بانک اطلاعات Ledger به صورت آنلاین خالی شد، حملات فیشینگ هدفمند ؟

بانک اطلاعات Ledger به صورت آنلاین خالی شد، حملات فیشینگ هدفمند ؟

گزارش ها حاکی از آن است که ارائه دهنده کیف پول سخت افزاری ، لجر ، با درز پیدا کردن اطلاعات بیشتر مشتری ها، مورد نقض دیگری قرار گرفته است.

برای موج گسترده هرزنامه و فیشینگ آماده شوید!

لجر بیان کرد آنها معتقدند داده ها مربوط به نقض قبلی است و حمله جدیدی نیست ، پاسخ داد.

“امروز ما از هک محتویات یک پایگاه داده مشتری Ledger در Raidforum مطلع شدیم. ما هنوز در حال بررسی هستیم ، اما علائم اولیه به ما می گویند که این واقعاً می تواند محتوای پایگاه داده تجارت الکترونیکی ما در ژوئن ، ۲۰۲۰ باشد. “

آیا لجر ایمن است؟
اگر لجر نتواند اطلاعات شخصی خود را ایمن نگه دارد ، آیا واقعاً می توان به دارایی های کاربرانش دیجیتال اعتماد کرد؟ هنوز مشخص نیست که این یک حمله جدید است یا این مطالب مربوط به اولین حمله که در ژوئن سال ۲۰۲۰ رخ داده است.

به دنبال این نقض ، کاربران Ledger توسط کلاهبرداران و حملات فیشینگ هدف قرار گرفتند ، برخی از آنها سعی داشتند کاربران را به بارگیری نرم افزار جعلی Ledger یا افشای عبارات کلیدی خود تشویق کنند. این نشان می دهد که داده ها قبلاً درز کرده اند و این می تواند مجموعه جدیدی از اطلاعات مشتری باشد.

ضررهای غیرمنتظره

CryptoPotato با یکی از قربانیان Ledger ، یک محقق صنعت و روزنامه نگار که خواست نامش فاش نشود ، صحبت کرد. به گفته این منبع ، با چندین معامله غیرمجاز که باعث از دست دادن حدود ۱۶۰۰۰ دلار در آن زمان( در اواخر سال ۲۰۱۹ )شده بود.

قربانی که متوجه شد شانس کمی برای بازگشت ضررها دارد ، با لجر تماس گرفت تا تلاش کند تا بفهمد که چگونه ممکن است این اتفاق افتاده باشد تا به دیگران هشدار دهد. و شرکت همLedger به سادگی عذرخواهی کرد و حتی حاضر به بررسی معاملات جعلی نبود.

با درز اطلاعات شخصی بیشتر ، کاربران باید بسیار مراقب حملات احتمالی باشند که اکنون می تواند شخصاً آنها را هدف قرار دهد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید