سهام میکرواستراتژی تنها در ۱۷ روز با ریزش ۵۰% روبرو شد!!!

داده های مختلف نشان میدهند که با سقوط قیمت بیتکوین،سهام میکرو استراتژی در ۱۷ روز با ۵۰% ریزش روبرو شد و قیمت این سهام از ۱۳۰۰ دلار به پایین ترین قیمت خود در ماه های فوریه و مارچ رسید و قیمت ۶۲۹ دلار را تاچ کرد!!!

اصلاح قیمت (Bitcoin) فقط به هودلرهای شخصی ضرر نمی رساند – هوادرهای بزرگتر با حجم بیتکوین بالا بیشتر متضرر میشوند!!

داده های بازارهای ۵ مارس نشان داد که MicroStrategy ، که بیش از ۹۱،۰۰۰ بیتکوین را در اختیار دارد ، تنها در سه هفته شاهد افت بیش از نیمی از قیمت سهام خود بوده است.

MicroStrategy خرید BTC را ادامه می دهد!!!

دقیقا همان روزی که این شرکت تأیید کرد که ۲۱۰ بیتکوین دیگر با هزینه ۱۰ میلیون دلار به ذخایر خود اضافه کرده است ، سهام MicroStrategy با پایین ترین سطح خود در قیمت ۶۲۸ دلار روبرو شد. قیمت این سهام در اوج خود در ماه فوریه ، نزدیک به ۱۳۰۰ دلار معامله میشد.

در نمودار زیر نوسانات  بیتکوین و سهام میکرو استراتژی را باهم مشاهده میکنیم.

 

از زمانی که میکرو ایتراتژی شروع به افزودن تعداد بیت کوینهای  خود از آگوست سال گذشته کرده است ، تأثیر بسیار زیادی  بر سهام MSTR گذاشته و این سهم را متحول کرده به نحوی که قبل از این حرکت ،سهام این شرکت  به سختی بالاتر از ۱۰۰ دلار معامله می شد.

آنتونی پمپلیانو ، موسس مورگان کریک دیجیتال در مورد آخرین خرید اظهار نظر کرد: “آنها اکنون ۹۱،۰۶۴ بیت کوین را در ترازنامه خود دارند.”

“این ممکن است یکی از بزرگترین نمایش ها در تاریخ بازارهای public یا همان عمومی باشد.”

هیز: پایان یافتن زمان وام هایی که صرافی ها به تریدرها میدهند می تواند سرمایه گذاران را “از بیت کوین” خارج کند و به اصطلاحی بسیاری از پوزیشن ها بسته شود..

برای آرتور هیز ، مدیرعامل اسبق صرافی BitMEX ، سیاست بانک مرکزی می تواند در شرایطی باعث شود سرمایه به طور کلی از ارزهای دیجیتال تخلیه شود.

دلیل آن را هم ،وی در این هفته در یک پست جدید در وبلاگ توضیح داد و آنهم با این مضمون که:

فدرال رزرو می تواند افزایش نرخ ها را ایجاد کند و این امر میتواند به سرمایه گذاران کلان ضرر هنگفتی را وارد کند!!

وی نوشت: “من مدلی برای برآورد نسبت ،بین این دو ندارم ، اما در قیمت های بالا اگر نقدینگی فیات جهانی بتواند بازده واقعی در اوراق قرضه دولتی (وام هایی که از طرف صرافی ها داده میشود(Margin) داشته باشد ،سرمایه گذاران از crypto خارج می شوند”.

در صورت وقوع چنین رویدادی در آینده ، بیت کوین بیشتر به پیش فرض تکنولوژیک آن وابسته خواهد بود و هیچوقت با جایگاه حال حاضر آن قابل قیاس نخواهد بود!!

 

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید