پنج بانک روسی علاقه مند به آزمایش روبل دیجیتال هستند.

پنج بانک روسی علاقه مند به آزمایش روبل دیجیتال هستند
پنج بانک روسی علاقه مند به آزمایش روبل دیجیتال هستند انتظار می رود اولین لیدرهای ارز دیجیتال روسیه در ۲۰۲۱ راه اندازی شوند.
تعدادی از موسسات مالی در روسیه برای آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور یا CBDC ابراز تمایل کرده اند.
طبق گزارش ۱۶ اکتبر آژانس خبری محلی ایزوستیا ، حداقل پنج بانک روسی علاقه مند به شرکت در هدایت روبل دیجیتال غیر دولتی روسیه در نیمه اول سال ۲۰۲۱ هستند.
این لیست بانک ها شامل Promsvyazbank ، دولت اعتباری مسکو ، بانک تجاری زنیت ، بانک رهنی Dom.RF و بانک تجارت ملی Crimea تحت حمایت دولت است. بر اساس این گزارش ، بانک مرکزی در حال بررسی استفاده از روبل دیجیتال برای توزیع حقوق و مزایا پس از تصویب عمومی ارز است.
گزارش شده است که بانک روسیه گفته است که کاربران می توانند ارز دیجیتال آینده را از طریق “آنالوگ کارت بانکی” ذخیره و انتقال دهند. آناتولی آکساکوف ، یکی از اعضای دومای دولتی روسیه و نماینده اصلی تلاش های قانونی مربوط به رمزنگاری روسیه ، گفت که روسیه از نظر جنبه های فنی و حقوقی آماده اتخاذ ارز دیجیتال است.
این مقام رسمی گزارش داده است که اولین لیدرهای روبل دیجیتال پس از تصویب قانون روسیه در مورد دارایی های مالی دیجیتال در ۱ ژانویه ، در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شوند.
این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که بانک مرکزی روسیه با انتشار مقاله ای در مورد روبل دیجیتال رسماً برنامه خود برای صدور CBDC را تأیید کرد، این بانک گفت که روبل دیجیتال یک شکل اضافی از پول در کنار پول نقد خواهد بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید