حکم ۱۱ ساله زندان برای کلاهبرداران رمزارز PlusToken

حکم 11 ساله زندان برای کلاهبرداران رمزنگاری PlusToken

اعضای طرح PlusToken Ponzi با ۱۱ سال زندان توسط مقامات چینی رو به رو شدند.

بازیگران اصلی طرح PlusToken Ponzi  به ۱۱ ساله زندان را در چین محکوم شدند. این طرح موفق به کلاهبرداری میلیاردها دلار از سرمایه گذاران مختلف در ارزهای رمزپایه شده مختلف شد.

آخر راه برای کلاهبرداران PlusToken

طبق روزنامه South China Morning Post در تاریخ ۱ دسامبر ، اعضای اصلی پروژه کلاهبرداری PlusToken توسط دادگاه چین به ۱۱ سال زندان محکوم شدند. متهمان به جرم کلاهبرداری سرمایه گذاران به ارزش رمزهای ۲۵۵/۲ میلیارد دلاری مقصر شناخته شدند.

همانطور که قبلاً توسط CryptoPotato گزارش شده بود ، مقامات علاوه بر دستگیری ۸۲ نفر دیگر از افراد مرتبط با PlusToken ، در ۲۷ ژوئن عضو اصلی طرح رمزنگاری Ponzi را دستگیر کردند.

بعداً در ماه نوامبر ، مجریان قانون ۴ میلیارد دلاری را از گردانندگان این پروژه جعلی کشف و ضبط کردند. طبق اسناد دادگاه ، رمز ارزهای توقیف شده شامل

۹۴،۷۷۵ بیت کوین
۷۹،۵۸۱ بیت کوین کش
۸۳۳،۰۸۳ اتریوم
۷۴،۱۶۷ (DASH)
1.4 میلیون(LTC)
6 میلیارد(Doge)
27.6 میلیون(EOS)
213.724( USDT)

نابودی پروژه کلاهبرداری PlusToken مطابق با دستور کار چین است تا این کشور را از شر برنامه های جعلی خلاص کند.

چه اتفاقی افتاد ؟

PlusToken ، که توسط چن بو در سال ۲۰۱۸ تاسیس شد ، تمام ویژگی های یک طرح کلاسیک Ponzi را داشت. چن و سایر اپراتورها برای بدست آوردن اعضا از رسانه های اجتماعی و فعالیت های آفلاین استفاده می کردند که به نوبه خود هزینه های عضویت تا ۵۰۰ دلار بیت کوین و سایر رمزهای رمز را پرداخت می کردند.

بین سالهای ۲۰۱۸-۲۰۱۹ ، این پلتفرم بیش از ۲.۵ میلیون عضو داشت که پاداش آنها بر اساس تعداد افراد تازه استخدام شده ای بود که دیگران به آن می آوردند.
طبق گزارشات ، کل بودجه حاصل از اعضا بیش از ۲.۲ میلیارد دلار رمزنگاری شده بود.

همچنین ،با توجه به اسناد در دادگاه چن بو برخی از بودجه را برای زندگی عجیب و غریب ، خرید اتومبیل ها و املاک گران قیمت برای خود و نزدیکانش خرج کرده است.

علاوه بر بنیانگذار PlusToken و سایر اعضای اصلی که وقت خود را پشت میله های زندان می گذرانند، کلاهبرداران PlusToken بین ۱۲۰،۰۰ یوان (۱۸K $) و ۶ میلیون یوان (۹۱۲،۹۲۲ $) جریمه شدند

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید