مدیرعامل ریپل شکایت این شرکت علیه Youtube را مختومه خواند!!!!

مدیر عامل شرکت ریپل، براد گارلینگهاوس در ۹ مارس اعلام کرد که Ripple به شکایت خود علیه YouTube به اتهام همدستی این رسانه اجتماعی درمورد شکل گرفتن ریپل های جعلی و سود بردن Youtube از این کلاه برداری، پایان داده است.

ریپل و گارلینگهاوس در آوریل سال ۲۰۲۰ شکایتی علیه یوتیوب به LLC مطرح کردند و ادعا کردند که خود این پلتفرم از این فعالیت کلاهبرداری سود برده است و برای جلوگیری از آن نتوانسته است از اختیارات خود استفاده کند. گارلینگهاوس در تاریخ ۹ مارس در توییتر اعلام کرد:

“سال گذشته ، من و ریپل ازYouTube شکایت کردیم که نتوانسته سیاست های خود را با اجازه دادن به حساب های جعلی (جعل هویت حساب های تأیید شده) برای انجام کلاهبرداری ها در مورد XRP ، اعمال کند. ما اکنون به مصوبه ای رسیده ایم که با همکاری یکدیگر این کلاهبرداری ها را جلوگیری ، شناسایی و ساقط کنیم. ”

 این کلاهبرداری‌ها به حملات فیشینگ متکی بودند که در این صورت حساب کاربری کاربر فرماندهی شده و و محتوای آن پاک می‌شود. سپس این حساب تنظیم می‌شود تا مانند یک شخص برجسته کریپتو مانند شخص گارلینگ‌هاوس، به نظر برسد. سپس گیفت‌های جعلی XRP وعده داده ‌می‌شود که مبلغی بین ۵هزار تا ۱ میلیون ریپل را از کاربران طلب می‌کند. با این وعده که پنج برابر مبلغ اصلی به آن‌ها پس داده می‌شود. ریپل و گارلینگ‌هاوس مدعی بودند که یوتیوب آگاهانه به دلیل تمایل به ادامه تبلیغ فیلم‌هایی در این رابطه، از چنین کلاهبرداری‌هایی سود می‌برد..

گارلینگهاوس اظهار داشت که دستاورد هایی در حال رخ دادن است ، اما رسانه های اجتماعی هنوز مسئولیت پاکسازی سیستم عاملهای خود را از کلاهبرداران دارند. گارلینگهاوس نوشت:

“رسانه های اجتماعی شروع به اعتراف به نقش خود در تداوم کلاهبرداری ارزهای دیجیتال می خواهند کرد . برخی از آنها مانندxrpforensics به شناسایی و ردیابی وجوه سرقت شده کمک می کنند ، اما رسانه های اجتماعی باید این مسئولیت ها را بر عهده بگیرند.

گارلینگهاوس اظهار داشت که جزئیات مربوط به ماهیت حل و فصل این شکایت بین ریپل و یوتیوب محرمانه است ، و خاطرنشان کرد که پاسخگویی در زمانی لازم است که دولت های، دنیای  ارزهای دیجیتال را با دقت بیشتری بررسی کنند.

ریپل همچنان تحت بررسی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به دلیل نقض ادعای قانون بورس و اوراق بهادار است. SEC ادعا می کند Ripple قبل از تسهیل فروش ۱.۳۸ میلیارد دلاری به سرمایه گذاران ، نتوانسته XRP را به درستی ثبت کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید