علاقه مندان به استخراج ارز دیجیتال با این راهکار میتوانند ۱۲۲ هزار دلار سالانه اتریوم استخراج کنند!!!

سایمون بیرن ‌که یکی از استخراج کنندگان ارز دیجیتال ،سیستم ماینینگ را به روشی جدید تبدیل کرده و شروع به استخراج اتریوم در خانه کرده است،زیرا طبق گفته ی او به دنبال بهره گیری از پتانسیل های اتریوم است.

همانطور که برای اولین بار توسط آنتونی گارفه گزارش شد ، Byrne یک دکل استخراج اتریوم متشکل از ۷۸ کارت گرافیک GeForce RTX 3080 ایجاد کرده است. اگرچه کارت گرافیک های RTX 3080 برای گیمرهای سطح بالای رایانه به بازار عرضه می شود با این حال استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال از این کارت گرافیک های قدرتمند برای ارتقا درامد  خود استفاده می کنند.

با استفاده از هر کارت تقریباً ۳۰۰ وات نیرو مصرف میشود، و هزینه برقی معادل ۲۱۶۶ دلار را برای بیرن به همراه دارد.

 

RTX 3080  در سپتامبر با قیمت ۶۹۹ دلار به بازار عرضه شد ، اما کمبود عرضه باعث شده هزینه هر واحد به ۱،۱۹۹ دلار افزایش یابد. با توجه به این افزایش قیمت ،قیمت تمام کارتها جیزی حدود ۹۳،۵۲۲ دلار برای Byrne هزینه داشت.

اما، این هزینه ها می توانند با عملیات استخراج جبران شوند. با توجه به Garreffa ، یک کارت گرافیک GeForce RTX 3080 دارای سرعت حدود ۸۳MH / s مگاهش است که باید تقریباً ۰.۲۲۲۳۶۸۷۰ ETH در ماه تولید کند. بنابراین همه ۷۸ کارت در هر ماه ۱۷.۳ ETH استخراج می کنند که معادل ۱۲۳۵۲ دلار است.

از بین بردن هزینه های برق ، تقریباً ۱۰۲۰۰ دلار در ماه یا ۱۲۲۰۰۰ دلار در سال است. و این در پتانسیل قیمت اتریوم در بازار گاو بعدی قابل توجه نیست.

قیمت Ether در آخر هفته به ۷۰۰ دلار افزایش یافت ، این اولین حرکت از اواسط سال ۲۰۱۸ است. همانطور که برخی پیش بینی کرده اند ، با بازگشت altseason(فصل التکوین ها) قیمت ETH میتواند در میان مدت افزایش یابد ، زیرا سرمایه گذاران از بیت کوین به سایر ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری می روند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید