شنبه, مرداد ۲۲, ۱۴۰۱

اصطلاح “ترس و طمع” در بازار رمزارزها به چه معناست؟

در زمان هایی که بازار ارزهای دیجیتال روند نزولی به خود می گیرد، برخی از معامله گران با دیدن تغییرات قیمتی منفی اقدام به فروش رمزارزهای خود می کنند وبالعکس زمانی که بازار رشد مثبت به خود می گیرد، اغلب آنها حریص شده و اقدام به خرید ارز دیجیتال می نمایند، هر دو عمل دربازار ارزهای دیجیتال، احساسی و غیر منطقی هستند.
همانطور که حتماً شنیده اید در بازارهای مالی دو نوع تحلیل فاندامنتال و تکنیکال وجود دارد، اما در این شرایط بعضی از تریدرها از روش دیگری نیز استفاده می کنند که آن را تحلیل احساسات می نامند.
در اینجا شاخص هایی وجود دارد که داده های اولیه در مورد احساسات و وضعیت تریدرها را مورد ارزیابی قرار می دهد و با استفاده از این شاخص ها می توان دید خوبی نسبت به روند فعلی بازار و احتمالات پیش رو را در نظر گرفت. یکی از این شاخص ها که احساسات بازارهای مالی را نشان می دهد، شاخص ترس و طمع (Fear and Greed) نام دارد که این اصطلاح در میان معامله گران بخصوص افراد حرفه ای تر رایج است.
این داده ها در مقیاسی ساده بین اعداد صفر تا صد قرار دارند که صفر “ترس شدید” و صد “طمع شدید” را نشان می دهد.
همانطور که مشاهده می کنید، ما در سایت کوین لوکالی  شاخص های ارزهای دیجیتال را به صورت آنلاین قرار داده ایم که زین پس می توانید ضمن بررسی تحلیل های فاندامنتال و تکنیکال که در همین سایت قرار دارند با بررسی نمودار ترس و طمع نیز به نتیجه مطلوب دست یافته و در پلتفرم کوین لوکالی  خرید و فروش نموده و کسب درآمد کنید.