دلیل ریزش بیتکوین چه بود؟

جنت یلن که در سال ۲۰۱۸ میلادی از بیت‌کوین به عنوان یک دارایی بسیار سوداگرانه یاد کرده بود به عنوان وزیر خزانه‌داری دولت بایدن انتخاب شد. 

مجلس سنای ایالات متحده در روز گذشته، نامزد پیشنهادی رئیس جمهور جو بایدن، جنت یلن (Janet Yellen) را به عنوان وزیر خزانه‌داری این کشور تأیید کرد.

یلن که از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ ریاست بانک فدرال رزرو را بر عهده داشت، در ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ اعلام کرد که طرفدار بیت‌کوین نیست. او همچنین از بیت‌کوین به عنوان یک دارایی بسیار سوداگرانه یاد کرد.

یلن در طول فرآیند تأیید خود به عنوان وزیر خزانه‌داری، نظرات جدیدی در مورد حوزه رمزارزها که از نظر وی می‌تواند به نفع سیستم مالی باشد، ابراز نمود.

یلن در شهادت شفاهی خود در برابر کمیته مالی مجلس سنا، به یک پرسش در مورد استفاده رمزارزها به منظور تأمین مالی تروریسم پاسخ داد و اظهار داشت که نهادهای نظارتی و سیاست‌گذاران حداقل باید راه‌های استفاده از رمزارزها را در اقداماتی با اهداف غیرقانونی محدود کنند.

وی در شهادت کتبی خود در مورد این موضوع اظهارات بیشتری داشته و نوشت:

به اعتقاد من در نظر داشتن مزایای رمزارزها و سایر دارایی‌های دیجیتالی و همچنین پتانسیل بالقوه آن‌ها برای بهبود کارایی سیستم مالی امری بسیار مهم است. اگرچه می‌توان از رمزارزها در تروریسم و ​​پول‌شویی نیز استفاده کرد، اما به نظر من باید به بررسی راه‌های ممکن و تشویق مردم به استفاده از رمزارزها در اقدامات قانونی پرداخته و در عین حال استفاده از آن‌ها را در فعالیت‌های غیرقانونی محدود کنیم.

او همچنین در ادامه وعده داد که در مورد چگونگی اجرای یک چارچوب مقرراتی مؤثر برای این حوزه و سایر نوآوری‌های فین‌تک، با هیئت مدیره بانک فدرال رزرو و دیگر رگولاتورهای بانکی و اوراق بهادار فدرال همکاری نزدیکی خواهد داشت.

عدم وجود چارچوب مقرراتی، مدت‌هاست که در این حوزه به یک مشکل اساسی تبدیل شده، اما یلن می‌تواند آن را به یک وعده تحقق یافته در مدت زمان خدمت خود به عنوان وزیر خزانه‌داری تبدیل کند. یلن و جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو، با توجه به داشتن تجربه همکاری شش ساله در بانک مرکزی ایالات متحده، رابطه خوبی با یکدیگر دارند.

یلن به عنوان وزیر خزانه‌داری ایالات متحده، مسئول نهادهای مختلفی است که با رمزارزها سروکار دارند، از جمله برجسته‌ترین این نهادها می‌توان به شبکه اجرای جرائم مالی (FinCEN) و دفتر نظارت بر ارز (OCC) اشاره داشت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید