در میان قطعی مکرر برق و خاموشی های پیاپی ، ایران مزایای استخراج بیت کوین را ارزیابی می کند!!!

قطعی برق و خاموشی های پیاپی و همچنین حملات پلیس به برخی از فارم ها،صنعت استخراج بیت کوین ایران را متلاشی کرده است .هم اکنون تطابقی بین یک ارز غیرمجاز و کشوری که از تورم متلاشی شده وجود ندارد.

همانطور که پیش از این Cointelegraph گزارش داده بود ، ایران به عنوان یک ابرقدرت در حوزه ارزهای دیجیتالی در خاورمیانه به پاکستان می پیوندد ، که بخشی از دلیل آن به علت ارزان بودن قیمت برق یارانه ای و همچنین افزایش فعالیت پس از تأیید استخراج بیت کوین به عنوان “فعالیت صنعتی” برای نیروگاه های برق در سال ۲۰۲۰ تخمین زده شده است و بیش از ۱۰۰۰ شخصیت حقوقی در حال حاضر به فعالیت استخراج مشغول هستند.

با این حال ، تاریخچه کوتاه استخراج ارزهای دیجیتال در این کشور همیشه یک تاریخ گلگون نبوده است. مقامات در ماههای اخیر دست به تعطیلی حداقل هزار فارم غیرقانونی زده اند.

اکنون ، کشور با مشکل قطع شدن مکرر برق در مراکز پر جمعیت ، روبرو شده است.

در شانزدهم ژانویه ، چندین رسانه گزارش دادند که ایران در بیشتر شهرها دچار خاموشی شده است. گزارش های رسانه های اجتماعی حاکی از آن است که قطعی برق قبل از شانزدهم ژانویه بسیار ناچیز بوده است ، اما در طی دو هفته گذشته چندین شهر دچار خاموشی و قطعی برق شده اند.

مقامات به سرعت استخراج بیت کوین را مقصر این قطعی ها معرفی کرده و حملات پلیس را برای عملیات های غیرقانونی استخراج منتشر کرده اند ، اما برخی از کارشناسان فکر می کنند دولت به راحتی به دنبال بهانه هایی برای یک شبکه برق فرسوده است.

کاوه مدنی ، معاون سابق اداره محیط زیست ایران ، روز پنجشنبه در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت که بیت کوین یک “قربانی و یا پاسخ ساده” برای قطعی برق بود و “دهه ها” سو مدیریت اداری به احتمال زیاد دلیل اصلی این قطعی ها است.

علاوه بر این ، اگرچه ممکن است معادن کوچک استخراج در حال حاضر به عنوان یک گوسفند کلاهبردار برای دولت عمل کنند ، واضح است که مقامات کاملاً به ارزهای دیجیتال پشت نمی کنندو درست همین ماه گذشته بیت کوین برای تسهیل پرداخت واردات از ونزوئلا استفاده شد.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید