انقلاب CBDC ظرف ۳ سال آینده

انقلابی CBDC ظرف 3 سال آینده

به گفته روبینی کلمه “ارز رمزپایه” نام غلطی است زیرا واحد پول نیست.

نوریل روبینی ، اقتصاددان برنده جایزه و شکاک به بیت کوین (BTC) ، اطمینان دارد که ارزهای دیجیتالی بانک مرکزی یا CBDC آینده پول است.
به گفته روبینی ، CBDC های جهانی مانند یوان دیجیتال قادر به جایگزینی خدمات مالی عمده و ارزهای رمزپایه در آینده نزدیک هستند. این اقتصاددان در مصاحبه ۷ نوامبر با یاهو فایننس گفت:

“آنها قصد دارند سیستم های پرداخت دیجیتال یا بخش خصوصی را با استفاده از ارزهای رمزپایه ای که واقعاً ارز نیستند ، شلوغ کنند.
روبینی پیش بینی کرد که “انقلابی” با استفاده از CBDC به زودی طی سه سال آینده در راه است:
” نه تنها به رمزنگاری احتیاج ندارید ، بلکه حتی به Venmo هم نیازی ندارید. حتی نیازی به حساب بانکی ندارید. شما حتی نیازی به چک ندارید. و انقلاب بزرگی که قرار است در سه سال آینده شاهد آن باشیم ، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خواهد بود. “

همچنین این اقتصاددان مشهور جهان اطمینان دارد که ارز رمزنگاری شده “نام نادرستی” است ، زیرا ارز نیاز به یک واحد دارد.

استدلال روبینی از این قرا است که “هیچ چیز با بیت کوین یا هر ارز رمزنگاری شده دیگر قیمت گذاری نمی شود” و ادعا می کند که رمزنگاری “یک واحد” یا “یک روش پرداخت مقیاس پذیر” را ارائه نمی دهد.

با این حال ، روبینی اعتراف کرد که بیت کوین می تواند به عنوان ذخیره ارزش نقش خود را ایفا کند،
“این شاید یک ذخیره ارزش نسبی باشد ، زیرا ، برخلاف هزاران چیز دیگر که من آن را شیت کوین می نامم ، نمی توان به راحتی آن را نادیده گرفت ، زیرا حداقل یک الگوریتم وجود دارد که تصمیم می گیرد میزان عرضه بیت کوین با گذشت زمان افزایش یابد ، زیرا برای بیشتر موارد دیگر به معنای واقعی کلمه انجام می شود ، و آنها سریعتر از آنچه فدرال رزرو انجام می دهد بی ارزش می شوند. “

روبینی همچنین از امور مالی غیرمتمرکز ، یکی از عمده ترین روندهای بازار رمزارز در سال ۲۰۲۰ انتقاد کرده است.
این اقتصاددان در اواخر سپتامبر ۲۰۲۰ گفت:
DeFi از ابتدا روند غلطی داشته و اضافه کرد که این صنعت کاملاً متزلزل می شود ، زیرا بلاکچین همیشه بیش از حد هیجان زده ترین فن آوری در تاریخ بشر بوده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید