برای انجام عملیات خرید و فروش در سایت کوین لوکالی، ابتدا وارد قسمت Spot شده و روی آن کلیک می‌کنیم و گزینه trade را انتخاب می‌کنیم. در این قسمت می‌توانید چارت بیت کوین (Bitcoin)، آخرین قیمت بیت کوین، تغییرات ۲۴ ساعت گذشته، بالاترین قیمت در ۲۴ ساعت، پایین‌ترین قیمت و حجم معاملات بیت کوین و ارزهای دیگر را مشاهده کنید.

در کادر گوشه سمت راست بالا نیز می‌توانید ارز مورد نظر خود را پیدا نمایید.

حال به عنوان مثال ارز Bitcoin/USDT را انتخاب می‌کنیم. در بخش (ORDER FORM) با سه پلان متفاوت که شامل limit order، market و OCO است رو به رو می‌شویم. در بخش limit order تعیین می‌کنیم، قصد خرید یا فروش ارز در چه محدوده‌ قیمتی را داریم. به عنوان مثال اگر قیمت لحظه‌ای بیت کوین ۱۵۹۰۰ دلار باشد تعیین می‌کنیم که هرگاه به ۱۵۵۰۰ دلار رسید آن را با ۲۵% یا ۵۰% یا ۷۵% از موجودی کل تترهای خود خریداری کنیم و روی دکمه BUY BITCOIN کلیک می کنیم تا سفارش ما ثبت شود.

بعد از ثبت سفارش، اگر تصمیم به لغو آن داشتیم می‌توانیم با مراجعه به قسمت سفارشات باز یا  open ordersآن را لغو یا cancel کنیم. در قسمت فروش یا (SELL) همچنین می‌توانیم با مشخص کردن مبلغ مورد نظر در قسمت قیمت یا (PRICE)، بیت کوین‌های خود را به تتر تبدیل کنیم. برای مثال مبلغ ۱۶۵۰۰ را وارد کرده و سپس روی دکمه SELL BITCOIN کلیک می‌کنیم تا فروش ما ثبت شود.

در بخش بعدی به برسی پلان market می‌پردازیم. در این قسمت، قیمت‌های خرید و فروش بازار بطور آنلاین و اتوماتیک قرار داده شده است و خرید و فروش تنها با قیمت‌های بازار انجام پذیر است.

بخش آخر، شامل OCO و stop-limit سفارشات می‌شود. stop-limit به معنای تعیین حد ضرر برای سفارش می‌باشد. برای مثال اگر قیمت بیت کوین ۱۵۹۳۰ دلار باشد، ما می‌توانیم حد ضرری به مبلغ ۱۵۵۰۰ را در قسمت stop برای آن فعال کنیم. البته سفارش ما با تعیین حد ضرر، ثبت نخواهد شد، فقط محدوده قیمتی آن مشخص می‌شود.

در قسمت limit همچنین باید مبلغی را ثبت کنیم که حداقل باید ۵ تا ۱۰دلار پایین‌تر از قیمت بخش stop باشد. تفاوت بخش limit با بخش stop این است که در بخش stop حد ضرر مشخص می‌شود و در بخش limit سفارش ما ثبت می‌شود. بعد از مشخص کردن مبلغ مورد نظر، روی دکمه فروش یا sell BTC کلیک می‌کنیم تا بیت کوین ما با قیمت مورد نظر به فروش برسد.

در قسمت OCO علاوه بر تعیین حد ضرر، حد سود خود را نیز می‌توانیم مشخص کنیم. به عنوان مثال اگر قیمت بیت کوین ۱۵۹۳۰ دلار باشد، حد سودی به مبلغ ۱۶۵۰۰ دلار را مشخص می‌کنیم. اگر قیمت بازار به مبلغ مورد نظر ما برسد، سفارشمان با موفقیت ثبت می‌شود و ما می‌توانیم با سود از بازار خارج شویم. در قسمت‌های stop و limit همچنین می‌توانیم مبالغی را به عنوان حد ضرر مشخص کنیم.

به عنوان مثال در بخش stop مبلغ ۱۵۶۰۰ دلار و در بخش limit مبلغ ۱۵۵۹۰ دلار را ثبت می‌کنیم. در صورتی که قیمت بیت کوین به مبلغ limit ما برسد، حد سود ما بطور اتوماتیک پاک شده و سفارش فروش ما با قیمت۱۵۵۹۰ دلار ثبت می‌گردد.

نکته آخر، مربوط به کادر سمت چپ سایت می‌باشد. در این قسمت شما می‌توانید سفارشات یا (order) خرید و فروش که به صورت آنلاین در حال رخ دادن است را مشاهده کنید.

اگر تنها قصد مشاهده سفارشات خرید را دارید، روی آیکون دوم از سمت چپ، و اگر تنها قصد مشاهده سفارشات فروش را دارید، روی آیکون سوم از سمت چپ کلیک کنید. برای تنظیم کردن تعداد ارقام بعد از اعشار همچنین می‌توانید روی قسمت decimals کلیک کرده و تنظیمات آن را تغییر دهید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید