ایلان ماسک: من هیچ بیتکوینی نفروخته ام!!!

ایلان ماسک؛ کارآفرین میلیاردر ،در توییتر خود به جامعه ارزهای دیجیتال تضمین داده است که  هیچ یک از بیتکوین های خود را نفروخته است با وجود اینکه تسلا هم هیچ بیتکوینی نفروخته و تنها مقداری از سود خود را که تقریبا ۱۰% از سرمایه بیتکوین تسلا میشود را به دلیل تامین نقدینگی شرکت به فروش رسانده است.

 

اظهارات ایلان ماسک در پاسخ به اتهامات کمدین دیو پورتنوی مبنی بر سودآوری مدیرعامل تسلا از پامپ و دامپ مهندسی شده  بیت کوین  در بیانیه های عمومی خود مبنی بر حمایت از ارز دیجیتال شده بود را میخوانیم:

ماسک با رد ادعای پورتنوی اظهار داشت که “تسلا ۱۰ درصد از دارایی های خود را برای تامین نقدینگی و نگه داشتن پول نقد در ترازنامه فروخته است” ، افزود:

“من هیچ بیت کوین خود را نفروخته ام.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است ، شرکت تسلا در سه ماهه اول سال ۲۰۲۱ بخشی از دارایی های بیت کوین خود را فروخت و درآمد خالص آن ۲۷۲ میلیون دلار بود.

در فوریه سال جاری ، این شرکت پس از افشای خرید استراتژیک خود به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین – به ارزش ۷.۷ درصد از موقعیت نقدی ناخالص آن ، باعث ایجاد بازار Bullish در روند قیمت بیتکوین شد.

در همان ماه ، تسلا همچنین اعلام کرد که برای فروش اتومبیل های خود  BTC دریافت می کند و تأکید کرد که این وجوه را به جای تبدیل به پول نقد در بیت کوین ذخیره می کند.

ایلان ماسک معمولاً از افشای مقدار شخصی بیت کوین خود خودداری می کند ، اما آخرین توئیت او نشان می دهد که تمایلی به فروش آن ندارد.

به گفته CoinGecko ، در زمان نوشته شدن این مقاله ، بیتکوین طی ۲۴ ساعت گذشته ۳٪ سود کسب کرده تا با قیمت ۵۳،۶۰۰ دلار معامله شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید