دیوان عالی هند ممنوعیت ارزهای رمزپایه را لغو کرد.

دیوان عالی هند ممنوعیت بحث برانگیز اعمال شده توسط بانک ذخیره هند (RBI) در معاملات بانکها با شرکت های مرتبط با ارزهای رمزپایه را لغو کرد.

داوری تاریخی

بانک مرکزی هند ، ممنوعیت جامع معاملات بانکها با شرکتهای رمزنگاری شده(cryptocurrency) را در آوریل سال ۲۰۱۸ وضع کرد که از ماه ژانویه همان سال شروع به کار کرد.

بعد از هر دو دادخواست عمومی و خصوصی ، پرونده گروهی علیه بانک مرکزی توسط انجمن اینترنت و تلفن های همراه هند (IAMAI) به دادگاه عالی ارائه شد. جلسات دادرسی بیش از دو هفته در ژانویه امسال به طول انجامید

اتحادیه اینترنت و تلفن های همراه هند یک نهاد صنعتی غیر دولتی است که ماموریت آن جذب دولت ها به نمایندگی از مصرف کنندگان صنعت اینترنت ، سهامداران و سرمایه گذاران است.

Live law
گزارش داد که قضات حکم کردند که کار RBI “نامتناسب” است. استدلال های اصلی پرونده شامل ادعای بانک مرکزی مبنی بر اینکه رمزنگاری یک وسیله پرداخت دیجیتالی است و این موسسه در مداخله خود “مجاز به تصویب قانون” بود.

این موضوع با اعتراض صدراعظم Ashim sood ، مشاور اتحادیه اینترنت و تلفن های همراه هند روبرو شد که استدلال کرد که ارزهای رمزنگاری شده می توانند بین کاران به عنوان کالایی با ارزش و یک مبادله نوسان دار باشد‌. Sood ادعا کرد که بانک ذخیره هند صلاحیت ممنوعیت شرکت های مالی را از ارائه خدمات به شرکت های مرتبط با ارزهای رمزنگاری ندارد.

آینده ارزهای رمزنگاری شده در هند
با حکم دادگاه درمورد موضوع تاریخچه بانک ذخیره هند ، به نظر می رسد که وضعیت قانونی برای سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری در هند، در حال حاضر تنها با یک مانع آخر روبرو است. در پاییز سال ۲۰۱۹ ، دولت هند تصمیم گرفت تا لایحه ممنوعیت احتمالی ارزهای رمزنگاری را برای پارلمان تا زمستان سال ۲۰۱۹ به تأخیر بیندازد.

این لایحه با عنوان “ممنوعیت ارزهای رمزپایه و تنظیم ارزهای دیجیتالی رسمی” – گفته می شود که نه تنها برای ممنوعیت کامل استفاده از ارزهای رمزنگاری شده در هند بلکه ایجاد زمینه برای راه اندازی “روپیه دیجیتال” تحت حمایت دولت صادر شده توسط بانک ذخیره هند انجام می شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید