تریدرها همچنان در سود هستند اما ارزش پروژه های defi به رقمی حدود ۵۴ میلیارد دلار رسیدند!!!

پروژه مالی غیرمتمرکز defi و سیستم عامل های متعدد ارائه دهنده خدمات سرمایه گذاری چندین ماه است که بحث بازار ارزهای رمزپایه شده است و این باعث شده است که سرمایه گذاران برای برخی از برترین توکن های DeFi مانند Uniswap UNI و AAVE سودهای چشمگیری کسب کنند.

سود های سریع و ۱۰۰۰٪ بازده سالانه توکن های مشتق شده باعث تشویق سرمایه گذاران در هنگام صعود بازار شد ، اما فشار فروش اخیر که به دلیل ریزش قیمت بیت کوین (BTC) به زیر ۴۵۰۰۰ دلار در بازار حاکم شد نشان می دهد که این توکن ها به سرعت هم سقوط می کنند در حالی که معامله گران برای خروج از پوزیشن های خود عجله می کنند و معاملات  خود را در سود میبندند.

در ۲۲ فوریه ، قیمت بیت کوین وارد یک مرحله اصلاحی شدید شد که این ارز دیجیتال را با بیش از ۲۰ درصد ریزش از بالاترین رقم خود یعنی ۵۸،۲۷۴ دلار مواجه کرد. همانطور که این اتفاق افتاد ، اکثر آلت کوین ها نیز اصلاحات دو رقمی را مشاهده کردند و برخی پروژه های DeFi مانند PancakeSwap’s CAKE تا ۵۵ درصد کاهش یافت.

 

ارزش کل مبلغ قفل شده (TVL) در سیستم عامل های DeFi نیز با اصلاح بیت کوین و altcoins بسیار مورد توجه قرار گرفت. داده های DeFi Llama نشان می دهد که TVL ترکیبی همه سیستم عامل های DeFi در ۲۴ فوریه از ۶۴.۸۹ میلیارد دلار به ۵۴.۲۲ میلیارد دلار کاهش یافته است..

 

کاهش قیمت TVL در نتیجه کاهش مقادیر رمز به جای خروج پروتکل است ، نشان می دهد که دارندگان توکن همچنان به توسعه مستمر مالی غیرمتمرکز متعهد هستند و بازده فعلی هنوز انگیزه سرمایه گذاران برای ادامه کار است.

تجزیه و تحلیل بازار نشان می دهد که علیرغم ریزش ۵/۸ میلیارد دلاری اخیر بیت کوین و آلت کوین ، گاوها خوش بین هستند و این اصلاح قیمت را نشانه ای از یک بازار سالم می دانند.

 

 

در بخش DeFi نیز همین وضعیت وجود دارد که از ابتدای سال روند صعودی شدیدی را تجربه کرده است و نشان می دهد که DeFi هنوز در مراحل اولیه رشد است و با وجود این ریزش  انتظار بازگشت قیمت به جای قبلی خود میرود و روند کلی مثبت است زیرا سرمایه گذاران نهادی و تریدرهای با

حجم سرمایه کم به طور چشمگیری در معرض این کلاس دارایی های نوظهور قرار می گیرند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید