بیتکوین با ثبت بالاترین قیمت توانست طلا را شکست دهد!!!

بیتکوین ، این بار در برابر شمش طلا ، قدیمی ترین دارایی جهان به یک نقطه عطف دیگر رسیده است.

قیمت بیت کوین در روز جمعه ، این بار در برابر طلا ، بالاترین رکورد همیشگی خود را به دست آورد و برافزایش تقاضا برای دارایی های دیجیتال تاکید کرد.

در حالی که بیت کوین روز جمعه بر اساس اطلاعات MarketWatch  از ۲۹،۰۰۰ دلار عبور کرد ، این ارز دیجیتال به بالاترین سطح طلا که ۱۵.۴۰ اونس بود رسید و از اوج قبلی خود در دسامبر ۲۰۱۷ پیشی گرفت.

طبق گزارش U.Today نرخ طلا / بیت کوین در اوایل صبح در ۱۵.۶۲ اونس به اوج خود رسید.

سال ۲۰۲۰ یک سال خوب برای بیت کوین بود زیرا تصویب نهادی به تجزیه و تحلیل بازار گاوی کمک کرد برخلاف هر آنچه در تاریخ ۱۱ ساله آن دیده بودیم. بیت کوین که بزرگترین ارز دیجیتال در بازار سرمایه است ، در سال ۲۰۲۰ حدود ۳۰۰٪ افزایش چشمگیر داشته است.

طلا همچنین سود قابل توجهی را برای سال به دست آورد ، اگرچه در مقایسه با افزایش چشمگیر بیت کوین بسیار اندک بود. قیمت این فلز گرانبها با ۲۵ درصد افزایش سال را به پایان رساند.

بزرگترین طرفداران بیت کوین معتقدند که ارز دیجیتال در حال از بین بردن محدودیت بازار طلا است زیرا سرمایه گذاران بهره وری ، قابلیت جابجایی راحت تر را انتخاب می کنند. به طور شگفت آور ، این نظر توسط تحلیلگران JPMorgan Chase نیز به اشتراک گذاشته شده است ، که معتقدند روایت طلای دیجیتال بیت کوین سرمایه را از فلزات گرانبها دور می کند.

برخی بر این باورند که فشار عرضه بیت کوین می تواند قیمت ها را در طی سال ۲۰۲۱ بالاتر ببرد. همانطور که اخیراً Cointelegraph گزارش داده است ، مدیر دارایی دیجیتال Grayscale تقریباً سه بار اقدام به خرید مراکز استخراج بیتکوین در دسامبر کرده است . همچنین PayPal ، Cash App و دیگران نیز به افزایش قیمت بیتکوین کمک کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید