مونرو(XMR)چیست؟!

مونرو(XMR)چیست؟!
مونرو
یک ارز دیجیتال open-source است که در سال ۲۰۱۴ با هدف حفظ حریم خصوصی و با امنیت فوق العاده زیاد پا به دنیای ارزهای دیجیتالی گذاشته است.

مونرو از یک ولت سخت افزاری(Ledger)عمومی مبهم استفاده میکند.

این جمله به طور ساده تر  بدین معناست که تمامی افراد میتوانند برای یکدیگر  مونرو ارسال کنند و این ارز را به راحتی با هم جابه جا کنند اما هیچ نظارتی از طریق شبکه بر روی آن نیست و این قابلیتی است که هکرها از آن استفاده میکنند و هنگام درخواست پول یا ارز دیجیتال ترجیه میدهند به جای بیتکوین از افراد مونرو درخواست کنند زیرا نمیتوان تراکنش های مونرو را پیگیری کرد.

مونرو از مکانیسم proof of work برای صدور coinهای جدید و تشویق کردن استخراج کنندگان برای امنیت شبکه و تایید معاملات استفاده میکند.

همچنین از آنجایی که تراکنش های مونرو قابل پیگیری نیستند بعضی از افراد هم از مونرو برای خرید های غیر قانونی و کارهای خلاف استاندارد استفاده میکنند.
در سال ۲۰۱۴ کاربری که با نام  Thankful_for_day شناخته میشد توانست کد Bytecoin را به اسم bitmonero
فپرک کند اما از آنجایی که پشتوانه ی قوی نداشت و از این ارز حمایتی نشد این پروژه را رها کرد و گروهی دیگر به رهبری Johnny Mnemonic مسئولیت این پروژه را به گردن گرفته و نام این ارز را هم به Monero یا همان XMR تغییر دادند.
به دلیل ویژگی های حریم خصوصی ، Monero در سال ۲۰۱۶ رشد سریعی در سرمایه بازار و حجم معاملات را تجربه کرد ، سریعتر و بزرگتر از ارزهای رمزپایه دیگر در آن سال. این رشد ناشی از جذب آن در بازار تاریک بود ، جایی که مردم از آن برای خرید کارت های اعتباری ، اسلحه و مواد مخدر سرقت شده استفاده می کردند.
در تاریخ ۱۰ ژانویه ۲۰۱۷ ، با استفاده از الگوریتم معاملات محرمانه توسعه دهنده Bitcoin Core برای مخفی کردن مبالغ مورد معامله ، همراه با یک نسخه بهبود یافته از Ring Signatures منتشر شد و حریم خصوصی معاملات Monero بیشتر تقویت شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید