تحلیل

 • همزمان با زدن سقف تاریخی اتریوم ،آدرس کیف پول های فعال اتریوم هم به سقف تاریخی خود رسید.
   

  تعداد آدرس‌های فعال اتریوم به رقم تاریخی جدیدی رسید و این در صورتی است که قیمت اتریوم هم سقف تاریخی خود را شکست!!!

   کوین‌متریکس-Coinmetrics با انتشار یک پست توییتری از ثبت رکورد جدید توسط شبکه‌ی اتریوم در زمینه‌ی آدرس‌های فعال خبر داد. در این پست توییتری گفته شده است: “در هفته‌ی جاری تعداد آدرس‌های فعال شبکه‌ی اتریوم به رکورد جدید ۷۷۱ هزار آدرس رسید و از رکورد قبلی( یعنی ۷۳۹ هزار آدرس) که مربوط به ماه نوامبر ۲۰۲۰ می‌باشد، عبور کرد.

  ” طی چند ماه گذشته بلاک‌چین اتریوم شاهد افزایش شدید سطح فعالیت بوده است. به عنوان مثال تنها در سه‌ماهه‌ی ابتدایی سال جاری این شبکه‌ی رمزارزی مجموعاً بالغ بر ۱/۵ تریلیون دلار تراکنش داشته است.

   این درحالی است مجموع ارزش قفل شده در پلت‌فرم‌های اقتصاد غیرمتمرکز DeFi مبتنی بر این شبکه‌ی محبوب نیز اکنون به رقمی بالغ بر ۵۴ میلیارد دلار رسیده است. افزایش سطح فعالیت شبکه‌ی اتریوم در زمینه‌ی مجموع آدرس‌های منحصر به فرد نیز مشهود است.

  بنابه گزارش‌ اطلاعات منتشر شده توسط اتراسکن-EtherScan، در حال حاضر بیش از ۱۴۸/۸ میلیون آدرس کیف‌پول منحصر به فرد در بلاک‌چین اتریوم وجود دارد.

   
 • تحلیل تکنیکال اتریوم ۳ اپریل!!!

  به عقیده برخی از تحلیلگران اتریوم بعد از بازگشت به سطح ۲۰۰۰ دلار،میتواند روند صعودی خوبی را از سر بگیرد.

  اتریوم در ۳۱ مارس ،از الگوی مثلث متقارن خارج شد و مسیر خود را به سطوح بالاتر ادامه داد.

  روز گذشته گاوها بزرگترین آلت کوین مارکت یعنی اتریوم را به بالاترین سطح خود رساندند. شیب میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه تا (۱۷۹۸ دلار) افزایش یافته است و شاخص قدرت نسبی RSI در نزدیکی ناحیه اشباع خرید است . که این نشان دهنده برتری گاوها است. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالاتر از ۲۰۴۰ دلار حفظ کنند، اتریوم می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که هدف آن شکست از الگوی مثلث در ۲۶۱۸ دلار است. برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، افت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه امکان‌پذیر است اما یک جهش شدید از آن نشان دهنده قدرت است و گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. اگر خرس ها قیمت را به زیر خط روند کاهش دهند، این روند صعودی بی اعتبار خواهد شد. این حرکت که چنین حرکتی می تواند قیمت را به ۱۲۸۹ دلار کاهش دهد
 • تحلیل تکنیکال اتریوم ۱۵ مارس!!!
  اتریوم در حال حاضر بیش از ۱۸۵۰ دلار معامله می‌شود و به احتمال زیاد یک افزایش قیمت شدید بالاتر از ۱۹۰۰ دلار خواهد داشت و می‌تواند سطح مقاومت ۲۰۰۰ دلاری را بشکند. در نمودار ساعتی اتریوم یک الگوی پرچم سعودی با سطح مقاومتی نزدیک به ۱۸۹۰ دلار تشکیل شده است. اگر بالای مقاومت الگوی پرچم شکست صعودی وجود داشته باشد، احتمال افزایش شدید بالای ۱۹۰۰ دلار وجود دارد. مقاومت اصلی بعدی نزدیک به ۱۹۵۰ دلار است که بالاتر از آن حتی ممکن است ناحیه مقاومت ۲۰۰۰ دلار را نیز از بین ببرد. اگر اتریوم نتواند بالاتر از سطح مقاومت ۱۸۰۳ و ۱۹۰۰ دلار روند صعودی خود را ادامه دهد، می‌تواند به سطوح پایین‌تر اصلاح شود. اولین سطح حمایت کلیدی نزدیک به سطح ۱۸۵۰ دلار است. حمایت اصلی اکنون در نزدیکی سطح ۱۸۳۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. اگر زیر حمایت ۱۸۳۰ دلار شکست نزولی وجود داشته باشد، ممکن است قیمت اتریوم به سطح ۱۸۰۰ دلار کاهش یابد. هرگونه افت بیشتر قیمت، احتمالاً اتریوم در کوتاه‌مدت سطح ۱۷۵۰ دلار را تست خواهد کرد.   الگوی پرچم چیست؟؟ الگوی پرچم از یک میله و پرچم تشکیل شده است. این الگو معمولا یک الگوی ادامه دهنده است و از یک صعود یا نزول قوی که میله پرچم را شکل می‌دهد، تشکیل شده است. پرچم در این الگو به دو شکل مثلثی و مستطیلی درست می‌شود و قیمت باید حداقل چهار نقطه تماس با پرچم داشته باشد. در این الگو انتظار داریم بعد از شکست قیمت و خروج آن از پرچم قیمت به اندازه میله پرچم در جهت روند حرکت کند. البته این یک احتمال است و ممکن است خروج از پرچم برخلاف روند باشد. بنابراین به محض خروج از پرچم با کمی تأمل می توانید بخرید یا بفروشید.   سطح حمایت : ۱۸۳۰ دلار سطح مقاومت : ۱۹۰۰ دلار  
 • تحلیل بیتکوین ۲۲Feb!
  قیمت بیت کوین در یک ناحیه مثبت باقی مانده و به بالاترین قیمت همیشگی خود یعنی بالاتر از ۵۸۰۰۰ دلار رسید که نشان دهنده این است که معامله‌گران در سطوح بالاتر به خرید خود ادامه می‌دهند. بیت‌کوین اکنون در حال حاضر در حال اصلاح سود است اما احتمالاً روند صعودی تا ۶۰۰۰۰ دلار ادامه خواهد یافت. بیت‌کوین روز گذشته روند صعودی خود را به بالاتر از ۵۷۰۰۰ دلار رساند و با بالاترین قیمت همیشگی در ۵۸۳۵۰ دلار معامله شد. در حال حاضر قیمت بیت کوین بیش از ۵۵۰۰۰ است. این روند صعودی احتمالاً ادامه یابد و گاوها در حال حاضر هدف تست ۶۰۰۰۰ دلار را دنبال می‌کنند. روز گذشته بیت کوین پس از بسته شدن بالاتر از سطح ۵۵۰۰۰ دلار، حرکت رو به بالا را افزایش داد و سطح مقاومت ۵۶۰۰۰ دلار و ۵۷۰۰۰ دلار را شکست. حتی سطح ۵۸۰۰۰ دلار را شکست و به بالاترین قیمت همیشگی با قیمت ۵۸۳۵۰ دلار معامله شد. اما اخیراً، یک تصحیح جزئی در زیر سطح ۵۷۵۰۰ دلار صورت گرفته است. قیمت حتی زیر سطح ۵۷۰۰۰ دلار کاهش یافت اما افت قیمت محدود بود. بیت کوین نزدیک به سطح ۵۶۲۰۰ دلار سطح حمایت پیدا کرد. همچنین در نمودار ساعتی بیت‌کوین یک خط روند صعودی اصلی با حمایت نزدیک به ۵۵۰۰۰ دلار تشکیل شده است. بیت کوین در روزهای آینده در روند صعودی، قیمت با مقاومت کوتاه مدت نزدیک به سطح ۵۷۵۰۰ و ۵۸۰۰۰ دلار مواجه است. شکست واضح بالاتر از مقاومت ۵۸۰۰۰ دلاری می‌تواند درها را برای ثبت بالاترین قیمت در تمام تاریخ بیت کوین باز کند. در حالت اعلام شده، گاوها احتمالاً تست سطح ۶۰۰۰۰ دلاری را هدف قرار می‌دهند. اگر بیت کوین نتواند ناحیه مقاومت ۵۸۰۰۰ دلاری را بشکند، می تواند اصلاح نزولی را آغاز کند. حمایت اولیه در روند نزولی نزدیک به سطح ۵۶۰۰۰ دلار و اولین حمایتی کلیدی نزدیک به سطح ۵۵۰۰۰ دلار است. اگر یک شکست به زیر خط روند ۵۵۰۰۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته وجود داشته باشد، قیمت می‌تواند به سمت حمایت ۵۲۰۰۰ دلاری کاهش یابد. سطوح حمایت کلیدی: ۵۶۰۰۰ دلار و ۵۵۰۰۰ دلار سطوح مقاومت کلیدی: ۵۷۵۰۰ دلار، ۵۸۰۰۰ دلار و ۶۰۰۰۰ دلار
 • تحیل اتریوم ۲۲Feb!!!

  اتریوم در روند صعودی اخیر خود به ۲۰۴۰ دلار رسید.

  قیمت اتریوم به طور مرتب از مقاومت اصلی ۲۰۰۰ دلار پیشی می گیرد. در نمودار چهارساعته اتریوم یک خط روند صعودی عمده با حمایت نزدیک به ۱۸۶۰ دلار تشکیل شده است و احتمالاً روند صعودی اتریوم در کوتاه مدت بالاتر از سطح ۱۹۸۰ و ۲۰۰۰ دلار ادامه خواهد یافت.

   

  اتریوم در روزهای آتی

  در هفته گذشته بیت کوین و اتریوم به ترتیب بالاتر از ۱۹۰۰ و ۵۰۰۰۰ دلار افزایش دائمی داشتند. اتریوم حتی سطح مقاومت اصلی ۲۰۰۰ دلار را شکست. اخیراً اصلاً نزولی کوتاه‌مدت در زیر سطوح حمایت ۲۰۰۰ و ۱۹۵۰ دلاری صورت گرفته است. اصلاح نزولی حتی زیر سطح حمایت ۱۸۵۰ دلار افزایش یافت. با این حال، گاوها در نزدیکی سطح حمایت۱۸۲۰ دلار فعال بودند. کمترین قیمت در حدود ۱۸۱۳ دلار تشکیل شد و قیمت در حال حاضر در حال افزایش است. اتریوم در اصلاح جدید اخیر از بالاترین قیمت ۲۰۴۰ دلار به پایین ترین سطح ۱۸۱۳ دلار ریزش کرد. شکست واضح بالاتر از سطح ۱۹۵۰ و ۱۹۸۰ دلار به احتمال زیاد در های صعود بیشتر را باز می‌کند. علاوه بر این، بسته شدن قیمت بالای ۲۰۰۰ دلار به احتمال زیاد قیمت را به ۲۱۵۰ و ۲۲۰۰ دلار می‌رساند. اگر اتریوم نتواند از سطح مقاومت ۱۹۵۰ دلاری عبور کند، می‌تواند اصلاح نزولی را آغاز کند. اولین حمایت عمده در روند نزولی نزدیک به سطح ۱۸۵۰ دلار است. شکسته شدن روند نزولی زیر این سطح حمایت ممکن است منجر به کاهش بیشتر قیمت به سطح ۱۸۱۳ دلار شود. حمایت اصلی بعدی نزدیک به سطح ۱۷۶۰ دلار یا موینگ اورج ۴ ساعته است.

  سطح حمایت کلیدی: ۱۸۵۰ دلار سطح مقاومت کلیدی: ۲۰۰۰ دلار

 • تحلیل تکنیکال بیتکوین ۱۶Feb!!!

  قیمت بیت کوین در ۱۴ فوریه به ۴۹۶۰۰ دلار رسید و نتوانست به سطح مقاومت روانی ۵۰۰۰۰ دلار برسد.

  اگرچه خرس‌ها(طرفداران ریزش قیمت یا فروشندگان)روز گذشته سعی کردند که قیمت را وارد مرحله اصلاح کنند همانطور که سایه ی بلند قیمت در کندل یک روزه این موضوع را نشان میدهد اما گاو‌ها(طرفداران صعود قیمت یا خریداران) هم بیکار ننشسته بودند. یک اصلاح نزولی شدید در قیمت بیت کوین از بالاترین قیمت در ۴۹۷۰۰ دلار انجام شد و بیت کوین به زیر سطوح حمایت ۴۸۰۰۰ و ۴۷۰۰۰ دلار کاهش یافت. با این وجود گاو‌ها در ۴۵۰۰۰ دلار و ۴۵۵۰۰ دلار فعال بودند. پایین ترین قیمت در حدود ۴۵۷۰۰ دلار تشکیل شد و  قیمت اخیرا با افزایش مداوم روبرو شد زیرا حمایت ۴۵۵۰۰ دلاری فعال بود. درواقع یک اصلاح کم عمق که حتی نمی‌تواند به سطح شکست در ۴۱۹۵۹ دلار برسد، نشان دهنده قدرت روند است. شیب moving avereg صعودی است و شاخص قدرت نسبی RSI در محدوده اشباع خرید قرار دارد که نشان می‌دهد گاو‌ها بر بازار کنترل کامل دارند.   در روزهای آینده اگر گاو‌ها بتوانند فشار خرید را حفظ کنند و قیمت را به بالای ۵۰۰۰۰ دلار برسانند، بیت کوین ممکن است شاهد یک فشار کوتاه باشد که می‌تواند به سرعت قیمت را به ۶۱۰۰۰ دلار برساند. اما بر خلاف این فرض، اگر قیمت دوباره در نزدیکی سطح ۵۰۰۰۰ دلار برگردد و نتواند این سطح مقاومت را بشکند، نشان دهنده این است که خرس ها با قدرت از این سطح مقاومت دفاع می‌کنند که می‌تواند جذب سود از معامله گران کوتاه مدت را به دنبال داشته باشد، در نتیجه قیمت به ۴۴۰۰۰ دلار کاهش یابد و سپس به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۴۱۹۷۵ دلار برسد. پس گرفتن این سطح حمایت نشان دهنده مثبت ماندن احساسات است. اما اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، ممکن است بیت کوین به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در قیمت ۳۶۵۰۲ دلار ریزش کند. شکست به زیر این سطح حمایت مهم ممکن است سیگنال تغییر احتمالی روند را نشان دهد. سطوح حمایت کلیدی:۴۷۸۰۰ دلار و ۴۷۰۰۰ دلار سطوح مقاومت کلیدی:۴۸۵۰۰ دلار، ۴۹۰۰۰ دلار و ۵۰۰۰۰ دلار.
 • تحلیل تکنیکال اتریوم!!!

  اتریوم توانست که از محدوده ۱۶۸۰ دلار تا ۱۸۳۵ دلار که طی چند روز گذشته درگیر آن بوده خارج شود که نشان میدهد گاوها توانسته اند بر خرس ها غلبه کنند و در حال حاضر قیمت اتریوم ۱۸۵۰ دلار است.

  شیب Moving Averege صعودی است و شاخص RSI درست در پایین ناحیه اشباع خرید قرار گرفته است،که نشان میدهد مسیر کمترین مقاومت به سمت بالا را دارد. اگر گاوها بتوانند قیمت اتریوم را بالای ۱۸۳۵ دلار حفظ کنند، اتریوم میتواند تا خط مقاومت کانال صعودی حرکت کند. در چارت روزانه اتریوم یک کانال صعودی تشکیل شده است. شکسته شدن این کانال نشان دهنده حرکت شارپی صعودی جدید است.در روند صعودی ،مقاومت روانی ۲۰۰۰ دلار وجود دارد انا اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از آن ببرند، اتریوم ممکن است تا قیمت ۲۵۰۰ دلار هم افزایش پیدا کند. اما برعکس این حرکت صعودی اگر قیمت  به پایین تر از ۱۶۶۰ دلار برسد، اتریوم ممکن است به Moving averege ۲۰ روزه با قیمت ۱۵۶۰ دلار و سپس تا حمایت بعدی ریزش کند.این یک سطح حمایتی مهم است که باید مراقب بود زیرا در صورت شکسته شدن این سطح، اتریوم ممنکن است تغییر روند را نشان دهد.  

  کانال صعودی اتریوم

  یک کانال صعودی در واقع همان بازار صعودی است با این تفاوت که علاوه بر این که دره ها در یک راستای مشخص قرار دارند،قله ها نیز بر روی راستای مشخصی واقع هستند که به موازات دره ها میباشند.در واقع بعد از رسم یک خط روند صعودی،قله ها را نیز به هم وصل میکنیم،میتوانیم یک کانال قیمت تشکیل دهیم. بزرگترین مزیت کانال صعودی نسبت به خط روند صعودی این است که در کانال صعودی از جایگاه احتمالی تشکیل قله ها به طور تقریبی مطلع هستیم.با تشکیل این کانال معتقد هستیم که احتمالا قیمت بین این دو خط حمایت و مقاومت نوسان خواهد کرد.  
 • کمیته سنا به اتفاق آرا به یلن به عنوان وزیر خزانه داری رأی می دهد

  جانت یلن ، رئیس سابق فدرال رزرو ، یک قدم تا کسب نامزدی وزارت خزانه داری فاصله دارد.

  کمیته دارایی سنا صبح جمعه به اتفاق آرا، به تأیید نامزدی یلن رأی داد و زمینه را برای رای گیری کامل سنا فراهم کرد. چاک گراسلی ، سناتور جمهوری خواه ، اظهار امیدواری کرد که حمایت حزب جمهوری خواه نشانگر حمایت “دو حزب” در دولت جدید دموکرات ها باشد. هموطنان جمهوری خواه گفتند که علیرغم اختلاف نظر در چندین موضع گیری سیاسی وی ، از یلن حمایت میکنند. اتفاق نظر کلی این بود که او برای این کار واجد شرایط است. اعضای کمیته امیدوار بودند که رای کامل سنا برای تأیید انتصاب یلن در روز جمعه تأیید شود ، اما از زمان انتشار ، هنوز محقق نشده است. اگر یلن به عنوان وزیر خزانه داری تأیید شود ، به یکی از اعضای اصلی کابینه رئیس جمهور بایدن تبدیل می شود و به عنوان مشاور اصلی در زمینه مسائل اقتصادی و سیاست های مالی عمل خواهد کرد. وی همچنین اولین زنی خواهد بود که این پست را به خود اختصاص داده است. یلن روز سه شنبه در جلسه تأیید سنا ، خواستار “اقدامی بزرگ” در مورد بحران Covid-19 شد. او گفت: “اقتصاددانان همیشه موافق نیستند ، اما من فکر می کنم که اکنون یک اجماع وجود دارد: بدون اقدامات بعدی ، ما اکنون رکود طولانی تر و دردناک تری را به خطر می اندازیم – و بعداً مشکلی بلند مدت در اقتصاد به وجود می آید.” یلن بین سالهای ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ ریاست فدرال رزرو را بر عهده داشت و اولین زنی شد که این کار را انجام داد. تحت رهبری وی ، بانک مرکزی اولین تلاش خود را برای عادی سازی سیاست های پولی انجام داد – ابتکاری که بعداً تحت مدیریت جروم پاول محدود شد. صنعت ارزهای دیجیتال روند نامزدی یلن را از نزدیک دنبال می کند. رئیس سابق فدرال رزرو سیگنال های مختلفی را درباره دارایی های دیجیتال ارائه داده است. از یک طرف ، او بیت کوین (BTC) و سایر دارایی های دیجیتال را به عنوان یک نوآوری مهم در بهینه سازی معاملات جهانی معرفی کرده است. از طرف دیگر ، او نگرانی هایی را در مورد نقش رمزنگاری در پولشویی و تأمین مالی غیرقانونی مطرح کرده است. پس از آنکه استیون منوچین وزیر خزانه داری وقت آمریکا برای پیگیری سریع مقررات جدید کیف پول های رمزنگاری خود میزبان ، آخرین روزهای دولت ترامپ اضطراب سنگینی را برای صنعت ارز رمزنگاری ایجاد کرد. رئیس جمهور بایدن در اولین روز ریاست جمهوری خود ، به طور کلی قوانین مربوط به آژانس های فدرال را مسدود کرد و عملاً از پیشرفت چندین سیاست دوران ترامپ جلوگیری کرد. مقررات پیشنهادی کیف پول ارزهای دیجیتال از جمله این موارد بود.
 • پیشبینی مدیر ارشد Guggenheim از قیمت بیتکوین!!!!

  یک مدیر ارشد در شرکت خدمات مالی Guggenheim Partners  که قصد سرمایه گذاری در بیت کوین را دارد اظهار داشت که پیش بینی می شود بیتکوین به ۲۰،۰۰۰ دلار کاهش یابد.

  طبق گفته، اسکات مینرد ، مدیر ارشد سرمایه گذاری گوگنهایم ، بیت کوین در سال ۲۰۲۱ به بالاترین حد خود نخواهد رسید. مینرد گفت: پس از رسیدن به سطح قیمت ۴۲۰۰۰ دلار در ۸ ژانویه ، بعید است که بیت کوین تا سال ۲۰۲۲ بالاتر رود. “من فکر می کنم فعلاً ، مااحتمالاً شاهد بازگشت کامل به سطح ۲۰،۰۰۰ خواهیم بود. ” علیرغم پیش بینی کوتاه مدت بیت کوین توسط مینرد ، ظاهرا CIO هنوز موضعی را حفظ می کند که ارزش یک بیت کوین در روز به ۴۰۰۰۰۰ دلار هم میرسد. در اواخر سال ۲۰۲۰ ، هنگامی که بیت کوین در تلاش بود تا از ATH های جدید خود عبور کند ، CIO خواستار هدف بلند مدت ۴۰۰۰۰۰ دلار برای بیت کوین شد. وی متعاقباً در کوتاه مدت نزولی در بیتکوین در ۱۰ ژانویه ادعا کرد که “افزایش قیمت بیت کوین در کوتاه مدت ناپایدار است”. برخی از انجمن های رمزنگاری سیگنال های مختلفی را از پیش بینی های مختلف Minerd دریافت کرده اند. یکی از کاربران توییتر دو حرکت مجزا را برای بیتکوین با اظهارات مینرد در مورد قیمت بیت کوین کنار هم قرار داده است. Guggenheim Partners در اواخر سال ۲۰۲۰ به صنعت رمزنگاری منتقل شد ، پس از آنکه این شرکت برنامه ای را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال کرد تا “از طریق Grayscale’s Bitcoin Trust در معرض سرمایه گذاری بیت کوین قرار گیرد. پیش بینی نزولی بیت کوین مینرد در حالی انجام می شود که یک اصلاح منفی بیت کوین، در ۲۰ ژانویه اتفاق افتاد و بیتکوین به زیر ۳۴۰۰۰ دلار سقوط می کند. همانطور که Cointelegraph گزارش داد ، فشار فروش بر بیت کوین در دو هفته اول ژانویه بیشتر از معاملات آسیا بود ، در حالی که بازار ایالات متحده نیز شروع به ضعف را در ۱۹ ژانویه احساس میکند. در زمان انتشار این خبر ، بیت کوین ۳۲۹۹۷ دلار معامله می شود که بیش از ۵ درصد در هفت روز گذشته کاهش یافته است ، اما بر اساس شاخص قیمت بیت کوین Cointelegraph ، در طول ۳۰ روز گذشته حدود ۴۵ درصد رشد داشته است.
 • مهلت ۳۰ روزه دادگاه به تتر!!!

  شرکت iFinex، کمپانی مادر صرافی رمزارزی Bitfinex و صادرکننده استیبل‌کوین تتر (USDT)، با ارسال نامه‌ای به دادگاه عالی نیویورک، درخواست کرده تا تاریخ دادرسی به ۳۰ روز بعد از موعد مقرر موکول شود.

  براساس نامه ارسال شده به دادگاه عالی نیویورک در تاریخ ۱۹ ژانویه، مشاور حقوقی iFinex، برای تهیه اسناد مورد تقاضای دفتر دادستان کل، ۳۰ روز زمان بیشتر درخواست کرده ‌است.

  فرایند تهیه مدارک قرار بود تا تاریخ ۱۵ ژانویه به اتمام برسد (تاریخی که خود در ۱۶ دسامبر تمدید شده بود). مشاور حقوقی متهم، چارلز مایکل (Charles Michael)، در دادگاه روز سه‌شنبه گفت که مدارکی زیادی قبلا به دادگاه تحویل داده ‌شده‌ بود، اما موارد توافق شده اضافی هنوز باقی‌ مانده‌اند و زمان بیشتری برای تهیه آن‌ها لازم است.

   در این پرونده اشاره شده علاوه بر زمانی که برای تهیه اسناد موردنظر لازم است، دادگاه همچنین باید اهمیت بیشتری را به تجزیه و تحلیل بدهد. در متن این درخواست آمده است:

  دو طرف زمان بیشتری برای تهیه مدارک و دادگاه هم برای بررسی بیشتر مدارک و تصمیم‌گیری درباره اقدامات بعدی، نیاز دارند.

  این نبرد قانونی درحال انجام، به آوریل سال ۲۰۱۹ میلادی برمی‌گردد، زمانی که دادستان کل نیویورک ادعا کرد شرکت Bitfinex تلاش کرده تا با وام غیرقانونی از شرکت Tether، که خود مدیر آن است، ۸۵۰ میلیون دلار از سرمایه از دست رفته مشتریان خود را جبران کند. همچنین ادعا شده که این شرکت اقدام به ارائه غیرقانونی اوراق کرده ‌است.

  تحقیقات دادگاه عالی نیویورک قبلا نشان داده بود که بیش‌از ۷۴ درصد از استیبل‌کوین تتر، از طریق ذخایر نقدی واقعی پشتیبانی نمی‌شوند. این امر تاکنون برای ۲۴ میلیارد دلار تتر اتفاق افتاده که همچنان در بیشتر حجم معاملات روزانه بازار رمزارزها نقش دارند.

  مدیر ارشد فناوری Bitfinex، پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، اخیرا در حساب توییتر خود یادآوری کرد که:

  Tether در سیستم جرایم مالی ثبت و تنظیم شده و هرگونه حرفی درباره عدم امنیت Tether فقط نشان‌دهنده اشاعه ترس و عدم اطمینان (FUD) است. از خود بپرسید چه کسی از این اطلاعات غلط سود می‌برد.

  استوارت هوگنر (Stuart Hoegner)، مشاور عمومی Bitfinex به کوین‌تلگراف گفت:

  هر توکن تتر (USDt) به طور کامل توسط ذخایر ما پشتیبانی می‌شود، که شامل ارزهای سنتی و معادل نقدی آن است و ممکن است سایر دارایی‌ها و مطالبات دریافتی از وام‌های Tether به اشخاص ثالث را نیز شامل شود.

  با توجه به تاثیر‌‌پذیری بیت‌کوین از تتر و استفاده روزمره آن توسط معامله‌گران رمزارزها، بسیاری از اینکه اتفاقات iFinex بر ارزش بیت‌کوین و دیگر ارمزارزها تاثیر منفی بگذارد، هراس دارند.

 • ذخیره اتریوم صرافیها تا ۲۷% در روزهای اخیر کاهش یافته است!!!

   تحلیل گران معتقدند اتریوم به زودی یک رکورد قیمتی جدید را ثبت خواهد کرد.

  داده های (CryptoQuant) نشان میدهد تنها ۸.۱ میلیون اتریوم در صرافیهای متمرکز موجود است، که به نسبت ۴۸ ساعت قبل ۲۷% درصد کمتر شده است.

  این خبر ابتدا توسط الکس ساندرز، خبرگذاری Nuggets News،  مورد توجه قرار گرفت و در یادداشتی در ۱۴ ژانویه نوشته بود ذخیره اتریوم صرافیهای متمرکز از ۱۱ میلیون به ۱۰ میلیون طی ۲۴ ساعت رسیده و معتقد بود در طی ۱۰ روز با روند فعلی شاهد تمام شدن اتریوم از تمامی صرافیها خواهیم بود.

  -امروز ساندرز در یادداشتی اشاره کرد که این کاهش بیش از ۲۰ درصدی،  ممکن است تمام شدن اتریوم صرافی ها حتی در ۴۸ ساعت آینده رخ دهد !!!

  او در توییتر نوشت : 

  “صرافی ها ممکن است در طی ۴۸ ساعت آینده اتریوم خود را تمام کنند. تقاضا سر به فلک کشیده است. اتریم صرافی ها از ۱۰ میلیون به ۸ میلیون طی چند ساعت گذشته رسیده است. تارگت های اتریوم ۵ هزار دلار و‌۱۰ هزار دلار و ۲۰ هزار دلار در بلند مدت است. بعید می دانم هولدر ها اتریومشان را بین ۱-۲ هزار دلار بفروشند.”

  دیگر داده ها نشان میدهد که موجودی صرافی ها از اواسط ماه می(که بیشترین رکورد ذخیره ثبت شده بود) ۴۲.۵% کاهش داشته است.

  داده های Glassnode نشان میدهد که , اتریوم در صرافی های غیر متمرکز نیز به قدری کم شده که حتی از جولای ۲۰۱۸ به این میزان پایین نبوده است. در حالی که این مقاله را می نویسم، فقط ۷% اتریوم درگردش (Circulating Supply) نزد صرافی ها می باشد.

  ساندرز از این اطلاعات این گونه برداشت میکند که به زودی شاهد یک انفجار گاوی خواهیم بود و میگوید: 

  ما همه میدانیم چه برسر بیت کوین امد وقتی تقاضا سر به فلک کشید!! در ۹۰ روز چهار برابر شد!!

  داده های CryproQuant نشان میدهد ; که بیت کوین از وقتی که رکورد جدید را ثبت کرده است موجودی بیت کوین صرافیها ۲۱% کاهش داشته است.

  هرچند شتاب در موجودی اتریوم نشان میدهد ممکن است حتی اتریوم از بیت کوین پیشی بگیرد; زیرا در حالی که بیت کوین از ۱۲ هزار دلار به ۴۰ هزار دلار رسید تنها ۴.۵ درصد ذخیره صرافیها کاهش یافت.

  همچنین داده های IntoTheBlock سیگنال های گاوی اتریوم را بالا نشان میدهد….

 • تحلیل قیمت Ethereum)  : ETH همچنان بالای ۱۰۵۰ دلار )
  تحلیل قیمت Ethereum)  : ETH همچنان بالای 1050 دلار ) Etheruem خوب عمل کرده است که بالاتر از سطح حمایتی ۱۰۵۰ دلار است. ETH / USD سطح حمایتی کلیدی: ۱۰۴۷ دلار ، ۱۰۰۰ دلار ، ۹۵۲ دلار. سطح مقاومت کلیدی: ۱۱۰۰ دلار ، ۱۱۶۵ دلار ، ۱۲۰۰ دلار. هفته گذشته ، Ethereum با رسیدن به مقاومت ۱۳۵۰ دلار (۱.۲۷۲ Fib Extension) ، در حال صعود بود. روز دوشنبه ، سقوط ناگهانی قیمت بیت کوین باعث سقوط ETH تا ۹۳۰ دلار شد. خوشبختانه گاوها تا پایان روز دوباره جمع شده بودند تا آن کندل روزانه را در حدود ۱۰۹۰ دلار ببندند.

  پیش بینی کوتاه مدت ETH-USD

  اگر گاوها بتوانند به حرکت خود ادامه دهند ، اولین سطح مقاومت ۱۱۰۰ دلار است و به دنبال آن ۱۱۶۵ دلار ، ۱۲۰۰ دلار و ۱۲۷۶ دلار در طرف دیگر ، اولین سطح حمایتی ۱۰۴۷ دلار (۳۸۲/۰ Fib) است. به دنبال آن ۱۰۰۰ دلار ، ۹۵۲ دلار (۵ Fib Retracement) ، بعد از آن ۹۰۰ دلار و ۸۵۸ دلار (۶۱۸ Fib Retracement). RSI روزانه با کمرنگ شدن حرکت صعودی نشان می دهد گاوها هنوز تمایلی به کنترل خرس ها ندارند.  
 • تجزیه و تحلیل قیمت XRP
  ریپل در پی یک سری rejection ها در ماه گذشته از حدود ۰.۷۸ دلار ، به روند نزولی خود ادامه داداما هنگامی که سطح حمایتی اصلی را در ۲۴۰۰ SAT آزمایش کند ، می تواند دوباره برگردد.

  XRP / USD:

  سطح مقاومت کلیدی: ۰.۵۹ دلار ، ۰.۷ دلار ۰.۷۸ دلار سطح حمایتی کلیدی: ۰.۵ دلار ، ۰.۴ دلار ، ۰.۳۳ دلار علیرغم بهبود اخیر بیت کوین در ۱۹۰۰۰ دلار ، XRP همچنان ضعف نشان داد زیرا نتوانست حمایت ۰.۵ دلار را پس بگیرد و اکنون ، با کاهش ۵ درصدی روزانه در حدود ۰.۴۹۵ دلار معامله می شود. از ماه نوامبر ،به دنبال یک سری rejection ها مقاومت نزولی تشکیل شده و هر دو شاخص ۴ ساعته RSI و MACD تأیید می کنند که فروشندگان مسئول هستند. با این حال ، تا زمانی که بازار کاملاً بالاتر از سطح ۰.۳ دلار باشد ، امید به ادامه روند صعودی طولانی مدت وجود دارد.

  XRP-USD: مقاومت و سطح حمایتی

  به دنبال آخرین افت قیمت ، حمایت بعدی که باید مراقب آن بود ،سطح اصلاحی در ماه نوامبر در ۰.۴۵۸ دلار است( حمایت ۰.۴ دلار ) ، اما سطح مهم ۰.۳۳ دلار است. اگر خریداران موفق شوند بیش از ۰.۵ دلار عقب بروند ، اولین مقاومت ۰.۵۹ دلار خواهد بود .افزایش  مقاومت بیش از این می تواند قیمت ها را به ۰.۷ و ۰.۷۸ دلار برساند. اما در حال حاضر ، هیچ نشانی از خریداران در بازار وجود ندارد.

  XRP / BTC: اگر تصحیح تا سطح ۲۴۰۰ ساتوشی افزایش یابد ، ممکن است come back داشته باشیم

  سطح مقاومت کلیدی: ۲۸۰۰  ، ۳۶۰۰  ، ۴۲۰۰ ساتوشی سطح حمایت کلیدی: ۲۴۰۰  ، ۲۰۰۰  ، ۱۸۰۰ ساتوشی تجزیه و تحلیل قیمت XRP

  XRP-BTC: مقاومت و سطح حمایتی

  اگر ۲۴۰۰ ساتوشی نتواند حمایت کند ، سطح  بعدی که باید در نظر گرفت ۲۰۰۰ ساتوشی است. در صورت بروز breakdown ، قیمت به احتمال زیاد به سطح ۱۸۰۰ ساتوشی کاهش می یابد. ۲۸۰۰ ساتوشی در حال حاضر به عنوان یک مقاومت کلیدی عمل می کند. اگر XRP آن را پس بگیرد و به بالاتر از ۳۰۰۰ ساتوشی برسد ، مقاومت مهم بعدی برای گاوها ۳۶۰۰ ساتوشی و ۴۲۰۰ ساتوشی خواهد بود.  
 • برایان کلی (Brian kelly)‌، مسئول برنامه «Fast Money» در شبکه CNBC، بر این باور است که سه عامل می‌تواند منجر به پول‌بک(اصلاح قیمت)قیمت بیتکوین شود.

  به گفته او، با ادامه بیش از حد روند صعودی بیت‌کوین عوامل فاندامنتال و تکنیکال نشان می‌دهند که وقوع یک پول‌بک ممکن خواهد بود.

   
  برایان کلی (Brian kelly)‌، مسئول برنامه «Fast Money» در شبکه CNBC، بر این باور است که سه عامل می‌تواند منجر به پول‌بک(اصلاح قیمت)قیمت بیتکوین شود.
  برایان کلی (Brian kelly)‌، مسئول برنامه «Fast Money» در شبکه CNBC، بر این باور است که سه عامل می‌تواند منجر به پول‌بک(اصلاح قیمت)قیمت بیتکوین شود.
  برایان  سه عامل را برای وقوع پول‌بک کوتاه مدت ‌بیت‌کوین نام برد. این دلایل، پامپ آلت‌کوین‌ها‌، عدم تطابق نرخ رشد آدرس‌ها و قیمت بیتکوین و نرخ فاندینگ بالا هستند. او در تاریخ ۲۵ نوامبر‌، در شبکه CNBC گفت:
  «دیدگاه من نسبت به بیت‌کوین همچنان  (صعودی) است. در واقع دیدگاه من در بلندمدت و برای دهه آینده، همچنان صعودی خواهد بود. اما فارغ از دیدگاه سرمایه‌گذاری بلندمدت، به عنوان یک تریدر کوتاه مدت باید بگویم که نشانه‌هایی از تشکیل یک سقف وجود دارند.»
   

  تأثیر پامپ آلت‌کوین‌ها

  بنابر گزارش کوین‌تلگراف، آلت‌کوین‌هایی مانند ریپل( XRP) و استلار  (XLM) در ماه‌های اخیر به شدت افزایش یافته‌اند. این روند صعودی، هیجانات آلت‌کوین‌ها در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ میلادی، زمانی که بیتکوین شروع به پول‌بک و آلت‌کوین‌ها شروع به رالی صعودی کردند را به یاد می‌آورد.
  در آخرین اوج بازار‌، با افزایش قیمت آلت‌کوین‌ها، ‌بیت‌کوین شدیداً اصلاح شد و سپس در ماه‌های بعد کل بازار به دنبال آن سقوط کرد.
  برایان کلی به دلیل رشد ۵۰ تا ۱۰۰ درصدی آلت‌کوین‌های مطرح بازار طی هفته‌های اخیر، نسبت به این روند صعودی محتاط است. او گفت:
  «‌بیت‌کوین بیش از هر کلاس دارایی دیگر در جهان تابع FOMO (ترس از دست دادن فرصت) است. ما شاهد نوسانات کوین‌هایی هستیم که با قیمتی کمتر از ۵ دلار، شروع به افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی در روز می‌کنند. این‌ها مواردی هستند که در سقف‌های کوتاه‌ مدت و میان مدت اتفاق می‌افتد.»
  رالی آلت‌کوین‌ها مشکلات عمده‌ای در بازار رمزارزها ایجاد کرده است. به عنوان مثال‌، قیمت XRP در تاریخ ۲۴ نوامبر تقریباً ۵۰ درصد افزایش یافت و در Coinbase به بالای ۰.۹۰ دلار رسید. حجم تقاضا تا حدی افزایش یافت که باعث قطع دسترسی موقت به Coinbase شد که با افت قیمت ‌بیت‌کوین و اتر (ETH) نیز همزمان بود.
   

  عدم تطابق نرخ رشد آدرس‌ها و قیمت BTC

  برایان کلی از سال ۲۰۱۷ میلادی دائماً از معیار رشد آدرس‌های ‌بیت‌کوین به عنوان راهی برای ارزش‌گذاری BTC استفاده کرده است. عدم تطابق نرخ رشد آدرس‌ها با قیمت BTC‌، می‌تواند نشانه ارزش‌گذاری بیش از حد بیت‌کوین باشد.
  به اعتقاد برایان کلی، در حال حاضر بازار رشد ۲۵ درصدی آدرس‌های بیت‌کوین در ماه آینده را نشان می‌دهد. به گفته کلی، این امر نگران‌کننده بوده که می‌تواند به معنی ارزش‌گذاری بیش از حد BTC در کوتاه مدت باشد. وی در این باره گفت:
  • «با مشاهده رشد آدرس‌های BTC، می‌توان دریافت که بازار رشد ۲۵ درصدی آدرس‌های بیت‌کوین را در ماه آینده نشان می‌دهد. چنین رشد عظیمی به این معناست که باید جانب احتیاط را رعایت کرد.»
   

  نرخ فاندینگ بالای قراردادهای آتی

  در انتها‌، کلی به افزایش نرخ فاندینگ قراردادهای آتی دائمی ‌بیت‌کوین در صرافی‌های بزرگ اشاره کرد.
  افزایش نرخ فاندینگ به این معنا است که بازار تحت سلطه خریداران و هولدرهای قرارداد لانگ بوده و این احتمال فشار خرید پوزیشن‌های لانگ (Long Squeeze) یا پول‌بک را افزایش می‌دهد. وی خاطرنشان کرد:
  «با ورود سرمایه‌گذاران خُرد به این بازار، شاهد افزایش نرخ بهره معاملات اهرمی (مارجین) هستیم.»
   

  استدلالات مخالف تشکیل سقف محلی در ۱۹۰۰۰ دلار

  در دو روز گذشته‌، پس از کاهش قیمت ‌بیت‌کوین از ۱۹،۴۰۰ دلار به ۱۸،۷۰۰ دلار‌، نرخ فاندینگ قراردادهای آتی BTC تثبیت شد.
  گرچه نرخ فاندینگ بالاتر از حد معمول بوده اما همچنان در حدود ۰.۰۳ درصد است. برای مقایسه، نرخ فاندینگ در اوج رالی صعودی اخیر در صرافی‌های مطرح حدود ۰.۱۸ درصد بوده است. یک تریدر با نام الیاس سیموس (Elias Simos) در توئیتر خود نوشت:
  «۹۸ درصد از آدرس‌های BTC/USD در سود هستند – همه خوشحال‌اند!»
  هیجانات بازار کاهش یافته در حالی که آدرس‌های زیادی در سود هستند. ترکیب این دو امر می‌تواند موجب ادامه رالی صعودی در کوتاه مدت شود.
  داده‌های Google Trends نشان می‌دهد که علاقه جریان اصلی به رالی صعودی کنونی نسبت به سه سال پیش کمتر بوده‌، یعنی این رالی در مراحل اولیه خود قرار دارد. محبوبیت کلمه «Bitcoin» در جست و جوی گوگل، تنها ۲۰ درصد از میزان علاقه‌ای بوده که در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی دیده شده است.
 • آیا BTC می تواند بالاترین قیمت خود را خیلی زود بشکند و از ۲۰ هزار دلار عبور کند؟ (تحلیل قیمت BTC)

  نمودار چهار ساعته  BTC / USD

  (تحلیل قیمت BTC)

  قیمت بیت کوین امروز توانست ترس از اصلاح را برطرف کند و در حال حاضر در بالاترین سطح است. در  شروع جلسه معاملات اروپا امروز صبح بین ساعت ۰۸:۰۰ تا ۱۰:۰۰ (UTC) ، با سرازیر شدن ۲۰ میلیارد دلار دیگر به بازار رمزگذاری جهانی ، BTC بیش از ۷۰۰ دلار افزایش یافت.

  گاوها پس از رسیدن به مقاومت  ۱۹،۱۰۰ دلار و غلبه بر آن اکنون برای غلبه بر مقاومت بعدی که ۱۹،۳۰۰ دلار است تلاش می کنند. اگر آنها موفق شوند ، فقط ۲ درصد تا بالاترین قیمت Bitcoin در کل تاریخ  فاصله است!

  سطح قیمت BTC در کوتاه مدت

  با مشخص شدن بیت کوین از سطح روانشناختی ۱۹۰۰۰ دلار ، اکنون فقط ۳ مقاومت اصلی وجود دارد.

  در نمودار BTC / USD   ، می توانیم ببینیم که معامله گران در سطح  ۱۹،۳۰۰ دلار فشار فروش قوی را تجربه می کنند. این سطح کلیدی ۴ ساعته از دسامبر ۲۰۱۷ است و برای غلبه بر آن نیاز به تلاش زیادی است. همچنین در این بازه زمانی واگرایی شدید RSI وجود دارد که نشان می دهد گاوها خسته خواهند شد.

  اهداف قیمتی قبل از سطح بسیار مهم :

  (۱) ۱۹۳۸۶ دلار – بالاترین قیمت روزانه از دسامبر ۲۰۱۷ (خط زرد ضخیم وسط). (۲) ۱۹،۵۵۴ دلار – بالاترین سطح ۴ ساعته از دسامبر ۲۰۱۷.

  احتمالاً شاهد افزایش قیمت بیش از ۱۹،۶۶۰ دلار به ۱۹،۸۰۰ دلار خواهیم بود و به دنبال آن اصلاح در یکی از سطوح فوق الذکر انجام می شود که باید به سطح حمایت برسد.

  اگر معامله گران با مقاومت فعلی، توان خود را از دست بدهند قیمت ها شروع به سقوط خواهد کرد ، باید انتظار داشته باشیم که این سطوح در طول روند نزولی پشتیبانی کنند:

  (۱) ۱۹۱۰۷ دلار – سطح کلیدی ۴ ساعته از دسامبر ۲۰۱۷. (۲) ۱۸۹۵۳ دلار – بالاترین بسته شدن هفتگی بیت کوین. (اولین خط زرد ضخیم). (۳) ۱۸،۸۳۰ دلار – پشتیبانی کوتاه مدت کلیدی. (۴) ۱۸،۶۴۵ دلار – سطح کلیدی S / R.

  کل سرمایه بازار: ۵۸۴ میلیارد دلار

  سرمایه بازار بیت کوین: ۳۵۶ میلیارد دلار

  تسلط بر بیت کوین: ۶۰.۹٪

 • با وجود اینکه قیمت بیت کوین نزدیک به ۱۶۰۰۰ دلار است ، اما این Ethereum است که ممکن است در ماه نوامبر بدرخشد
  با وجود اینکه قیمت بیت کوین نزدیک به 16000 دلار است ، اما این Ethereum است که ممکن است در ماه نوامبر بدرخشد
  قیمت بیت کوین پس از دستیابی به ۱۵۹۶۰ دلار در بایننس نزدیک به ۱۶۰۰۰ دلار در حال ترید شدن است. به دنبال افزایش قیمت این ارز دیجیتال ، تحلیلگران اکنون در حال دنبال هستند.  Ethereum که یکی از ارزهای بومی در دنیای ارز دیجیتال است در هفته گذشته شاهد تحرک بیشتری بوده است. پس از رشد کم در مقایسه با  BTC در ماه اکتبر ، احتمال یک صعود شدید ETH را شاهد باشیم.

  دو دلیل اصلی وجود دارد که تحلیلگران انتظار دارند اتر در کوتاه مدت عملکردی جدی داشته باشد.

  اول اینکه ، سرمایه در بازار بیت کوین می تواند پس از رونمایی از Ethereum 2.0 به ETH منتقل شود. دوم ، ETH اخیراً سطح مقاومت حساس را آزمایش کرده و شانس رالی گسترده تری را افزایش داده است. با توجه به اینکه پس از طغیان و صعود اولیه بیت کوین ، بازار altcoin به طور تاریخی افزایش خواهد یافت و زمان مناسبی برای روند صعودی ETH  است.
  از ۲۱ اکتبر ، قیمت بیت کوین حدود ۳۳ درصد افزایش یافته است. رسیدن به این قیمت یکی پس از دیگری از مناطق مهم مقاومت آغاز شد و از ۱۳۰۰۰ دلار شروع شد. وقتی بیت کوین در ابتدا از ۱۳۰۰۰ دلار عبور کرد ،  نهنگ های بزرگ نشان دادند که در حال جمع کردن بیتکوین های خود هستند تا این منطقه قیمتی یعنی ۱۳۰۰۰ دلار را به منطقه حمایتی تبدیل کنند.
  پس از اینکه  ۱۳،۰۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی برای اولین بار از ژانویه ۲۰۱۹ برای بیتکوین معرفی شد همچنان روند صعودی را تجربه کرد.
  با گذشت زمان و ادامه روند صعودی ،۱۳،۵۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی بعدی و پس از آن ۱۴۰۰۰  و اخیراً ۱۵،۰۰۰ دلار به عنوان سطوح حمایتی بعدی ایجاد شد.
  هنگامی که بیت کوین صعود و رشد خود رو به بالا را آغاز کرد ، تحلیلگران گفتند که شرایط برای آلت کوین ها برعکس است  زیرا بیتکوین شروع به جذب بیشتر حجم  بازار ارزهای دیجیتال  می کند و دامیننس یا تسلط آن بر بازار بیشتر میشود.پس در نتیجه با افزایش تسلط بیت کوین بر بازار بسیاری از آلت کوین ها در برابر بیت کوین کاهش ارزش پیدا کردند و با ریزش شدید روبرو شدند.
  قدرت و تسلط عجیب بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال از اکتبر تا اوایل نوامبر صدمات زیادی به بازار altcoin وارد کرد ، اما عملکرد قیمت بیت کوین نشان داده است که تمایل بازار صعودی به همه ی ارزها بازگشته است. به همین ترتیب ، فروش زیاد بیتکوین  بالای ۱۵۰۰۰ دلار می تواند سرمایه بیشتری را به سمت التکوین ها با ریسک بالاتر  و حتی اتریوم ، بکشاند.
  دنیس وینوکووروف ، رئیس تحقیق در مبادله رمزنگاری و کارگزار Bequant ، به Cointelegraph گفت که سرمایه از بیت کوین می تواند به اتر و اکوسیستم Ethereum برسد. در ۴۸ ساعت گذشته ، بازار  ارز دیجیتال پس از رکود از اوایل سپتامبر  بسیار قوی عمل کرده است.
  نشانه های DeFi مانند Yarn.finance و UNI Uniswap  از بهبود شرایط و قیمت  اتر که تقریباً ۳۰٪ افزایش یافت بهره مند شدند.از این رو ، وینوکوروف تأکید کرد که اکوسیستم گسترده تر اتریوم می تواند به زودی از تجمع بیت کوین بهره ببرد:
   ممکن است همه نگاه ها به بیت کوین و افزایش بیش از ۱۵۰۰۰ دلار باشد.
    با این حال ، به روزرسانی توسعه اخیر مربوط به Ethereum ممکن است منجر به کشاندن برخی سرمایه ها به Ethereum و اکوسیستم گسترده تر آن شود. این بدان معنا نیست که بیت کوین به طور زیاد فروخته خواهد شد ، اما روند قفل شدن بیت کوین در شبکه Ethereum ممکن است تسریع شود و در سراسر توکن های فروخته شده DeFi و DEX مانند Uniswap فعال شود. “
  در راس تمایل تاریخی اتر به اوج گرفتن در پی جمع شدن و انباشت بیت کوین ، معامله گران ارزهای دیجیتال گفته اند که ETH به زودی می تواند در مقایسه با بیت کوین افزایش یابد(منظور جفت ارز ETH/BTC است).
   مایکل ون دپوپه ، یک تریدر تمام وقت در بورس  آمستردام ، گفت که جفت ارز ETH / BTC به یک منطقه حمایت عمده برخورد کرده است. ون دپوپه اظهار داشت ، “زمان زیادی طول کشید  اما ETH  به ناحیه ۰.۰۲۶  رسید که ما بسیار در مورد آن بحث کرده بودیم” و از آن به عنوان یک منطقه بزرگ حمایتی برای ETH یاد کردیم.
   

  نسخه Ethereum 2.0 نقش خود را ایفا می کند

  انتشار Ethereum 2.0 در آینده نزدیک برای حرکت Ether بسیار حیاتی است ، زیرا با ارتقا این شبکه ظرفیت تراکنش ETH به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. این امر باعث می شود که چرخه جدید DeFi برای مدت طولانی به طول انجامد ، زیرا خطر مسدود شدن شبکه و هزینه های بالای معامله را کاهش می دهد. از آنجا که Ethereum 2.0 از staking پشتیبانی می کند می تواند باعث کاهش گردش ETH در مبادلات شود.
  با توجه به پست  بنیانگذار Ethereum ، ویتالیک بوترین با عنوان “چرا اثبات سهام” ،
  شرکت در پروژه Ethereum با ۱۵٪ بازده به کاربران پاداش می دهد،همین امر باعث میشود که اگر قیمت ETH همچنان افزایش یابد ، انگیزه ی افراد برای داشتن سهم در آن نیز  افزایش می یابد.
  به همین ترتیب ، تحلیلگران انتظار دارند سرمایه گذاران بیشتری ETH را برای سهامداری staking(جمع)  کنند ، که این کار فشار فروش بر روی اتریوم  را کاهش می دهد و از ریزش زیاد تا حدی جلوگیری میکند.
  چندین سال است که افراد Ethereum 2.0 را پیش بینی کرده و منتظر آن بودند اما این توکن‌ با چالش های زیادی روبرو بود که انتشار آن را به تأخیر انداخته است. Ethereum 2.0 به دلیل پیچیدگی بروزرسانی ، به آزمایش های متعددی  نیاز دارد.
  توسعه دهندگان  Ethereum 2.0 در صفحه Github آزمایشگاه Medalla نوشتند:
  “قبل از راه اندازی چنین شبکه اصلی ، ما به شبکه های آزمایشی نیاز داریم که تا حد ممکن شرایط شبکه اصلی را مساعد کنند. این امر مستلزم داشتن شبکه های آزمایشی پایدار ، طولانی مدت و مداوم است که نه تنها توسط یک مشتری بلکه  همه مشتری ها تست شود و توان پشتیبانی داشته باشد.
  شروع پروژه Ethereum 2.0 نزدیک است که از نظر کلی به نفع کل اکوسیستم Ethereum و DeFi خواهد بود و قدرت جفت ارز ETH / BTC احتمال افزایش انباشت و صعود در ماه های نوامبر و دسامبر را دارد. همچنین این حدس و گمان وجود دارد که ETH در ژانویه ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری داشته و به بالاترین سطح خود در ۱۴۱۹ دلار رسیده است ، تقریباً یک ماه پس از آنکه بیتکوین به رکورد خود در ۲۰۰۰۰ دلار رسید.
 • بیت کوین به ۱۴.۷ هزار دلار رسیده است-۳ دلیل وجود دارد که با این افزایش قیمت ممکن است قله های جدیدی را شاهد باشیم.
  بیت کوین به 14.7 هزار دلار رسیده است


  قیمت بیت کوین در ۵ نوامبر از ۱۴،۷۰۰ دلار فراتر رفت و روند صعودی شیب دار که در سال ۲۰۱۷ مشاهده شده وجود دارد.

  از نوامبر تا دسامبر سال ۲۰۱۷ ، قیمت بیت کوین (BTC) روند صعودی را تجربه کرد و به بالاترین قیمت جدید خود در ۲۰،۰۰۰ دلار رسید. سه دلیل وجود دارد که بیت کوین در ماه های آینده روند مشابهی را مشاهده می کند.

  ۳ دلیل وجود دارد که با این افزایش قیمت ممکن است قله های جدیدی را شاهد باشیم.

  اول ، چرخه پس از نصف شدن در حال اجرا است.

  دوم ، شاخص مقاومت نسبی (RSI) فضا را برای افزایش بزرگتر نشان می دهد.

  سوم ، تجمع بیش از حد نمی شود.

  RSI طولانی مدت نشان می دهد که بیت کوین بیش از حد خریداری نشده است

  PlanB ، سازنده شاخص سهام به جریان (S2F) ، نمودار طولانی مدت RSI بیت کوین را به اشتراک گذاشت.
  شاخصی که میزان خرید بیش از حد یا فروش بیش از حد دارایی را اندازه گیری می کند ، نشان می دهد که BTC هنوز در سطح خنثی است.

  اگرچه بیت کوین طی یک ماه از ۱۰،۵۰۰ تا ۱۴،۶۰۰ دلار جمع شده است ، RSI نشان می دهد که جای بیشتری برای روند صعودی دارد.
  به عنوان مثال ، در دسامبر ۲۰۱۷ ، RSI بیت کوین از ۹۵ واحد پیشی گرفت. وقتی RSI بیش از ۷۵ واحد باشد ، معامله گران شروع به خرید بیش از حد دارایی می کنند. در حال حاضر ، RSI بلند مدت BTC نشان می دهد که زیر ۷۰ واحد است.

  چرخه پس از نصف شدن مانند گذشته عمل می کند

  در سال ۲۰۱۷ ، یکی از روایت های اصلی در مورد افزایش بیت کوین ، نصف شدن آن در سال ۲۰۱۶ بود. نصف شدن پاداش بلوک ، که تقریباً هر چهار سال یک بار اتفاق می افتد ، باعث می شود که میزان تولید BTC توسط استخراج کنندگان به نصف کاهش یابد.

  تولید کندتر بیت کوین منجر به افت کلی ورودی BTC به مبادلات می شود و منجر به افت عرضه می شود. آخرین نصف شدن در ماه مه سال ۲۰۲۰ اتفاق افتاد و در سال ۲۰۱۷ ، بیت کوین ماه ها پس از فعال سازی نصف شدن شروع به جمع شدن کرد.

  تجمع بیش از حد نیست، تعداد فروشندگان کمتری در بازار بازار وجود دارد

  در طول پنج روز گذشته ، میزان بودجه بیت کوین در مبادلات عمده ، به ویژه در Binance Futures منفی مانده است. این نشان می دهد که اکثر بازارهای آتی ، کوتاه مدت بوده اند.

  هنگامی که نرخ تأمین مالیات آتی بیش از متوسط ​​نرخ یعنی ۰۱/۰ درصد افزایش یابد ، یک تجمع بیش از حد در نظر گرفته می شود. در هفته های اخیر ، نرخ بودجه BTC بین -۰.۰۱  تا ۰.۰۱ h متغیر است ، که یک بازار نسبتاً خنثی را نشان می دهد.

 • بیتکوین در ادامه روند صعودی خود،قله ی دیگری را ثبت کرد و به ۱۴۴۰۰ دلار رسید،هدف بعدی چه خواهد بود؟؟؟

  بیتکوین در ادامه روند صصودی خود،قله ی دیگری را ثبت کرد و به ۱۴۴۰۰ دلار رسید،هدف بعدی چه خواهد بود؟؟؟

   

  چیزی که به نظر می رسد این است که در حال حاضر توقفی برای بیت کوین وجود ندارد زیرا پادشاه ارزهای دیجیتال به اوج دیگری برای امسال رسیده و بالاترین قیمت خود از ژانویه ۲۰۱۸ زا تجربه میکند.

   
  بیت کوین در حال حاضر با بالاترین قیمت خود طی تقریبا سه سال در حال معامله شدن است زیرا در ترید و معاملانه امروز در قاره آسیا به ۱۴۴۰۰ دلار رسید. این حرکت بیتکوین در حال ساخت پنجمین کندل هفتگی سبز و صعودی است که این ارز دیجیتال بالاتر حرکت می کند و قله های قبلی را می زند و تشکیل قله جدید میدهد.
   
  طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۴ درصد به قیمت بیتکوین اضافه شده است و اکنون کمتر از ۴۰ درصد با بالاترین رقم ۲۰ هزار دلاری خود فاصله دارد. این سومین باری است که بیت کوین از ۱۴ هزار دلار عبور می کند و به نظر می رسد که بتواند آن را حفظ کند و حتی به نقطه عطف بعدی یعنی ۱۵ هزار دلار برسد.
   

  دامیننس(تسلط بیتکوین در بازار ارزهای دیجیتال )در بالاترین سطح ۶ ماهه

   
  به گفته Tradingview ، بیت کوین ۶۵٪سهم بازار از آن خود کرده است زیرا از اواخر ماه می سال جاری برای اولین بار است که به این تسلط در بازار میرسد.
  طبق تحلیل برخی از تحلیلگران تسلط بیتکوین بالاخره به یک مقاومت برخورد میکند و در آن زمان فرصت برای رشد آلتکوین ها به وجود می آید.
   
  حال تحلیلگران شروع به طرح سوالاتی می کنند که آیا انتخابات تاثیری بر قیمت ها دارد یا خیر  ، زیرا طبق شواهد در سال های پس از انتخابات قبلی ایالات متحده pump های شدیدی برای قیمت بیتکوین  وجود داشته است.
   
  مایک نووگراتز ، مدیر  میلیاردر سابق صندوق های سرمایه گذاری ، در صحبت با CNBC اظهار داشت که دارایی های دیجیتال اخیراً بسیار قوی ظاهر شده اند و به نظر  میرسد فعلا با وجود اینکه مشخص نیست چه کسی رئیس جمهور باشد ولی به پیشروی خود ادامه میدهد.
   
  تحلیلگران اکنون اظهار داشتند که نتایج مطلوب انتخابات می تواند جرقه  دیگری باشد که ممکن است ارزهای دیجیتال را تا قله ی قبلی یعنی نزدیکی ۲۰۰۰۰ دلار پیش ببرد.
 • بیت کوین به ۱۴ هزار دلار رسیده است.

  بیت کوین برای اولین بار از ژانویه ۲۰۱۸ به ۱۴ هزار دلار رسیده است ، اتفاق بعدی چیست؟

  قیمت بیت کوین در آستانه بالاترین میزان  ماهانه خود قرار دارد اما گاوها باید سعی کنند ۱۴ هزار دلار را رد کنند تا به قله ای جدید برای بالاترین سطح برسند.

  قیمت بیت کوین بدون شک پس از سقوط به ۳۷۰۰ دلار در ماه مارس ، یک سال پرباری را در پیش داشت اما در ماه های بعدی به ۱۴۰۰۰ دلار رسیده است. اکنون BTC با بالاترین قیمت از ۱۴۱۰۰ دلار به بالاترین نقطه نسبت به ژانویه ۲۰۱۸ رسیده است.
  با ادامه قیمت بیت کوین احتمال عملیات جدید گاوها به شدت در حال افزایش است. علاوه بر این ، این در حالی مشاهده می شود که شاخص ارز دلار آمریکا که با آن رابطه معکوس دارد ، در این بین ترس از ویروس کرونا نیز در حال بهبود است.

  بیت کوین هنوز نتوانسته منطقه ۱۳،۷۰۰-۱۴،۲۵۰ دلاری را بشکند.

  نمودار هفتگی سطوح مهمی را برای ادامه حرکت صعودی نشان می دهد. یکی از آنها منطقه مقاومت فعلی پیرامون آستانه ۱۴۰۰۰ دلار است. شکستن این ناحیه مقاومت باعث قدرت بیشتر در آستانه بعدی در حدود ۱۶،۵۰۰-۱۷،۰۰۰ دلار خواهد شد.

  این دو سطح آخرین مانع قبل از رسیدن به بالاترین سطح ممکن در تمام زمان های گذشته است ، در حالی که اکثر آلتکوین ها هنوز در مقایسه با اوج خود در سال ۲۰۱۷ با ضررهای زیادی روبرو هستند.

  دو سطح حیاتی برای درنظر گرفتن حرکت نزولی وجود دارد. اولی شکستن منطقه ۱۱،۴۰۰-۱۱،۸۰۰ دلار است. این منطقه برای مدت دو سال مقاومت اساسی بوده است ، اگر آن منطقه از دست برود ، منطقه پشتیبانی بعدی بین ۱۰،۱۰۰-۱۰،۴۰۰ دلار خواهد بود.

  بالاترین میزان  ماهانه برای بیت کوین امکان پذیر است.

  دو سطح حیاتی برای درنظر گرفتن حرکت نزولی وجود دارد. اولی شکستن منطقه 11،400-11،800 دلار است. این منطقه برای مدت دو سال مقاومت اساسی بوده است ، اگر آن منطقه از دست برود ، منطقه پشتیبانی بعدی بین 10،100-10،400 دلار خواهد بود. بالاترین میزان  ماهانه برای بیت کوین امکان پذیر است.

  همانطور که نمودار ماهانه نشان می دهد ، بالاترین میزان ماهانه برای بیت کوین امکان پذیر است که یک موفقیت خارق العاده  درست  ۱۲ سال پس از انتشار white paper است .

  با این حال ، این اهمیت این منطقه مقاومت را نیز نشان می دهد زیرا آخرین مانع اصلی قبل از به چالش کشیده شدن بالاترین سطح  است. در ۱۳،۷۰۰-۱۴،۲۰۰ دلار ، ادامه روند صعودی جدید تقریباً تضمین شده است زیرا در این بین سطوح زیادی وجود ندارد.

  رفتار فعلی بازار قابل مقایسه با چرخه ۲۰۱۶

  رفتار فعلی بازار قابل مقایسه با چرخه 2016

  نمودار ۲۰۱۶، این دامنه های انباشت را نشان می دهد که یک روند سالم ایجاد شده است .
  هر سطح مقاومت قبلی برای تأیید مجدد آزمایش شد و پس از آن محدوده ای برای جمع آوری بیت کوین ایجاد شد.

  سیگنال عظیم خریدهای سریع در هنگام اصلاحات بازار نشان می دهند خریداران با کاهش قیمت به سرعت وارد خرید می شوند. اگر بازار در هفته های آینده اصلاح شود ، حرکتی مشابه ممکن است رخ دهد.

  سناریوی احتمالی برای قیمت بیت کوین

  محدوده ی فعلی ۱۱،۴۰۰-۱۱،۸۰۰ دلار یک منطقه مقاومت حیاتی است. اگر قیمت بیت کوین برای شکستن این منطقه مقاومت کاهش یابد ، بنابراین سناریوی احتمالی بیت کوین محدوده ای بین ۱۱۴۰۰ تا ۱۴۲۰۰ دلار است.

  چنین ساختاری شبیه به سال ۲۰۱۶ خواهد بود. اتر و سایر آلت کوین ها ممکن است در لحظه ای ظاهر شوند که بیت کوین تصحیح خود را به پایان رسانده است.

  چند ماه دیگر طول می کشد تا altcoins شروع به حرکت به سمت بالا کنند.  هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

 • تحلیل بیت کوین


  بلومبرگ:بیتکوین گرایش این را دارد که جلوی قیمت کنونی خود یک صفر اضافه کند و به ۱۰۰٫۰۰۰ دلار برسد.

  ممکن است بیتکوین ۲ برابر بیشتر از قیمت خود بالا برود و به ۱۰۰٫۰۰۰ دلار برسد.در آخرین خبرنامه
  بلومبرگ مشاهده می‌کند که امکان رسیدن قیمت بیتکوین به ۱۰۰٫۰۰۰ دلار وجود دارد(به یاد داشته باشید که در گذشته قیمت بیتکوین از ۱۰۰۰ دلار به ۱۰٫۰۰۰ دلار رسید آنهم در کمتر از ۴ سال.

  بلوغ بیتکوین ممکن است که این روند را آرام و کندتر کند. اما به نظر نمی‌رسد که بلومبرگ به این اعتقاد رسیده باشد که این رشد متوقف شده باشد. آنها معتقدند که روند صعودی ممکن است هرلحظه اتفاق بیافتد اما چه لحظه ای معلوم نیست.

  اگر که بیتکوین بخواهد با یک بلوغ و جهش همانند گذشته رشد داشته باشد ، امکان این که در سال ۲۰۲۵ به قیمت ۱۰۰٫۰۰۰ دلار برسد وجود دارد.

  اگرچه که این پیشبینی پر رنگ به نظر می‌رسد اما در مقایسه با سایر پیشبینی هایی که در ماه های اخیر انجام شده است محافظه کارانه می‌باشد.

  یکی از تحلیلگران بیتکوین که نام مستعار او (plan B) میباشد بر این باور است که بیتکوین بر اساس مدل stock to flow پیشبینی می‌شود که در آخر سال ۲۰۲۰ قیمت به ۱۰۰٫۰۰۰ دلار برسد.

  علاوه بر روندهای تاریخی بلومبرگ پیشنهاد می‌کند که عوامل و علت های اصلی عرضه و تقاضا هنوز هم از رشد بیتکوین پشتیبانی می‌کنند.

  همچنین در آخر پیشبینی بلومبرگ این است که حداقل بیتکوین تا پایان سال ۲۰۲۰ سقف سال ۲۰۱۹ که ۱۴۰۰۰ دلار است را میزند و در انتهای سال ۲۰۲۰ به این قیمت می‌رسد.