بخش مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان ملل متحد به کنیا توصیه میکند تا برای مبارزه با فساد از بلاکچین استفاده کنند!​​

بخش مبارزه با مواد مخدر و جرائم سازمان ملل متحد به کنیا توصیه میکند تا برای مبارزه با فساد از بلاکچین استفاده کنند! ​​
  
طبق گفته یک مقام مسئول در بخش جرایم و مواد مخدر سازمان ملل ، فناوری Blockchain می تواند به کشورهایی مانند کنیا کمک کند تا سالانه میلیاردها دلار  خود را برای مبارزه با فساد از دست ندهند.
 
دیوید رابینسون ، مشاور مبارزه با فساد منطقه ای در دفتر مواد مخدر و جرائم سازمان ملل متحد ، معتقد است که فن آوری های جدید مانند زنجیره بلوک به کنیا در مبارزه با فساد دولتی و سایر جرایم اقتصادی کمک می کند.
 
طبق گزارش Nation Media Group در تاریخ ۳ نوامبر ، رابینسون ادعا کرد که راه حل های مبتنی بر بلاکچین می توانند قابلیت ردیابی کامل معاملات را فراهم کنند و از ثبت عمومی در برابر کلاهبرداری و جعل محافظت کنند. همچنین در ادامه افزود :
 
“از آنجایی که فناوری Blockchain برای جامعه جهانی و سازمان های بین المللی همچون ابزاری است که می تواند مورد استفاده قرار گیرد تا به شکلی جدی از فساد جلوگیری کند و ثبت های عمومی را از تقلب و دستکاری محافظت کند این فناوری را بسیار جذاب کرده است.
رابینسون گفت که فناوری هایی مانند بلاکچین  ابزاری مهم برای افزایش اعتماد است ، زیرا فساد اعتماد عموم را از بین برده است.
وی اظهار داشت: بلاکچین باعث به وجود آمدن اعتماد آنلاین در معاملات سرمایه های مردم با یکدیگر است و همچنین موجب اعتماد به نفس در دولت میشود.”
 
گفته می شود کنیا هر ساله به دلیل فقدان تجهیزات و فناوری مدرن ، تا یک سوم بودجه خود را به دلیل فساد از دست می دهد، زیرا عدم پیگیری پرونده های فساد باعث می شود که این کشور سالانه مبلغی حدود ۶ میلیارد دلار ضرر کند.
 
تعدادی از کشورهای جهان به فناوری بلاکچین و رمزنگاری به عنوان ابزاری قوی برای مبارزه با فساد نگاه کرده اند. در سپتامبر ۲۰۲۰ ، وزارت امور خارجه دانمارک گزارشی را منتشر کرد که در آن استفاده از بلاکچین در مبارزه با فساد تجزیه و تحلیل شده است. در ماه جولای ، رئیس بخش ضد فساد قزاقستان از این کشور خواست که یک ارز دیجیتال ملی برای مبارزه با فساد در این کشور تولید کند.،

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید