دیدگاه جدید ویزا به ارزهای دیجیتال چه تاثیری بر روی ارزها میگذارد؟

شرکت خدمات مالی Visa با بیش از ۷۲ میلیارد دلار دارایی (در سال ۲۰۱۹)، اخیراً به واسطه مشارکت‌هایی که فعالیت کارت‌های اعتباری رمزارزی را میسر ساخته و همچنین همکاری با Zap، استارت‌آپ پرداخت‌های رمزارزی، در حال پیگیری دقیق پرداخت‌های رمزارزی است. علاوه بر این، در اوایل ماه جاری میلادی، Visa مجبور به دست کشیدن از خرید ۵.۳ میلیارد دلاری پلتفرم پرداخت Plaid به دلایل ضد انحصاری شد.

نظرات روز پنجشنبه مدیرعامل Visa روشن می‌کند که این شرکت کماکان برنامه‌های بلندمدتی در مورد این بخش داشته و همچنین معتقد است که این شرکت در موقعیت بسیار خوبی برای پیگیری این پرداخت‌ها قرار دارد. کلی بیان داشت:

ما بر این باور هستیم که عظمت شرکت VISA و شهرت این برند تجاری موقعیت منحصر به فردی را برای ما فراهم میکند که به واسطه آن میتوانیم بازار ارزهای دیجیتال را به فضایی امن تر و مفیدتر و قابل استفاده تر برای انجام تراکنش ها تبدیل کنیم.

طرفداران شبکه اتریوم ممکن است از نگاه قدیمی و منسوخ این شرکت به پلتفرم‌های قرارداد هوشمند متعجب شوند.

کلی همچنین اذعان داشت که شرکت Visa، دارایی‌های بلاکچین را به دو دسته رمزارزهایی که دارایی‌های جدیدی از قبیل بیت‌کوین را بازنمایی کرده و به عنوان دارایی ذخیره ارزش عمل می‌کنند و استیبل‌کوین‌هایی که مستقیماً توسط ارزهای فیات موجود پشتیبانی شده و به طور معمول برای انجام پرداخت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند، دسته‌بندی می‌کند.

با این حال، شرکت Visa موضع بسیار صعودی‌تری در مورد استیبل‌کوین‌ها داشته و رمزارزها را به منزله یک نوآوری نوظهور در زمینه پرداخت‌ها می‌داند که می‌توانند پتانسیل استفاده برای تجارت جهانی را داشته باشند. وی همچنین افزود که می‌توان بلاکچین‌های عمومی را همانند شبکه‌های RPT یا ACH، به عنوان ریل پرداختی در نظر گرفت.

این شرکت خطاب به سرمایه‌گذاران اعلام کرد که Visa، به دلیل روابطی که با ارائه‌دهندگان کیف پول از جمله Crypto.com، BlockFi، Fold و BitPanda دارد و همچنین ادغام مستقیم با شبکه پرداخت ۱۶۰ ارزی آن‌ها، آماده است تا از هرگونه رمزارز که به عنوان یک نیروی غالب در زمینه پرداخت‌ها ظاهر می‌شود، بهره‌برداری کند.

تمرکز Visa بر پرداخت‌ها، تداعی‌گر سخنان مطرح شده توسط مدیران JPMorgan Chase است که آن‌ها نیز ظاهراً رشد قابل توجه DeFi طی سال ۲۰۲۰ را نادیده گرفته بودند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید