هکری ۲۰ میلیون دلار از پروتکل DeFi Pickle Finance سرقت کرد.

هکری 20 میلیون دلار از پروتکل DeFi Pickle Finance سرقت کرد.

یک روز دیگر ، یک هک دیگر

Pickle Finance به تازگی اعلام کرد که بودجه سپرده شده در یکی از قراردادهای هوشمند آن ساعاتی پیش توسط یک هکر به سرقت رفته است.

تیم هنوز در حال بررسی چگونگی سرقت دقیق هکرها از ۲۰ میلیون دلار بودجه است. کیف پول آنها هنوز “خاموش” است و مرحله “پولشویی” را  که مرحله بعدی  هر هک است شروع نکرده.

و رمز (Pickle Finance (PICKLE پس از انتشار خبر خراب شد و در طی چند ساعت تقریبا ٪۵۸ را از دست داد.

هکری 20 میلیون دلار از پروتکل DeFi Pickle Finance سرقت کرد.

هک Pickle Finance DeFi  به خوبی بررسی شده بود و اصلا کار آسانی نبوده

هرکسی که به این پروتکل حمله کرده ، بودجه را از Pickle Finance’s DAI PickleJar -or pJar به سرقت برده که حاوی توکن های cDAI بوده است.

Pickle Finance تمرکز خود را بر روی ارائه یک راه حل خودکار برای جابجایی وجوه بین پروتکل های مختلف DeFi جهت به حداکثر رساندن سود قرار داده است.

 به نظر می رسد هکرها از آن برای سو استفاده از آسیب پذیری های بیشتر پروتکل های DeFi استفاده می کنند.
در این موردد که اتفاق افتاده ، هکر یک قرارداد مخرب ایجاد کرده و از آن برای تعامل با قراردادهای مشروع استفاده کرده است.

DeFi عالی است !!!

موج اخیر هک های DeFi ممکن است نشانه ای از نابالغ بودن این اکوسیستم باشد و به همین دلیل برخی معتقدند که ، در حال حاضر ، DeFi به هیچ وجه برای دستیابی به امنیت و ثبات پروتکل های متمرکز مالی سنتی مناسب نیست.

آخرین پروتکل های مورد حمله Value DeFi ، Harvest Finance ، Akropolis و Balancer هستند.
همه آنها میلیون ها دلار ضرر به سرمایه گذاران وارد کرده اند ، که به دلیل غیرمتمرکز بودن پروژه ها ، بسیاری از آنها فرصتی برای پس گرفتن پول خود ندارند.

با این حال ، کیفیت پروتکل های DeFi و تعداد محصولات جدید بهبود یافته است. درد ناشی از هک ها به تقویت پروتکل های DeFi کمک کرده است. یک مثال Value Defi است ، که سخنان خصوصی خود را کنار گذاشت و پس از هک ، شروع به استفاده از Chainlink کرد.

شاید در آینده ، هک ها کمتر تکرار شوند ، اما همانطور که پدیده DeFi به هیاهوی تبلیغات جهانی ICO در سال ۲۰۱۷ شباهت دارد ، هک های سال ۲۰۲۰ نیز شبیه کلاهبرداری های سه سال پیش خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید