تحلیل تکنیکال بیتکوین ۱۶Feb!!!

قیمت بیت کوین در ۱۴ فوریه به ۴۹۶۰۰ دلار رسید و نتوانست به سطح مقاومت روانی ۵۰۰۰۰ دلار برسد.

اگرچه خرس‌ها(طرفداران ریزش قیمت یا فروشندگان)روز گذشته سعی کردند که قیمت را وارد مرحله اصلاح کنند همانطور که سایه ی بلند قیمت در کندل یک روزه این موضوع را نشان میدهد اما گاو‌ها(طرفداران صعود قیمت یا خریداران) هم بیکار ننشسته بودند.

یک اصلاح نزولی شدید در قیمت بیت کوین از بالاترین قیمت در ۴۹۷۰۰ دلار انجام شد و بیت کوین به زیر سطوح حمایت ۴۸۰۰۰ و ۴۷۰۰۰ دلار کاهش یافت. با این وجود گاو‌ها در ۴۵۰۰۰ دلار و ۴۵۵۰۰ دلار فعال بودند.

پایین ترین قیمت در حدود ۴۵۷۰۰ دلار تشکیل شد و  قیمت اخیرا با افزایش مداوم روبرو شد زیرا حمایت ۴۵۵۰۰ دلاری فعال بود. درواقع یک اصلاح کم عمق که حتی نمی‌تواند به سطح شکست در ۴۱۹۵۹ دلار برسد، نشان دهنده قدرت روند است. شیب moving avereg صعودی است و شاخص قدرت نسبی RSI در محدوده اشباع خرید قرار دارد که نشان می‌دهد گاو‌ها بر بازار کنترل کامل دارند.

 

در روزهای آینده اگر گاو‌ها بتوانند فشار خرید را حفظ کنند و قیمت را به بالای ۵۰۰۰۰ دلار برسانند، بیت کوین ممکن است شاهد یک فشار کوتاه باشد که می‌تواند به سرعت قیمت را به ۶۱۰۰۰ دلار برساند. اما بر خلاف این فرض، اگر قیمت دوباره در نزدیکی سطح ۵۰۰۰۰ دلار برگردد و نتواند این سطح مقاومت را بشکند، نشان دهنده این است که خرس ها با قدرت از این سطح مقاومت دفاع می‌کنند که می‌تواند جذب سود از معامله گران کوتاه مدت را به دنبال داشته باشد، در نتیجه قیمت به ۴۴۰۰۰ دلار کاهش یابد و سپس به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در قیمت ۴۱۹۷۵ دلار برسد. پس گرفتن این سطح حمایت نشان دهنده مثبت ماندن احساسات است. اما اگر خرس ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، ممکن است بیت کوین به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در قیمت ۳۶۵۰۲ دلار ریزش کند. شکست به زیر این سطح حمایت مهم ممکن است سیگنال تغییر احتمالی روند را نشان دهد.
سطوح حمایت کلیدی:۴۷۸۰۰ دلار و ۴۷۰۰۰ دلار
سطوح مقاومت کلیدی:۴۸۵۰۰ دلار، ۴۹۰۰۰ دلار و ۵۰۰۰۰ دلار.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید