نخست وزیر سابق کانادا:بیتکوین میتواند به عنوان ارز ذخیره به کار گرفته شود.

استفان هارپر ، که به مدت ۹ سال به عنوان نخست وزیر کانادا خدمت می کرد ، می گوید ممکن است جایی برای ارزهای دیجیتال بیت کوین و بانک مرکزی به عنوان بخشی از ارزهای ذخیره برای جایگزینی دلار وجود داشته باشد..

هارپر امروز در مصاحبه با خدمات سرمایه گذاری Cambridge House’s Jay Martin در کنفرانس سرمایه گذاری منابع ونکوور گفت که امکان جایگزینی دلار آمریکا فقط از طریق ارز بزرگ مانند یورو یا یوان چین حاصل می شود. وی ابراز تردید کرد که با توجه به عدم اطمینان طولانی مدت نسبت به ارزش یورو و “اقدامات خودسرانه” دولت چین در مورد ارزش یوان ، هر یک از آنها یک ارز جایگزین مناسب خواهد بود:

 

دشوار است که بتوان یک ارز را به عنوان اصلی‌ترین جایگزین دلار آمریکا برای ذخیره جهان دانست. غیر از طلا، بیت کوین و … من فکر می‌کنم تعداد مواردی که مردم به عنوان ذخیره استفاده می‌کنند،گسترش می یابد ، اما دلار آمریکا هنوز عمده آن خواهد بود. ”

نخست وزیر پیشین افزود که وی فکر می کند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC تا حدی “اجتناب ناپذیر” هستند اما احتمالاً مشمول سیاست های پولی در سراسر جهان خواهند بود. هارپر گفت که او نگران تبدیل شدن بانکهای مرکزی به “یک بانکدار عمومی” است نه فقط یک نظارت مالی ، چیزی که می تواند بر روند رونق هر CBDC تأثیر بگذارد:

هارپر گفت: “در نهایت ، اگر ارز دیجیتال داشته باشید و هدف بانک مرکزی کنترل تورم و ایجاد ارز با ثبات و نرخ ارز باشد ، ارز دیجیتال نوعی تحول در بازار است.” اما اگر بخشی از آن باشد از مجموعه ای از آنچه من فکر می کنم آزمایشات وحشیانه ای در مورد نقش بانکداری مرکزی است ، پس من را بسیار نگران می کند. ”

هارپر از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۵ به عنوان نخست وزیر کانادا خدمت می کرد. پذیرش رمزنگاری و بلاکچین در این کشور از زمان عزیمت وی ​​به طور قابل توجهی گسترش یافته است ، در حالی که کانادا اولین صرافی رمز ارزی تنظیم شده خود را در ماه سپتامبر آغاز کرد اما به گفته تیموتی لین ، معاون رئیس بانک کانادا ، این بانک همچنین در توسعه CBDC نیز پیش می رود.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید