امکان خرید با یوان دیجیتال در فروش آنلاین JD.com چین 

 

توسعه CBDC چینی همچنان ادامه دارد که دومین خرده فروش آنلاین در کشور موافقت کرده است و اولین مرکز خرید مجازی است که از آن استفاده می کند.

از آنجا که برخی از کشورها هنوز در فکر راه اندازی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی خود هستند ، در چین JD.com موافقت کرده است که آزمایش خود را آغاز کند.

طبق گزارش بلومبرگ ، شرکت fintech ،غول تجارت الکترونیکی به نام JD Digits تا پایان دسامبر یک برنامه آزمایشی را آغاز می کند که به مشتریان امکان خرید برخی از اقلام با یوان دیجیتال را می دهد.

علاوه بر این ، JD قصد دارد ۱۰۰۰۰۰ بن پول نقدی دیجیتال به ارزش ۲۰ میلیون یوان در ۱۱ دسامبر صادر کند تا ساکنان شهر سوژو در استان شرقی جیانگ سو را به تعامل با ارز مبتکرانه تشویق کند.

تبدیل شدن به اولین مرکز خرید مجازی برای استفاده از یوان دیجیتال بخشی از تلاش های JD Digits برای حمایت و ارتقا ابتکارات کشور در ادغام اقتصاد دیجیتال و فیزیکی است.

در اوایل سال جاری ، چین ۱.۵ میلیون دلار یوان دیجیتال برای ۵۰،۰۰۰ شهروند شنزنی ارسال کرد تا از این بودجه برای خریدهای روزمره استفاده کنند. علی رغم اینکه تحلیلگران ادعا می کنند که این یک گام مهم به جلو است ، اما بیشتر کاربران تحت تأثیر قرار نگرفتند و اظهار داشتند که CBDC فاقد ویژگی های متمایز است.

با این وجود ، پرجمعیت ترین ملت جهان از سرعت توسعه CBDC کم نکرده است. گزارش های دیگر حاکی از آن است که بانک people چین ارز دیجیتال را حتی با معاملات خرده فروشی کوچک نیز آزمایش کرده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید