دامیننس(سلطه) بیت‌کوین بر بازار ارزهای دیجیتال کاهش یافته است و این باعث حرکت آلت‌کوین‌ها شده است.

تسلط بیتکوین بر بازار ارزهای دیجیتال با حدود ۲۰% ریزش نسبت به اوایل سال ۲۰۲۱ به ۵۰% رسیده است و در همین مدت زمان ،اتریوم ، بایننس کوین و برخی دیگر از آلتکوین های ارزشمند شاهد افزایش دامیننس خود در بازار بوده اند.

تسلط بیت‌کوین بیتکوین هفته گذشته برای اولین بار از ژانویه ۲۰۱۸ به زیر ۵۰٪ رسید و سیگنال قدرتمندی را درمورد افزایش توجهات به سمت آلت‌کوین‌ها برای بازار ارسال کرد.
براساس داده‌های CoinMarketCap، شاخص BTC.D (دامیننس بیتکوین) ، که سرمایه بازار بیتکوین را نسبت به باقی بازار ارز دیجیتال اندازه‌گیری می‌کند، به کم‌ترین میزان یعنی ۴۹.۳۵٪ رسید.

                          *Cryptocurrency market capitalization dominance. Source: CoinMarketCap*

در آغاز سال ۲۰۲۱، عدد این سلطه ۷۰.۶۸٪ بود. در همین حال، سلطه اتریوم ۴% افزایش یافته و به سهم تسلط جدید ۱۵% رسید. سهم بازار بایننس‌کوین نیز از ۰.۷۱ % به ۴.۱۷٪ رسیده است. 

 تحلیل‌گران در مورد سرعت و زمان آغاز AltSeason یا فصل آلت‌کوین‌ها، دوره‌ای از چرخه بازار که بسیاری از آلت‌کوین‌ها در برابر دلار و بیت‌کوین بیشتر بالا می‌روند، اختلاف نظر دارند. Ben Lilly، بنیان‌گذار و تحلیل‌گر آزمایشگاه‌های  Jarvis Labs، هفته گذشته به کوین‌تلگراف گفت معتقد است اکنون از جهت مدیریت ریسک، زمان مناسبی برای ورود از بیت‌کوین به آلت‌کوین‌ها نیست. 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید