با تصویب پیشنهاد کارمزد تراکنش ها ، تقریباً یک میلیون اتر، خواهد سوخت.

با تصویب پیشنهاد کارمزد تراکنش ها ، تقریباً یک میلیون اتر در سال گذشته خواهد سوخت.

در صورت تصویب پیشنهاد fee یا همان کارمزد تراکنش ها ، تقریباً یک میلیون اتر سال گذشته، می سوزد پس از مدت ها انتظار اگر EIP-1559 اجرا شود تقریباً ۱ میلیون ETH در ۳۶۵ روز گذشته از بین خواهد رفت ، اما ماینرها هنوز موافقت نکرده اند. پیشنهاد بحث برانگیز بهبود Ethereum (EIP) 1559 اگر اجرا شده بود باعث سوختن ۹۷۰،۰۰۰ اتر (ETH) می شد (با ارزش کلی ۳۶۰ میلیون دلار ) این یافته ها بر اساس داده های Dune Analytics و منتشر شده توسط رئیس DTC Capital Spencer Noon سوالاتی را در میان افراد وسیع تری از جامعه Ethereum ایجاد کرده است که چرا این پیشنهاد قبلاً اجرا نشده است.
اگرچه مدتهاست که ایده سوزاندن کارمزد تراکنش ها مورد توجه قرار گرفته است اما EIP-1559 اولین پیشنهاد جدی برای ادغام این مفهوم در کد Ethereum بود.
پیشنهاد فعلی ، که اولین بار توسط ویتالیک بوترین در سال ۲۰۱۸ پیشنهاد شد ، نحوه محاسبه هزینه معاملات (fee)را به شدت تغییر می دهد، EIP-1559 پیشنهاد می کند که همه معاملات دارای یک هزینه ثابت به نام “بازپرداخت پایه” باشند.
در نهایت ، این پیشنهاد چهار هدف طراحی دارد: هزینه های قابل پیش بینی ، بلوک بندی مداوم ، افزایش امنیت و جلوگیری از انتزاع اقتصادی. از آنجا که EIP-1559 به طور قابل توجهی بر چگونگی درآمدزایی ماینرها تأثیر می گذارد ، این باعث تحریک جامعه ماینرها شده است که اخیراً از درآمد بی سابقه بهره مند شده اند. یک هفته پیش Messari اظهار داشت که در یک رکوردشکنی دو ماهه هزینه های Ethereum از هزینه Bitcoin فراتر رفته است.
در اوایل سال جاری ، سرپرست توسعه دهنده Metamask ، دان فینلای ، در مورد مسئولیت ماینر ها در تعیین پارامترهای “basefee” ابراز نگرانی کرد سرانجام ، فینلای پیشنهاد کرد که نتیجه پیشنهاد داده شده تمام مشکلات بازار فعلی را خواهد داشت اما با پیچیدگی های اضافی .
در ژانویه ، ویتالیک بوترین ، در توئیتی مقابل افزایش هزینه های gas fee، بار دیگر EIP-1559 را به عنوان راه حل نهایی مطرح کرد. در مدت یک ماه از انتشار این توئیت ، کل هزینه های معاملاتی برای Ethereum قبل از صعود به بالاترین حد از Bitcoin گذشت. این اولین بار نیست ، EIP ها به دلیل اهداف ناصحیح ، جامعه Ethereum را به ذو گروه تقسیم می کنند. ماه گذشته ، EIP-2878 ، که باعث کاهش ۷۵ درصدی پاداش بلوک می شود ، نیز مورد انتقاد شدید جامعه ماینرها قرار گرفت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید