توسعه رای گیری مبتنی بر بلاکچین توسط شرکتی ژاپنی

شرکت ژاپنی Layer X Labs در پی راه اندازی پروتکل رای گیری الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین است.

این شرکت قصد دارد سیستم جدید امنیت بلاکچین و تغییرناپذیری را در انتخابات محلی ایجاد کند و همچنین ابتکار “شهر هوشمند” Tsukuba City را تقویت کند.

شرکت ژاپنی Layer X از توسعه سیستم رای گیری الکترونیکی مبتنی بر پروتکل بلاکچین به عنوان بخشی از ابتکار گسترده تر “شهر هوشمند”  خبر داده است.

این شرکت مستقر در توکیو گفت که این سیستم جدید نیازهای فنی رای گیری الکترونیکی ، ازجمله
جلوگیری از رأی گیری مضاعف ،
ذخیره دقیق محتوای رأی گیری ،
محرمانه بودن رأی دهندگان
و مدیریت سوابق عملکرد را برآورده خواهد کرد.

علاوه بر این ،رای دهندگان را قادر می سازد تا نتایج رای گیری خود را بررسی کنند ، و توانایی رمزنگاری برای تأیید صحت انجام فرآیندهای ضبط و جمع آوری آرا در شبکه بلاکچین را فراهم می کند.

Layer X Labs توضیح داد که از طریق سیستم جدید خود ، تلاش می کند تا رای گیری الکترونیکی در دولت های محلی اجرا کند.
همچنین نشان داد که در حال تلاش  در جهت حل مشکلات فنی مربوط به خدمات مختلف اداری است.
Layer X Labs همچنین اعلام کرد که به شورای هوشمند Tsukuba City ، Ibaraki Prefecture پیوست که هدف آن تبدیل Tsukuba به “یک شهر هوشمند” و انتقال آن به عصر دیجیتال است.

ویروس کرونا ویروس بسیاری از کشورها و ایالات محلی را بر آن داشته است تا گزینه های رای گیری آنلاین مبتنی بر بلاکچین را توسعه دهند.
روسیه قبلاً رای گیری الکترونیکی مبتنی بر بلاکچین را تجربه کرده و همچنین کد منبع این پلتفرم را در GitHub منتشر کرده است. به همین ترتیب ، کمون فرانسه Verneuil-sur-Seine از طریق یک اپلیکیشن مبتنی بر بلاکچین رای گیری در مورد یک پروژه جاده ای را انجام داد و حزب دموکراتیک میشیگان از آزمایش موفقیت آمیز رای گیری الکترونیکی از طریق بستر Voatz مبتنی بر بلاکچین خبر داد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید