netflix ، Disneyبیت کوین در ماه های اخیر از ۱۹۰ میلیارد دلار به حدود ۲۸۰ میلیارد دلار رسیده است و  از برخی شرکت های بزرگ ، از جمله بانک ها ، پیشی گرفته است.

در اوایل سپتامبر سال جاری ، ارزش بازار بیت کوین (BTC) در حدود ۱۹۰ میلیارد دلار بود که قیمت BTC در حدود ۱۰ هزار دلار بود.
در دو ماه گذشته ، قیمت بیت کوین از بیش از ۱۵۰۰۰ دلار افزایش یافت.
این باعث می شود که بیت کوین از بیشتر شرکت های بزرگ ایالات متحده ارزش بیشتری د اشته باشد.

بیت کوین معادل هجدهمین شرکت بزرگ تجاری در ایالات متحده است.

اگر ارزیابی بیت کوین با شرکت های دارای لیست عمومی در ایالات متحده مقایسه شود ، با هجدهمین شرکت بزرگ هم تراز است. هفدهمین شرکت بزرگ در ایالات متحده Home Depot است که دارای سقف بازار ۳۰۶ میلیارد دلار است.
ورایزون با ارزیابی ۲۴۲ میلیارد دلار از آن عقب مانده و فاصله زیادی را در این بین باقی می گذارد.

شرکت هایی که بیت کوین در ماه های گذشته از آن پیشی گرفته است ، شامل برخی از نام های بزرگ مانند Netflix ، PayPal ، BofA ، کوکاکولا ، Salesforce و Disney است.

بیت کوین با ارزیابی هنوز در پشت سه موسسه مالی بزرگ ایالات متحده یعنی Visa ، Mastercard و JPMorgan قرار دارد.

برای اینکه بیت کوین  از هاین سه رقم بالاتر برود ، باید ۲۳۰۰۰ دلار یا حداکثر محدوده بازار ۴۲۶ میلیارد دلار باشد.
با این حال ، قیمت بیت کوین باید به حدود ۱۲۰ هزار دلار برسد تا بتواند از اپل ، با ارزش ترین شرکت در جهان با سقف بازار ۲ تریلیون دلار ،بگذرد.
با وجود پتانسیل نامتقارن ریسک و پاداش بیت کوین تحلیل گران پیش بینی می کنند BTC در سراسر سال ۲۰۲۰ و اوایل سال ۲۰۲۱ افزایش یابد ، انتظار می رود BTC  به بالاترین رکوردهای تاریخی برسد.

در سال ۲۰۱۷ ، بیت کوین ۱۵ ماه پس از نصف شدن پاداش بلوک ۲۰۱۶ به یک رکورد جدید رسید.

BTC آخرین نصف شدنش در ماه مه سال ۲۰۲۰ بوده  ، بنابراین بر اساس چرخه های تاریخی احتمال اوج جدید در اواسط سال ۲۰۲۱ همچنان بالا است.

 تایلر رینولدز ، کارمند سابق گوگل و مورگان استنلی ، گفت:
عرضه ثابت بیت کوین آن را به عنوان یک محافظ در برابر هزینه های دولت جذاب می کند.
او نوشت:
“همانطور که در حال حاضر در حال شکل گیری است ، اجرای گاوی بعدی توسط BTC با روایتی که OGs از سال ۲۰۱۱ می گویند هدایت می شود.محدودیت سخت افزاری بیت کوین آن را به یک SoV با دوام تبدیل می کند زیرا دولت ها ارزهای فیات خود را برای حمایت از هزینه های بی قید و بند دولت کاهش می دهند.”

سایر سرمایه گذاران برجسته ، مانند پل تودور جونز ، مدیر میلیاردی صندوق پرچین وال استریت ، بیت کوین را یک تورم ایده آل خوانده اند. محدودیت نسبتاً پایین بازار بیت کوین در مقایسه با شرکتهایی مانند ویزا و دارایی های امن مانند طلا نشان می دهد که فضای قابل توجهی برای رشد بیشتر در دهه آینده وجود دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید