ارزش رو به رشد بیت کوین باعث جذابیت آن برای Bad actor ها در سال ۲۰۲۱ خواهد شد

ارزش رو به رشد بیت کوین باعث جذابیت آن برای Bad actor ها در سال 2021 خواهد شد

Kaspersky گفت: ارزش رو به رشد بیت کوین همراه با کاهش ارزش پول های فیات ، BTC را به هدف Bad actor ها در سال ۲۰۲۱ تبدیل می کند.

شرکت امنیت سایبری چند ملیتی مستقر در روسیه ضمن بررسی تهدیدات بالقوه امنیتی آنلاین سال ۲۰۲۱ ، افزایش سرقت های بیت کوین را پیش بینی کرد.

محققان Kaspersky همچنین پیش بینی می کنند که تهدیدات باج افزار افزایش یابد و درخواست های بیشتری در خصوص حریم خصوصی مانند Monero به جای BTC درخواست شود.

ارزش بیت کوین منجر به سرقت بیشتر بیت کوین می شود؟

حداقل سال ۲۰۲۰ برای بسیاری از افراد یک سال چالش برانگیز بوده است. شیوع غیرمنتظره COVID-19 منجر به ایجاد شوک در بازارهای مالی ، سلامت مردم و امور مالی شخصی و زندگی روزمره همانطور که همه می دانیم شد.

صنعت ارزهای رمزنگاری شده ، با تحولات چشمگیر قیمت و بسیاری از هک ها و سرقت ها ، از تأثیر ویروس مستثنی نبود. یک گزارش از اواسط سال ۲۰۲۰ ، افزایش تعداد چنین اقدامات مخربی را که با بیماری همه گیر COVID-19 مرتبط بودند را نشان داد.

در حالی که دنیا انتظار دارد یک واکسن فعال برای محافظت از سلامتی آنها استفاده کند ، Kaspersky  به عنوان غول امنیت سایبری مستقر در مسکو مطالعه جدیدی منتشر کرده که پیش بینی می کند وضعیت در سال آینده بدتر می شود.

جالب توجه است ، محققان بر این باورند که BTC به دلیل ارزش رو به رشد می تواند هدف bad actor ها باشد ، زیرا اخیراً بسیاری از ارزهای فیات کاهش یافته اند.

“با احتمال همه گیر شدن موج فقر در سال ۲۰۲۱ و احتمالاً برخی از اقتصادها و ارزهای محلی در حال سقوط یا سقوط ، پیش بینی می شود که فعالیت های متقلبانه با هدف قرار دادن جذاب تر خواهد شد.”

علی رغم افت قیمت کوتاه مدت، بیت کوین ۱۶۰٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. جدا از جذب موسسات و سرمایه گذاران برجسته ، این افزایش چشمگیر همچنین می تواند دارایی را به طور چشمگیری برای کلاهبرداران و هکرها جذاب کند.

 جایگزینی Bitcoin با کوین های حریم خصوصی ؟

محققان معتقدند روندی که از سال ۲۰۲۰ آغاز شده سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

همانطور که CryptoPotato قبلاً گزارش داده بود ، گروه معروف هکر REvil تصمیم گرفت ارز تقاضای اولیه خود را از Bitcoin به Monero تغییر دهد. این گروه تصمیم خود را با ادعای اینکه معاملات BTC به راحتی در بلاکچین مشاهده می شود توجیه کرد. در مقابل ،کوین حفظ حریم خصوصی Monero ، همراه با مرورگر ناشناس TOR ، معاملات را “کاملاً نامرئی” می کند.

اگرچه در سند Kaspersky  مشخص شد که ۲۰۲۱ می تواند چنین تحولاتی را دوباره مشاهده کند ، اما اشاره کرد که هکرها در واقع رمزهای Monero را به دارایی های دیجیتال دیگر تبدیل می کنند:

“ممکن است بازیگران قبل از تبدیل وجوه به ارزهای رمزنگاری شده دیگر مانند بیت کوین به ارزهای دیگر با افزایش حریم خصوصی ، مانند Monero ، روی آورند تا از آنها به عنوان ارز انتقالی استفاده کنند.”

علاوه بر این ، مقاله پیش بینی کرد که حملات باج افزار ، که در آن مجرمان تقاضای پرداخت شده با ارز رمزپایه را درخواست می کنند ، در سال آینده افزایش خواهد یافت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید