باهاما اولین CBDC جهان را راه اندازی کرد .

باهاما اولین CBDC جهان را راه اندازی کرد .
این موضوع باعث شد که باهاما یکی از اولین کشورهای جهان باشد که به طور رسمی CBDC را فراتر از یک برنامه آزمایشی راه اندازی کرده است.
بانک مرکزی باهاما اعلام کرد ” Sand Dollar” این کشور که یک ارز مجازی با حمایت دولتی است اکنون در سراسر کشور در دسترس است.

طبق یک پست فیس بوکی در تاریخ ۲۰ اکتبر از پروزه Sand Dollar، این ارز دیجیتال حدود ساعت ۱۰:۰۰ بعد از ظهر در دسترس همه ۳۹۳،۰۰۰ ساکنان باهاما قرار گرفت. این امر باعث شد که باهاما اولین کشور در جهان باشد که به طور رسمی CBDC را راه اندازی می کند.

چین در حال حاضر مشغول آزمایش یک برنامه آزمایشی برای یوان دیجیتال خود با کمک ۱.۵ میلیون دلاری است و همینطورانتظار می رود ارز دیجیتال Bakong کامبوج در ماه های آینده پس از راه اندازی آزمایشی آن در جولای ۲۰۱۹ به مرحله اجرایی برسد.

طبق وب سایت Sand Dollar ، ساکنان باهاما می توانند از ارز دیجیتال در دستگاه تلفن همراه خود استفاده کنند و هزینه های معامله ناچیز است.
بانک مرکزی باهاما از چند سال پیش آماده راه اندازی CBDC شده است و در سال ۲۰۱۹ ، با استفاده از ۴۸۰۰۰ دلار Sand Dollar را در جزایر Exuma و Abaco شروع کرد ، که در مجموع جمعیت آنها کمتر از ۲۵۰۰۰ نفر بود. هر Sand Dollar به دلار باهامی وابسته است که به نوبه خود به دلار آمریکا وابسته است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید