هکری ۸ میلیون دلار از بنیانگذار پروتکل Nexus Mutual DeFi سرقت کرد.

هکری 8 میلیون دلار از بنیانگذار پروتکل Nexus Mutual DeFi سرقت کرد.

بیش از ۸ میلیون دلار از بنیانگذار پروژه بیمه مبتنی بر بلاکچین Nexus Mutual به سرقت رفته است.

آدرس شخصی Hugh Karp ، بنیانگذار ارائه دهنده بیمه Nexus Mutual  در Ethereum ، با بیش از ۸ میلیون دلار توسط یک کاربر تخلیه شده است. علیرغم این حمله ، Nexus Mutual اطمینان خاطر داده است که وجوه مشتریان امن است.

این مهاجم ناشناخته در ۳ دسامبر عضویت خود را به آدرس جدیدی تغییر داد او حساب شخصی Karp را از طریق کیف پول سخت افزاری خود هدف قرار داد. گزارش شده است که این هکر از راه دور به رایانه Karp دسترسی پیدا کرده و پسوند کیف پول ارز رمزنگاری شده را تغییر داده است.

بنابراین ، مجرم موفق شد کارپ را فریب دهد و معامله دیگری را امضا کند که وجه را به آدرس خود مهاجم منتقل می کرد.
در نهایت ، معامله نشان می دهد که هکر ۳۷۰،۰۰۰ توکن NXM بدست آورده است. از آنجا که در آن زمان حدود ۲۲ دلار معامله می شده ، این مبلغ قابل توجه معادل ۸۲۵۱،۰۰۰ دلار بود.

البته لازم به ذکر است که رمز NXM از زمان هک شدن تقریباً ٪۲۰ ریزش داشته است و از زمان نوشتن این خبر ، موقعیت NXM در ۱۰۰ اقتصاد برتر تهدید شده است و زیر ۱۸ دلار معامله می شود.

وجوه مشتریان ایمن است

Nexus Mutual عنوان کرد که این حمله فقط به حساب شخصی Karp انجام شده است. به همین ترتیب ، مجموعه منابع مالی و همه سیستم های پروژه ایمن بودند.

با این حال ، بنیانگذار Nexus Mutual به هکر هشدار داد که در زمینه برداشت NXM با مشکل روبرو خواهد شد ، هیو کارپ گفت:

در پرداخت وجه NXM مشکل پیدا میکنید و اگر NXM را به طور کامل برگردانید ، ما تمام تحقیقات را کنار می گذاریم و به شما یک جایزه ۳۰۰ هزار دلاری اعطا می کنیم.

در زمان نوشتن این مقاله ، هنوز هویت هکر مشخص نیست یا اینکه آیا او از پیشنهاد Karp استقبال میکند یا نه.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید