در تاریخ ۸ دسامبر سال ۲۰۲۰ ، Citigroup ، یکی از بزرگترین بانک های جهان ، سهام MicroStrategy  را کاهش داد. از آن زمان ، با افزایش قیمت بیت کوین  ، سهام میکرو استراتژی با افزایش ۱۱۳.۲۷٪ از ۲۸۹.۴۵ دلار به ۶۱۷.۳۱ دلار رسید.

در همین مدت ، سهام سیتی گروپ با ۰.۶۳٪ کاهش ، از ۵۸.۳۶ دلار به ۵۷.۹۹ دلار کاهش یافته است.

چرا سهام MicroStrategy علی رغم افت رتبه ، اینقدر قوی عمل کرده است؟

MicroStrategy دارایی های  خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است ، و BTC را دارایی ذخیره خزانه داری می داند. در حال حاضر ، این شرکت بزرگترین دارنده شرکت دارنده بیتکوین با بیش از ۷۰۰۰۰ BTC به ارزش تقریبی ۲.۴ میلیارد دلار با قیمت امروز بیتکوین است.

علاوه بر این ، در ۹ دسامبر سال ۲۰۲۰ ، MicroStrategy اعلام کرد که ۵۵۰ میلیون دلار سرمایه از اوراق قرضه قابل تبدیل جمع می کند.

در بیانیه رسمی ، MicroStrategy صریحاً گفت که قصد دارد با درآمد حاصل از اوراق قرضه در بیت کوین سرمایه گذاری کند. همچنین این گزاره ای است که گفته می شود باعث شده  Citigroup به رده پایینتری نسبت به MicroStrategy سوق داده شود. در این بیانیه آمده است:

“MicroStrategy قصد دارد سود خالص حاصل از فروش خود در بیت کوین را مطابق با سیاست ذخیره خزانه داری خود تا زمان شناسایی نیازهای سرمایه در گردش و سایر اهداف عمومی شرکت سرمایه گذاری کند.”
در آن زمان ، تحلیلگر سیتی گروپ ، تایلر رادکه ، رتبه فروش را صادر کرد. وی اذعان کرد که بازگشت سرمایه MicroStrategy از بیت کوین “چشمگیر” بوده است ودر ادامه او نوشت:

“سرمایه گذاری بیت کوین میکرو استراتژی از ۲۰ آگوست تاکنون ۲۵۰ میلیون دلار (یا ارزش ۲۶ دلار در هر سهم ) داشته است. هرچند چشمگیر است اما در مقایسه با بازده ۱۷۲ درصدی سهام کمتر به چشم می اید ”
از دسامبر سال ۲۰۲۰ ، قیمت بیت کوین شاهد یک رشد انفجاری بود. در حالی که شک و تردید نسبت به تجارت اصلی MicroStrategy می تواند شایستگی هایی داشته باشد ، BTC در آخرین ماه سال شاهد سود آوری بیش از ۱۰۰٪ بود.

فقط در ماه دسامبر ، بیت کوین از ۱۸،۳۱۹ دلار به بیش از ۴۲،۰۰۰ دلار در Binance رسید و از اکثر دارایی های بازار سهام و ارزهای دیجیتال بهتر عمل کرد.

استراتژی بعدی چیست؟

MicroStrategy همچنان یک شرکت مهم تجاری با ارزش میلیارد دلاری با تجارتی قوی است.

اما تا زمانی که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت افزایش یابد ، احتمالاً تأثیر مثبتی بر قیمت سهام میکرواستراتژی خواهد داشت.

مایکل سایلور ، مدیرعامل MicroStrategy ، از موقعیت شرکت در مورد بیت کوین کاملاً مطمئن است و اغلب بیتکوین در هر قیمتی را می خرد. در نتایج مالی سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ ، Saylor نوشت:

“در آینده، ما همچنان قصد داریم بیت کوین خود را نگه داریم و سود حاصل از شرکت را در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم. علاوه بر این ، ما روش های مختلفی را برای دستیابی به بیت کوین بیشتر به عنوان بخشی از استراتژی کلی شرکت خود کشف خواهیم کرد. “

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید