پروژه  MINA  اولین بلاکچین سبک با اندازه ثابت است. بلاکچین‌های فعلی مانند بلاکچین اتریوم و بیتکوین صدها گیگابایت داده را ذخیره می‌کنند و با گذشت زمان اندازه آنها افزایش می‌یابد. در این بلاکچین هر چقدر که میزان استفاده افزایش یابد حجم بلاکچین و اندازه آن‌ و حجم دیتا‌ها ثابت می‌ماند. (چیزی در حدود ۲۰ کیلوبایت)

 این یعنی شخص حتی با گوشی هم می‌تواند در این بلاکچین فعالیت کند. 

 این اتفاق به خاطر نوعی اثبات رمزنگاری بسیار خاص به نام zk-SNARK است. به این شکل که هر بار نود بلاک جدید به وجود می‌آورد الگوریتم اثبات تایید می‌کند که بلاک معتبر است. در واقع تمامی نود‌های فعال فقط این داده ها را به جلو منتقل می‌کنند و نیازی به نگرانی درباره ذخیره داده‌های بلاک نیست. 

 برنامه‌هایی که به صورت SNapp بر این بلاکچین فعالیت می‌کنند برای حفظ حریم خصوصی و مقیاس پذیری بهینه می‌شوند. 

 داده‌هایی که بر روی بلاکچین می‌آید ابتدا به صورت آف_چین محاسبه می‌شود سپس توسط دستگاه نود بر روی زنجیر تایید می‌شوند. تمامی اطلاعات بدون افشای ریز جزئیات تایید می‌شود و موجب می‌شود که افراد از امن بودن اطلاعات خودشون مطمئن باشند. 

 تیم این پروژه بسیار بسیار قدرتمند است و از مجموع نخبگانی تشکیل شده که به معرفی ۲ نفر از آنها بسنده می‌کنیم :

۱. ایوان شاپیرو : مدیر عامل این پروژه و فارغ التحصیل رشته کامپیوتر از چهاردهمین دانشگاه برتر دنیا یعنی کارنگی. این شخص به عنوان مهندس نرم افزار در موزیلا فعالیت می‌کرده است. 

۲. ایزاک ملکر : ریاضیدان و دانشمند کامپیوتر که در مقطع دکترا برای دانشگاه برکلی فعالیت رمزنگاری را انجام می‌داده و همچنین به عنوان مهندس نرم افزار در شرکت تجاری جین استریت کار می‌کرده است. 

 توکنومتری : کوین این پروژه که MINA نام دارد هنوز در صرافی لیست نشده و از روز ۱۳ آوریل به بعد خرید و فروش کوین این پروژه آغاز می‌شود. تعداد کل کوین های این پروژه حدود ۲ میلیارد عدد است که نحوه توزیع آن به شرح زیر می‌باشد : 

 ۱. فروش در کوین لیست : ٧.۵ درصد

۲. جامعه : ٣۴.٨ درصد 

 ۳.  تیم : ۶ درصد

 ۴.  همکاران اصلی : ٢٣.٧ درصد 

۵. آزمایشگاه : ٧.۵ درصد

 ۶. پشتیبان‌ها : ٢٠.۵ درصد

  نکته مهم در آزادسازی توکن :  بعد از پایان ۱۲ ماه ( یک سال ) از لیست شدن پروژه در صرافی‌ها حجم آزادسازی خیلی افزایش می‌یابد و حتماً باید پس از ۱۲ ماه مدیریت سرمایه کنید چون با افزایش حجم آزادسازی قیمت به شدت کم می‌شود. 

 سرمایه گذاران : سرمایه گذاران بسیار قوی و زیادی روی این پروژه حساب باز کرده‌اند که می توانید عکس آن ها را در بالا مشاهده کنید.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید