مدیر عامل BlackRock : بیت کوین می تواند تهدیدی برای دلار آمریکا باشد.

مدیر عامل BlackRock : بیت کوین می تواند تهدیدی برای دلار آمریکا باشد.

مدیر عامل BlackRock با این استدلال که ارز رمزنگاری شده می تواند دلار آمریکا را تهدید کند ، موضع خود را تغییر داده است.
لری فینک اخیراً گفت که BTC مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است و این می تواند به یک بازار جهانی تبدیل شود.

بیت کوین می تواند به یک بازار جهانی تبدیل شود

به دنبال عملکرد چشمگیر فصل چهارم بیت کوین که منجر به ثبت بالاترین قیمت در تمام مبادلات ارزهای رمزپایه شد ، این دارایی بار دیگر مورد توجه مردم قرار گرفت.

چهره های برجسته و متعددی از دنیای مالی با اینکه به طور مکرر در رسانه های سنتی حضور دارند و نظرات خود را ارائه داده اند ولی برخی از آنها حتی ۱۸۰ درجه نظر خود را درباره ی BTC تغییر داده اند.

در سال ۲۰۱۷ ، لری فینک گفت که BTCشاخص پولشویی است. با این حال ، همانطور که CNBC گزارش داد ، تقریباً سه سال طول کشید تا فینک نظر خود را تغییر دهد.

فینک در صحبت با مارک کارنی ، رئیس سابق بانک انگلیس در شورای مقررات خارجی ، اظهار داشت که BTC می تواند به یک بازار جهانی تبدیل شود.

شایان ذکر است که یکی دیگر از مدیران BlackRock ، مدیر ارشد سرمایه گذاری ، ریک ریدر ، اخیراً استدلال کرده است که BTC “اینجا است تا بماند” و می تواند جایگزین طلا شود.

آیا بیت کوین تهدیدی برای دلار است؟

فینک همچنین به موضوع دیگری پرداخت که شاید حتی بیشتر مورد توجه باشد. وی معتقد است که وجود ارز رمزنگاری شده اولیه “تأثیر واقعی” بر دلار آمریکا دارد. فینک اظهار داشت که BTC باعث می شود دلار USD “نه برای آمریکایی ها ، بلکه برای دارندگان بین المللی دارایی های مبتنی بر دلار” کمتر ارزش داشته باشد.

مدیر عامل BlackRock بیشتر توضیح داد که افزایش BTC ، وضعیت دلار به عنوان ارز ذخیره جهان زیر سوال برده است.

براد شرمن ، نماینده کنگره آمریکا قبلاً این روایت را نقض کرد که بیت کوین می تواند تهدیدی برای دلار آمریکا باشد.
اما سال پیش وی هشدار داد که ممکن است دو نتیجه برای BTC وجود داشته باشد ، و در نهایت هر دو برای کشور یا سرمایه گذاران مضر خواهد بود:

“ارز رمزنگاری شده یا کار نمی کند ، در این صورت سرمایه گذاران پول زیادی را از دست می دهند ، یا شاید به اهداف خود برسد و دلار آمریکا را آواره کند …”

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید