جزایر Cayman مقرراتی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی معرفی می کند

جزایر Cayman مقرراتی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی معرفی می کندوزارت خدمات مالی دولت جزایر cayman اعلام کرد که چارچوبب نظارتی را برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی یا VASP آغاز کرده است.

در بیانیه مطبوعاتی ۳۱ اکتبر ، این وزارت خانه ادعا کرد که این اقدام “توانایی تنظیم و جذب افراد و اشخاصی را که به عنوان یک تجارت با دارایی های مجازی معامله می کنند” تقویت کرده است.
مرحله اول اجرایی که در حال حاضر در جریان است ، بر رعایت و اجرای قوانین مبارزه با پولشویی و مقابله با تأمین مالی تروریسم متمرکز است.

چارچوب جدید شامل توصیه های به روز شده ای است که گروه ویژه اقدام مالی در سال ۲۰۱۹ تصویب کرده است.

همانطور که Cointelegraph در آن زمان گزارش داد ، این توصیه ها شامل “قانون سفر” بحث برانگیز است که VASP ها را ملزم به جمع آوری و به اشتراک گذاری داده های شخصی در مورد مبدأ و ذینفع معاملات می کند.
درکل VASP ها و تازه واردان موجود در بازار برای نشان دادن انطباق آنها با استانداردهای جهانی AML / CFT باید در اداره پول جزایر CAYMAN ثبت نام کنند.
رژیم AML / CFT جزایر کیمن در حال حاضر توسط FATF و کارگروه اقدام مالی کارائیب پس از گزارش ارزیابی متقابل اخیر در دست بررسی است.

چارچوب VASP قبل از رتبه بندی مجدد CFATF که قرار است در ماه نوامبر برگزار شود ، برای بررسی ارائه خواهد شد.


انتظار می رود یافته های بررسی FATF تا پایان بهار ۲۰۲۱ انجام شود.
مرحله دوم اجرای چارچوب شامل “الزامات صدور مجوز و نظارت احتیاطی” است و انتظار می رود از ژوئن ۲۰۲۱ به اجرا درآید.
ماه گذشته جزایر کیمن از لیست سیاه پناهگاه مالیاتی اتحادیه اروپا خارج شد و به نظر می رسد که تلاش جدی برای بهبود تصویر خود در محافل مالی دارد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید