ونزوئلا استفاده از بیت کوین را برای واردات از ایران و ترکیه افزایش می دهد!!!

ونزوئلا استفاده از بیت کوین را برای واردات از ایران و ترکیه افزایش می دهد!!!
نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ادعا می کند که این کشور “برای دور زدن تحریم های ایالات متحده” از همه ارزهای دیجیتال جهان استفاده خواهد کرد.
بر اساس یک گزارش تحقیقاتی از RunRun.es ، ونزوئلا قصد دارد برای دور زدن تحریم های مالی اعمال شده توسط ایالات متحده ، استفاده از بیت کوین را برای پرداخت هزینه واردات افزایش دهد.
با این اوصاف  RunRun.es  که توسط روزنامه نگار تحقیقی ونزوئلا ، نلسون بوکاراندا تاسیس شد ، به منابع ناشناس از بانک مرکزی این کشور استناد کرد که “پرداخت به شرکت های کشورهای متحد مانند ایران و ترکیه با استفاده از بیت کوین انجام شده است.”
مشخص نیست که این واردات شامل چه مواردیست ، با این حال ، ترکیه و ایران در حال حاضر مواد غذایی و سوخت این کشور را در ازای طلا تأمین می کنند.
دولت نیکولاس مادورو ، رئیس جمهور ونزوئلا ، از زمان راه اندازی توکن در سال ۲۰۱۸ ، ارز دیجیتال “پترو” صادر شده از طرف دولت خود را به عنوان وسیله ای برای مبادله در سطح بین المللی و داخلی ترویج کرده است.
مادورو شروع به تهدید علنی استفاده از بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال به عنوان ابزاری برای دور زدن تحریم ها در ماه سپتامبر کرد و اعلام کرد که دولت وی به زودی “از همه ارزهای رمزپایه جهان ، دولتی ، دولتی یا خصوصی برای تجارت داخلی و خارجی استفاده خواهد کرد”.
در تاریخ ۸ اکتبر ، شورای ملی ونزوئلا قانون ضد تحریم  را تصویب کرد و اختیارات اجرایی بیشتری را برای دور زدن تحریم های اعمال شده علیه این کشور اعطا کرد ، از جمله اجازه ایجاد یا استفاده از هر دارایی دیجیتالی به عنوان یک ابزار پولی.
دولت ونزوئلا “مرکز تولید دارایی های دیجیتال” خود را که یک انبار برای استخراج بیت کوین است در ماه نوامبر تأسیس کرد ، زیرا این کشور اعتماد خود را به ارزهای دیجیتال افزایش داده است.
هفته گذشته دولت ونزوئلا مبادله ارز رمزنگاری شده خود را با حمایت Superintendency Cryptoactive National آغاز کرد تا به شهروندان اجازه دهد بولیوار را با بیت کوین عوض کنند.
 ایران همچنین برای کاهش فشار بر اقتصاد شکننده کشورش، قانونی را برای استفاده از بیت کوین برای پرداخت در ازای واردات به اجرا درآورده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید