با وجود اینکه قیمت بیت کوین نزدیک به ۱۶۰۰۰ دلار است ، اما این Ethereum است که ممکن است در ماه نوامبر بدرخشد

با وجود اینکه قیمت بیت کوین نزدیک به 16000 دلار است ، اما این Ethereum است که ممکن است در ماه نوامبر بدرخشد

قیمت بیت کوین پس از دستیابی به ۱۵۹۶۰ دلار در بایننس نزدیک به ۱۶۰۰۰ دلار در حال ترید شدن است. به دنبال افزایش قیمت این ارز دیجیتال ، تحلیلگران اکنون در حال دنبال هستند.  Ethereum که یکی از ارزهای بومی در دنیای ارز دیجیتال است در هفته گذشته شاهد تحرک بیشتری بوده است. پس از رشد کم در مقایسه با  BTC در ماه اکتبر ، احتمال یک صعود شدید ETH را شاهد باشیم.

دو دلیل اصلی وجود دارد که تحلیلگران انتظار دارند اتر در کوتاه مدت عملکردی جدی داشته باشد.

اول اینکه ، سرمایه در بازار بیت کوین می تواند پس از رونمایی از Ethereum 2.0 به ETH منتقل شود. دوم ، ETH اخیراً سطح مقاومت حساس را آزمایش کرده و شانس رالی گسترده تری را افزایش داده است. با توجه به اینکه پس از طغیان و صعود اولیه بیت کوین ، بازار altcoin به طور تاریخی افزایش خواهد یافت و زمان مناسبی برای روند صعودی ETH  است.
از ۲۱ اکتبر ، قیمت بیت کوین حدود ۳۳ درصد افزایش یافته است. رسیدن به این قیمت یکی پس از دیگری از مناطق مهم مقاومت آغاز شد و از ۱۳۰۰۰ دلار شروع شد. وقتی بیت کوین در ابتدا از ۱۳۰۰۰ دلار عبور کرد ،  نهنگ های بزرگ نشان دادند که در حال جمع کردن بیتکوین های خود هستند تا این منطقه قیمتی یعنی ۱۳۰۰۰ دلار را به منطقه حمایتی تبدیل کنند.
پس از اینکه  ۱۳،۰۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی برای اولین بار از ژانویه ۲۰۱۹ برای بیتکوین معرفی شد همچنان روند صعودی را تجربه کرد.
با گذشت زمان و ادامه روند صعودی ،۱۳،۵۰۰ دلار به عنوان سطح حمایتی بعدی و پس از آن ۱۴۰۰۰  و اخیراً ۱۵،۰۰۰ دلار به عنوان سطوح حمایتی بعدی ایجاد شد.
هنگامی که بیت کوین صعود و رشد خود رو به بالا را آغاز کرد ، تحلیلگران گفتند که شرایط برای آلت کوین ها برعکس است  زیرا بیتکوین شروع به جذب بیشتر حجم  بازار ارزهای دیجیتال  می کند و دامیننس یا تسلط آن بر بازار بیشتر میشود.پس در نتیجه با افزایش تسلط بیت کوین بر بازار بسیاری از آلت کوین ها در برابر بیت کوین کاهش ارزش پیدا کردند و با ریزش شدید روبرو شدند.
قدرت و تسلط عجیب بیت کوین بر بازار ارزهای دیجیتال از اکتبر تا اوایل نوامبر صدمات زیادی به بازار altcoin وارد کرد ، اما عملکرد قیمت بیت کوین نشان داده است که تمایل بازار صعودی به همه ی ارزها بازگشته است. به همین ترتیب ، فروش زیاد بیتکوین  بالای ۱۵۰۰۰ دلار می تواند سرمایه بیشتری را به سمت التکوین ها با ریسک بالاتر  و حتی اتریوم ، بکشاند.
دنیس وینوکووروف ، رئیس تحقیق در مبادله رمزنگاری و کارگزار Bequant ، به Cointelegraph گفت که سرمایه از بیت کوین می تواند به اتر و اکوسیستم Ethereum برسد. در ۴۸ ساعت گذشته ، بازار  ارز دیجیتال پس از رکود از اوایل سپتامبر  بسیار قوی عمل کرده است.
نشانه های DeFi مانند Yarn.finance و UNI Uniswap  از بهبود شرایط و قیمت  اتر که تقریباً ۳۰٪ افزایش یافت بهره مند شدند.از این رو ، وینوکوروف تأکید کرد که اکوسیستم گسترده تر اتریوم می تواند به زودی از تجمع بیت کوین بهره ببرد:
 ممکن است همه نگاه ها به بیت کوین و افزایش بیش از ۱۵۰۰۰ دلار باشد.
  با این حال ، به روزرسانی توسعه اخیر مربوط به Ethereum ممکن است منجر به کشاندن برخی سرمایه ها به Ethereum و اکوسیستم گسترده تر آن شود. این بدان معنا نیست که بیت کوین به طور زیاد فروخته خواهد شد ، اما روند قفل شدن بیت کوین در شبکه Ethereum ممکن است تسریع شود و در سراسر توکن های فروخته شده DeFi و DEX مانند Uniswap فعال شود. “
در راس تمایل تاریخی اتر به اوج گرفتن در پی جمع شدن و انباشت بیت کوین ، معامله گران ارزهای دیجیتال گفته اند که ETH به زودی می تواند در مقایسه با بیت کوین افزایش یابد(منظور جفت ارز ETH/BTC است).
 مایکل ون دپوپه ، یک تریدر تمام وقت در بورس  آمستردام ، گفت که جفت ارز ETH / BTC به یک منطقه حمایت عمده برخورد کرده است. ون دپوپه اظهار داشت ، “زمان زیادی طول کشید  اما ETH  به ناحیه ۰.۰۲۶  رسید که ما بسیار در مورد آن بحث کرده بودیم” و از آن به عنوان یک منطقه بزرگ حمایتی برای ETH یاد کردیم.
 

نسخه Ethereum 2.0 نقش خود را ایفا می کند

انتشار Ethereum 2.0 در آینده نزدیک برای حرکت Ether بسیار حیاتی است ، زیرا با ارتقا این شبکه ظرفیت تراکنش ETH به میزان قابل توجهی افزایش می یابد. این امر باعث می شود که چرخه جدید DeFi برای مدت طولانی به طول انجامد ، زیرا خطر مسدود شدن شبکه و هزینه های بالای معامله را کاهش می دهد. از آنجا که Ethereum 2.0 از staking پشتیبانی می کند می تواند باعث کاهش گردش ETH در مبادلات شود.
با توجه به پست  بنیانگذار Ethereum ، ویتالیک بوترین با عنوان “چرا اثبات سهام” ،
شرکت در پروژه Ethereum با ۱۵٪ بازده به کاربران پاداش می دهد،همین امر باعث میشود که اگر قیمت ETH همچنان افزایش یابد ، انگیزه ی افراد برای داشتن سهم در آن نیز  افزایش می یابد.
به همین ترتیب ، تحلیلگران انتظار دارند سرمایه گذاران بیشتری ETH را برای سهامداری staking(جمع)  کنند ، که این کار فشار فروش بر روی اتریوم  را کاهش می دهد و از ریزش زیاد تا حدی جلوگیری میکند.
چندین سال است که افراد Ethereum 2.0 را پیش بینی کرده و منتظر آن بودند اما این توکن‌ با چالش های زیادی روبرو بود که انتشار آن را به تأخیر انداخته است. Ethereum 2.0 به دلیل پیچیدگی بروزرسانی ، به آزمایش های متعددی  نیاز دارد.
توسعه دهندگان  Ethereum 2.0 در صفحه Github آزمایشگاه Medalla نوشتند:
“قبل از راه اندازی چنین شبکه اصلی ، ما به شبکه های آزمایشی نیاز داریم که تا حد ممکن شرایط شبکه اصلی را مساعد کنند. این امر مستلزم داشتن شبکه های آزمایشی پایدار ، طولانی مدت و مداوم است که نه تنها توسط یک مشتری بلکه  همه مشتری ها تست شود و توان پشتیبانی داشته باشد.
شروع پروژه Ethereum 2.0 نزدیک است که از نظر کلی به نفع کل اکوسیستم Ethereum و DeFi خواهد بود و قدرت جفت ارز ETH / BTC احتمال افزایش انباشت و صعود در ماه های نوامبر و دسامبر را دارد. همچنین این حدس و گمان وجود دارد که ETH در ژانویه ۲۰۱۸ افزایش چشمگیری داشته و به بالاترین سطح خود در ۱۴۱۹ دلار رسیده است ، تقریباً یک ماه پس از آنکه بیتکوین به رکورد خود در ۲۰۰۰۰ دلار رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید