امروز تا حدودی یک روز خاص است زیرا دقیقاً ده سال از آخرین فعالیت عمومی Satoshi Nakamoto می گذرد.

سال ۲۰۲۰ است و رمز ارز برجسته جهان ، بیت کوین ، با بالاتر از ۱۹،۰۰۰ دلار معامله می شود که یک افزایش غیر قابل تصور در ارزش دلاری آن از زمان تأسیس اش تاکنون است.

BTC بهترین دارایی در این دهه قلمداد شده است و هیچ نشانه ای از کندی به خصوص در شرایط کنونی همه گیر جهانی و احتمال بحران جدی مالی نشان نمی دهد.

به طرز جالب توجهی ، دقیقاً ۱۰ سال پیش در این روز ، ساتوشی ناکاموتو  آخرین پیام عمومی را قبل از ناپدید شدن رها کرد ، تا دیگر دیده نشود.

۱۰ سال پیش Satoshi آخرین اظهارات خود را ارائه داد

Satoshi Nakamoto خالق مستعار شبکه Bitcoin’s است. افراد زیادی دوست دارند بدانند این شخص (یا گروهی از افراد) چه کسی است ، اما تاکنون این موضوع تا حد زیادی ناشناخته مانده است.

آنچه ما می دانیم این است که در این تاریخ ، یعنی در سال ۲۰۱۰ ، Satoshi آخرین بار در بحث محبوب Bitcointalk در بحث مقاومت شبکه در برابر حملات DoS دیده شد.

در هر صورت ، از آن زمان به بعد ، خالق مرموز محبوب ترین ارز رمزنگاری شده هرگز دیده نشد. تا این تاریخ ، هیچ اطلاعات قابل تأیید  وجود ندارد که بتواند به طور قاطع هویت Satoshi Nakamoto را ثابت کند.

با این وجود ، برخی تلاش کرده اند تا مردم را متقاعد کنند که  آنها مسئول ایجاد Bitcoin هستند. بدنام ترین مورد کریگ رایت است. با این حال ، تا به امروز ، وی نتوانسته است شواهد موجهی را اثبات کند که ادعاهای او را تأیید کند. وقتی صحبت از اظهارات وی مبنی بر اینکه او ساتوشی ناکاموتو است ، کل جامعه در کمال ناباوری قرار دارند و رایت تا آنجا پیش رفته است که از همه کسانی که خلاف ادعا می کنند شکایت می کند. تاکنون ، این به نفع او نبوده است.

درباره ساتوشی چه می دانیم؟

حقایق جالبd وجود دارد که ممکن است در مورد Satoshi چندان مشهور نباشد.

مطمئناً می دانیم که این نام مستعار وی بود که به عنوان نویسنده White paper بیت کوین استفاده می شد.او راه را برای یک شبکه تغییرناپذیر و مقاوم در برابر سانسور هموار می کند که بعدا تبدیل به یک دارایی چند میلیارد دلاری می شود که بسیاری از معتبرترین سرمایه گذاران در جهان جایگزینی برای طلا می خواند.

همانطور که CryptoPotato در اواخر ماه نوامبر گزارش داد ، تحقیقات نشان داد که فعالیت های Satoshi Nakamoto که از ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۰ انجام شده بود ، در زمان حضور BTC در لندن بوده است. هنوز هیچ سرنخی در مورد هویت واقعی او وجود ندارد.

در هر صورت ، آنچه مسلم است این است که وی پروتکلی را برای ما به یادگار گذاشته است که صنعتی را رهبری می کند که در حال حاضر صدها هزار متخصص در آن ساکن هستند و به طور خستگی ناپذیر در تلاشند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید