توکن های تعویض ناپذیر یا NFTها به یک چیز خاص تعلق می‌گیرد مثلا هنرمند تابلویی را خلق می‌کند و برای اینکه به نام خودش ثبت کند و مالکیت آن را اثبات نماید توکن NFT را برای آن ایجاد می‌نماید و در صورتی که کسی توکنش را بخرد در واقع آن تابلو را خریده.

بازی را تصور کنید که در آن شما یک شمشیر برنده می‌شوید که در کل آن بازی بسیار خاص و ویژه می‌باشد و همراه با شمشیر بازی یک توکن به شما می‌دهد آن توکن فقط برای شمشیر است و شما قیمت آن شمشیر را هر چقدر که بخواهید می توانید بگذارید. که با فروش توکن درواقع شمشیر را فروخته اید. 

 هم اکنون در یک بازی که بر بستر بلاکچین اتریوم است گربه‌ای وجود دارد که ۱۵۰۰ اتریوم قیمت خورده است یعنی حدودا ۳میلیون دلار. چرا؟ چون بسیار تک و خاص می‌باشد.آیا کسی آن را می‌خرد؟ مگر بازی کلش آف کلنز را نمی‌خریدند؟ 

دقیقا این توکن کجاها کاربرد دارد؟

۱.خرید و فروش دارایی های واقعی : 

 اگر یک خانه توکن NFT مخصوص به خودش را داشته باشد می‌توان با ارسال آن به کیف پول شخص خریدار خانه را به نام آن شخص کرد و انتقال مالکیت را انجام داد  به سادگی ارسال یک استیکر در تلگرام یا ارسال یک بیتکوین. 

🔰۲. کلکسیون‌ها :

 فرض کنید یک تمبر متعلق به صدسال پیش اگر وجود داشته باشد امروز بسیار ارزشمند است. توکن های تعویض ناپذیر یا NFT‌ها هم به همین شیوه هستند. اگر کسی توکن‌های خاص را جمع‌آوری کند می‌تواند کلکسیونی ایجاد نماید که بسیار ارزشمند است. 

🔰 ۳. هنر دیجیتال :

 وقتی وارد دنیای سه بعدی می‌شویم هر چیزی را می‌توانیم خلق کنیم و بفروشیم برای اثبات مالکیت خود مجبوریم که از NFTها استفاده کنیم. چون اگر قوانین کپی رایت رعایت نشود شما به حق تان نمی‌رسید. پس یکی از راه‌های پایبندی به قوانین کپی‌رایت در دنیای دیجیتال استفاده از توکن‌های تعویض ناپذیر برای اثر هنری است. 

 ۵. هویت :

همین الان ما پرونده‌های پزشکی داریم که در سرورهای شرکت‌های بیمه، بیمارستان وغیر ثبت شده‌اند. اموالمان در سرورهای ثبت احوال وجود دارد. همه اینها بخشی از دارایی‌ها و هویتمان است توکن‌های تعویض ناپذیر می‌توانند تمامی اطلاعات ما را در خود جای دهند و فقط نشان‌دهنده شخصیت ما باشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید