حرکت صعودی بیتکوین در سال ۲۰۲۰ به هیچ وجه مشابه سال ۲۰۱۷ نیست!!!

حرکت صعودی بیتکوین در سال ۲۰۲۰ به هیچ وجه مشابه سال ۲۰۱۷ نیست!!!
حرکت صعودی بیتکوین در سال ۲۰۲۰ به هیچ وجه مشابه سال ۲۰۱۷ نیست!!!

حرکت صعودی بیتکوین در سال ۲۰۲۰ به هیچ وجه مشابه سال ۲۰۱۷ نیست!!!

یکی از تحلیل‌گران با اشاره به ۱۰ نمودار بیت‌کوین اظهار داشت که این بار این حرکت صعودی متفاوت است و این رالی صعودی مشابه رالی صعودی سال ۲۰۱۷ نمی‌باشد.
طبق  گزارش جدید کوین تلگراف آمده است که بیت‌کوین  تقریباً در همه جنبه‌ها به جز قیمت لحظه‌ای، رکوردهای جدیدی ثبت کرده و نتیجه‌گیری می‌کند که رالی صعودی سال ۲۰۲۰ مشابه سال ۲۰۱۷ نیست.
نیک کارتر، موسس سایت تحلیلی CoinMetrics، در یک پست  در تاریخ ۱۷ نوامبر، به ۹ نموداری که در هفته جاری در بالاترین میزان تاریخی خود قرار داشته‌اند، اشاره کرده است.
 

نمودارهای بیت‌کوین «اصلاحات واضحی» را نشان می‌دهند

از کیف ‌پول‌هایی با موجودی بیش از ۱۰ دلار گرفته تا سرمایه‎گذاری‌های سازمانی و حتی قیمت‌های لحظه‌ای بیت‌کوین در انواع ارزهای فیات در این داده‌ها، نشانگر این امر می‌باشند که بیت‌کوین در یک مقیاس تاریخی، عملکرد بهتری داشته است. کارتر بیان کرد:
«به طور خلاصه، بازار فعلی در مقایسه با رالی صعودی سال ۲۰۱۷، بسیار بالغ‌تر، اقتصادی شده‌تر، بررسی ‌شده‌تر، منظم‌تر، کنترل‌ شده‌تر، با انعکاسی کمتر، با نقدینگی بالا و با سرمایه کارآمدتری می‌باشد. در این نه نمودار، به منظور مقایسه شرایط بازار فعلی با رالی صعودی سال ۲۰۱۷، من فاکتورهای مختلفی را ارائه دادم که نشان‌دهنده برتری‌های آشکار رالی صعودی سال جاری می‌باشند.»
یکی از تحلیلگران بازار ارز های دیجیتال،به نام planB که خالق مدل قیمتی‌ انباشت به جریان بیت‌کوین، یک شاخص دیگر را تحت عنوان میانگین متحرکفاندامنتال ۲۰۰ هفته‌ای بیت‌کوین ارائه داده است که میتوانید آن را مشاهده کنید.
این نمودارها، نشان‌دهنده تفاوت روند قیمتی بیت‌کوین سال جاری با سه سال گذشته، زمانی که هفته‌های پرشور در پایان سه ماهه چهارم، بالاترین قیمت‌های تاریخی زودگذر نزدیک به ۲۰ هزار دلار را ثبت کرد، می‌باشند.
طبق گزارش کوین‌تلگراف، طی روزهای گذشته پیش‌بینی‌های صعودی جدیدی از منابع شناخته شده ارائه شده که ادعا می‌کنند سطح ۲۰ هزار دلار این بار به عنوان سقف قیمتی عمل نمی‌کند و عبور از آن منجر به تداوم روند گاوی خواهد شد.
برای سال ۲۰۲۱، سازمان‌ها، از سرمایه‌گذاران رمزارزی گرفته تا بانک‌های سنتی، اهداف قیمتی بسیار بالایی را برای بیت‌کوین تعیین کرده‌اند. به عنوان مثال، Citibank، قیمت ۳۱۸ هزار دلار را تا پایان سال ۲۰۲۱ برای بیت‌کوین پیش‌بینی کرده است.
 
با این حال، تمامی افراد نسبت به بیت‌کوین بسیار خوش‌بین نیستند. حتی در زمانی که بیت‌کوین در هفته جاری از سطح ۱۸ هزار دلاری عبور کرد، یک استراتژیست به رسانه‌های جریان اصلی اظهار داشت که فقدان بازخورد عمومی بیت‌کوین حاکی از آن است که علاقه به آن از بین رفته است.
کتی جونز  رئیس استراتژیست درآمد ثابت مرکز تحقیقات مالی Schwab، به بلومبرگ گفت:
جذابیت بیتکوین کمی از دست رفته است.
این دیدگاه‌ها اختلاف نظر بین افراد فعال در حوزه رمزارزی و افراد خارج از این حوزه را نشان ‌می‌دهد، گروه دوم بر این باورند که رالی صعودی سال ۲۰۱۷، اوج «هیجانات زودگذر» بیت‌کوین بوده است.
سیمون پیترز (Simon Peters) تحلیل‌گر سرمایه های ارز دیجیتال در پلتفرم سرمایه‌گذاری  eToro، به کوین‌تلگراف اظهار داشت:
«سطح ۲۰ هزار دلار مشخصاً هدف بعدی بیت‌کوین است و در صورتی که بیت‌کوین تا پایان سال جاری از این سطح عبور کند، که به نظر من امکان پذیر است، در صورت تداوم احساسات مثبت، وارد کانال‌های قیمتی میشود که تا به حال تجربه نکرده است.»
رشد بیت‌کوین که به وسیله تنوع سرمایه‌گذاران آن و مجموعه داده‌های گسترده و جامع نشان داده شده است‌، به این معنی است که می‌توانیم با کمی تردید بگوییم که این بار این رالی صعودی با سال ۲۰۱۷ متفاوت است».

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید