بیت کوین ۳۵۰٪ از زمانی که وارن بافت آن را “Rat Poison Squared” نامید افزایش یافته است

بیت کوین 350٪ از زمانی که وارن بافت آن را "Rat Poison Squared" نامید افزایش یافته است

کمتر از سه سال می گذرد که یکی از مشهورترین سرمایه گذاران سنتی ، وارن بافت ،  بیت کوین را “سم موش” نامید و در آن زمان نابودی ارز رمزنگاری شده را تصور می کرد ولی BTC تاکنون زنده مانده است ، بیش از ۳۰۰ درصد رشد کرده است و سرمایه بازار آن از شرکت بافت ( Berkshire Hathaway )پیشی گرفته است.

سال ۲۰۱۸ بود ، بیت کوین پس از افزایش قیمتی که منجر به افزایش ناگهانی حدود ۲۰،۰۰۰ دلار در هر کوین شد تازه شروع به کاهش قیمت کرده بود. در اوایل ماه مه همان سال ، BTC  بیش از ۵۰ درصد از دست داد و به زیر ۱۰ هزار دلار کاهش یافت.

بسیاری از مشکوکان بیت کوین ماههای بعدی را به عنوان فرصتی برای برخورد تند با بیت کوین استفاده کردند. وارن بافت که روزگاری ثروتمندترین مرد کره زمین محسوب می شد ، در میان آنها بود.

در آن زمان ، سهام کلاس A شرکتی که وی اداره می کند حدود ۲۹۵،۰۰۰ دلار بود. سهام کلاس B کمی زیر ۲۰۰ دلار بود. همانطور که در بالا ذکر شد ، بیت کوین در همان روزی که مصاحبه CNBC برگزار شد تقریباً ۹،۵۰۰ دلار بود.

کمتر از سه سال بعد  هر دو نوع سهام شرکت سود دو رقمی داشته است. اکنون BRK A با قیمت ۳۵۰،۰۰۰ دلار معامله می شود ، در حالی که BRK B با ۲۳۳ دلار متوسط ۱۸٪​​ افزایش داشته است.

در حالی که این دستاوردها کاملاً قابل احترام هستند ، می توان دریافت که “سم موش” عملکرد بهتری داشته است. در واقع بسیار بهتر ، از آن زمان تاکنون ارزش آن بیش از چهار برابر شده است.

ارزش بازار بیت کوین بسیار بالاتر از Berkshire Hathaway

BTC اخیراً بالای ۴۰،۰۰۰ دلار و به بالاترین قیمت همیشگی خود یعنی ۴۲،۰۰۰ دلار رسیده است. اگر بخواهیم آن را در یک چشم انداز درصد بیان کنیم اکنون تقریباً ۳۵۰٪ بیشتر از ماه مه ۲۰۱۸ است.

علاوه بر این ، منبع نظارت Asset Dash می گوید که ارزش بازار بیت کوین بسیار بالاتر از Berkshire Hathaway است. شرکت Bufft’s با ارزیابی فعلی ۵۵۰ میلیارد دلار در جایگاه دوازدهم قرار دارد ، در حالی که ارز رمزنگاری شده در زمان نوشتن این مقاله دارای سقف بازار ۷۵۲ میلیارد دلار است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید