با پروژه unilend آشنا شوید!!!

یکی دیگر از پروژه‌های DeFi یا Decentralize  Finance که  ۶ ماه می‌شود از عرضه ارز دیجیتال آن با نام UFT می‌گذرد. ارز  این پروژه را می‌توان در صرافی‌های بایننس بیلاکسی(BILAXY) یونی‌سوآپ و گیت(GAIT. IO) خرید و فروش کرد.

 پروژه‌هایی که در حوزه دیفای فعالیت می‌کنند مانند Aave و Compound و غیره تعداد مشخص و محدودی از ارزدیجیتال ها را مانند USDT, DAI, UNI, ETH و غیره قبول می‌کنند و باقی کوین ها را قبول نمی‌کند که حجمی حدود ۲۹ میلیارد دلار دارد.

یکی از پروژه‌هایی که قصد دارد به این بازار عظیم دست نخورده ۲۹ میلیارد دلاری رسیدگی کند و زمینه ورود همه ی توکن‌های ERC_20 را برای دیفای فراهم کند UniLend است. قسمت خوب ماجرا آنجاست که دارایی‌هایی که از استاندارد ERC_20 پیروی می‌کند (یعنی روی شبکه اتریوم ایجاد شده‌اند) و جدیدا به وجود آمده‌اند هم می‌توانند به این پروژه راه یابند. این موضوع نشان دهنده نامحدود بودن پروژه UniLend است. 

این پروژه برخلاف دیفای‌های دیگر، بازارهای مالی و خدمات ترید و خدمات وام دهی را با کمک قراردادهای هوشمند ترکیب می‌کند. نرخ بهره و همچنین ضمانت و وثیقه در بازارهای مالی بر اساس عرضه و تقاضا و سایر نیروهای بازار است حدود وامی که شخصی می‌گیرد هم بستگی به نقدینگی شخص دارد.

 چون این پروژه یک پروتکل بدون نیاز به مجوز است در نتیجه هر کسی می‌تواند توکن‌های ERC_20 را به طرف قرارداد هوشمند لیست کند (دقیقا مثل یونی‌سواپ).

 پروژه UniLend این امکان را می‌دهد که هر کسی استراتژی خود را برای به حداکثر رساندن بازده یا وام به وجود بیاورد و استفاده کند. پروتکل‌های وام دهی موجود مانند صندوق های مدیریت شده عمل می‌کنند در حالی که UniLend مانند صندوق های خود مدیریتی طراحی شده است. 

 ویژگی‌های UniLend :

1. لیست شدن بدون مجوز : هر ارزدیجیتالی که اشخاص بخواهند و مبتنی بر شبکه اتریوم باشد می‌تواند در این پلتفرم مورد استفاده قرار بگیرد و همچنین در وبلاگ این سایت آمده است که در آینده می‌خواهند از کوین‌هایی که بر بلاکچین بایننس قرار گرفته هم پشتیبانی کنند. 

۲. ترید : وقتی که یک ارزدیجیتال در UniLend لیست شد قرارداد هوشمند چندین جفت معاملات ایجاد می‌کند تا شخص وام گیرنده یا اشخاص دیگر به معامله و ترید بپردازند. 

۳. قرض و وام گرفتن. 

۴. حاکمیت : ذخیره کنندگان توکن می‌توانند از طریق پیشنهادات بر پروتکل UniLend نظارت کنند. این پیشنهادات فقط در صورت تایید اکثریت کاربران اجرایی می‌شود. 

۵. نقدینگی : کاربران می‌توانند با تأمین نقدینگی مورد نیاز‌ِ پروتکل بر پول و دارایی خود بیفزایند و پاداش بگیرند. 

۶. رابط کاربری بسیار راحت و کامل. 

در این پروژه همانند یونی‌سوآپ هرکسی می‌تواند توکن‌های خود را در آن لیست کند اما یونی‌سواپ توانایی ارائه وام و قرض دادن را ندارد. 

از پارتنر های این پروژه می توان به به موارد زیر اشاره کرد.

Chainlink,Anker, Bluxelle,3Commas, Danish Chaudhry (Head of Bitcoin.com Exchange) 

TRG Capital, BTC12 Capital, AU21 Capital, Youbi Capital, TomoChain, Bidesk, Bibox, Tenzor Capital, and Sandeep, matic network.

 

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید