به دلیل شکایت  SEC علیه ریپل ، صندوق شخص ارزهای رمزنگاری(Bitwise 10)سرمایه گذاری خود در XRP رامنحل می کند.

Bitwise Asset Managementt که  یکی از بزرگترین مدیران صندوق های رمزنگاری است، در میان واکنش های نظارتی علیه Ripple ، به طور کامل سهام XRP خود را واگذار کرده است.

در یک بیانیه مطبوعاتی رسمی ، Bitwise روز چهارشنبه اعلام کرد که سهام آن در XRP منحل شده است زیرا این صندوق “در دارایی هایی که خلاف قوانین فدرال یا اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا باشد سرمایه گذاری نمیکند.”

همچنین درادامه افزود:

“تصمیم Bitwise برای انحلال موقعیت خود در XRP مبتنی بر در نظر گرفتن اطلاعات عمومی جدید از شکایت SEC بود.”
صندوق شاخص رمزنگاری Bitwise در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد تا سرمایه گذاران نهادی را در معرض دارایی دیجیتال قرار دهد. دارایی های تحت مدیریت به لطف ورود زیاد مشاوران ، خانواده ها و صندوق های سرمایه گذاری در ماه اکتبر از ۱۰۰ میلیون دلار فراتر رفت.

قیمت XRP در چند روز گذشته در میان افشاگری هایی مبنی بر شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده از شرکت Ripple به دلیل انتشار “۱.۳ میلیارد دلار اوراق بهادار ثبت نشده” در حال سقوط است. این دادخواست ، که در یک شکایت مفصلی در ۷۱ صفحه تشریح شد ، نتیجه تحقیقات چند ساله سازمان تنظیم مقررات اوراق بهادار است.

در خلاصه دادخواست آمده است:

“حداقل از سال ۲۰۱۳ تاکنون ، متهمان بیش از ۱۴.۶ میلیارد واحد از دارایی های دیجیتال به نام” XRP “را در ازای دریافت پول نقد یا ملاحظات دیگر به ارزش بیش از ۱.۳۸ میلیارد دلار آمریکا (” USD “) برای فروش ریپل و غنی سازی آن فروخته اند . ”
Bitwise تنها سازمانی نیست که از تجارت XRP خارج می شود. صرافی های کوچکتر مانند OSL ، Beaxy و CrossTower معاملات را به طور موقت متوقف کرده اند یا XRP را کاملاً از صرافی های خود حذف کرده اند.

مدیر عامل شرکت Ripple ، برد گارلینگ هاوس از سرمایه گذاران و کارمندان می خواهد که نگران این دادخواست نباشند اما تأکید کرد که این نبرد حقوقی ممکن است برای نهایی شدن طولانی شود. در همین حال ، RippleNET عملیات تجاری بسیار کمی در ایالات متحده انجام می دهد ، که از نظر تئوری می تواند به این شرکت اجازه انتقال به خارج از کشور را بدهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید