او در پاریس به دنیا آمد و در ژنو بزرگ شد.
 وی در نقش های اجرایی در زمینه های فناوری در سطح جهانی ، از جمله PayPal و Facebook فعالیت داشته است. مارکوس پیش از فعالیت حرفه ای خود در زمینه ارزهای دیجیتالی ، مدتی بود که به عنوان طرفدار اولیه بیت کوین در میان نخبگان شهرت داشت. مارک زاکربرگ مدیرعامل face book در حالی که فعالیت خود را برای فیس بوک  انجام می داد ، از مارکوس استفاده کرد تا تحقیق و توسعه فیس بوک در بلاکچین و ارزهای دیجیتال را به او بسپارد و سرانجام پروژه بسیار بحث برانگیز Libra انجام شود.
 

 رزومه مارکوس در سال ۲۰۱۹:

 
در حالی که شایعات زیادی پیرامون پروژه ارز دیجیتالی فیس بوک که لیبرا نام دارد به گوش می رسید ، اما  تا اواسط ماه June 2019 پشتوانه ای برای آن مشخص نشد. این خبر باعث ترس فوری دولت ایالات متحده از ترس سوابق فیس بوک با داده های کاربران ، تأثیر بر امور جهانی و احتمال سقوط وضعیت دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی شد.

در ماه june ، مارکوس برای پاسخ دادن به سوالات مربوط به طراحی ارز ، اقدامات حریم خصوصی و سایر موضوعات ، در کمیته خدمات مالی مجلس برای ارائه پاسخ ها فراخوانده شد ، و با درایت مطرح کرد در حالی که پروژه Libra و کیف پول کالیبرا موجود هستند ، با توجه به فشارهای گسترده نظارتی و عدم اطمینان این پروژه متوقف می شود.
 
 
 

چیزی که COINTELEGRAPH برای مارکوس در سال ۲۰۲۰ انتظار دارد!!!

 
افشای پروژه Libra در Facebook باعث بحث بین المللی در مورد نقش ارزهای دیجیتال در جامعه جهانی شد. پس از این اطلاعیه ، برخی از قدرتمندترین کشورها شروع به تحقیق و توسعه چارچوب ارزهای دیجیتال بانک مرکزی یا حتی ساختن ارزهای خود کردند همانند  چیزی که در چین اتفاق افتاد.

در حالی که Libra خود در وضعیت بلاتکلیفی قرار دارد و در حال ارزیابی و سازگاری با شرایط نظارتی ایالات متحده است ، در ژانویه ۲۰۲۰ ، مجمع جهانی اقتصاد در داووس تشکیل کنسرسیوم جهانی برای حاکمیت ارز دیجیتال داد و  از برخی    سران  ، سیاست گذاران و کارآفرینان دعوت کردکه مارکوس را هم شامل می شوند.

کنسرسیوم جدید به ایجاد سیاست های پایدار و شفاف برای دارایی های دیجیتال در اقتصاد جهانی اختصاص یافته است. با ورود دولت ها و شرکت ها به صحنه ، فضای ارز دیجیتال واقعاً جالب خواهد شد. ما انتظار داریم که ترازو و مارکوس در مرکز همه چیز قرار بگیرند.

  • سن ۴۷
  • محل تولد پاریس،فرانسه
  • محل زندگی سانفرانسیکو
  • حوزه فعالیت تکنولوژی
  • دانشگاه دانشگاه ژنو
  • معروف به تأسیس پروژه ارز رمزپایه فیس بوک

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید