بانک ذخیره استرالیا(RBA) برای شروع انجام تحقیقات CBDC(ارز دیجیتال بانک مرکزی) مشارکت میکند.

طبق گزارش RBA:این پروژه بررسی خواهد کرد که آیا CBDC میتواند نقش اساسی در سیستم پرداختی آینده استرالیا داشته باشد یا خیر؟

 
طبق اطلاعیه ۲  نوامبر از طرف بانک رزرو استرالیا یا RBA ، این موسسه مالی با همکاری مشترک  بانک ملی استرالیا ، شرکت خدمات مالی Perpetual و شرکت نرم افزاری ConsenSys در پروژه ای برای کشف کاربرد بالقوه یک ارز دیجیتال برای فروش انبوه بانک مرکزی در کشور با استفاده از “فناوری  توزیع شده مبتنی بر Ethereum فعالیت میکند.

 

بانک استرالیایی اعلام کرد که در حال تحقیق درباره توسعه مفهوم اثبات صدور فرم توزیع شده CBDC” است.

 
این بخش به طور خاص از فعالان بازار عمده فروشی که به طور بالقوه از ارز دیجیتال برای وام های syndicated توکن دار در یک بستر DLT استفاده می کنند و مفاهیم تسویه حساب های امنیتی تحویل در مقابل پرداخت با مبادله زنجیره ای را مورد اشاره قرار می دهد ، اشاره کرد.

میشل بلک ، دستیار رئیس بانک رزرو استرالیا اظهار داشت: ما با این شروع پروژه قصد داریم  تا پیامدهای CBDC را برای بهره وری ، مدیریت ریسک و نوآوری در معاملات عمده فروشی بازار مالی کشف کنیم. ” 
 
همچنین وی افزود: با وجود اینکه  پرونده استفاده از CBDC در  بازار ارز دیجیتال همچنان باز است ولی ما خوشحالیم که با شرکای این صنعت همکاری می کنیم تا بتوانیم نقش آینده CBDC  در سیستم پرداخت استرالیا را بررسی کنیم. “
 
 
در ۱۴ اکتبر ، رئیس  پرداخت در بانک رزرو استرالیا گفت: با وجود اینکه موسسه مالی اظهار داشته که پرونده قدرت صدور CBDC در ماه سپتامبر را ندارد ولی این بانک به تحقیقات CBDC ادامه خواهد داد. 

همچنین در آخر بانک مرکزی استرالیا اضافه کرد که هر زمان که استرالیایی ها بخواهند،شرایط استفاده از فیات را برای آنها فراهم میکند و افزود این پروژه تا پایان سال به اتمام میرسد و نتیجه آن در سال ۲۰۲۱ به انتشار خواهد رسید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید